Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκαλίζοντας τον ψυχισμό του υποκειμένου.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Darkreminder, στις 29 Οκτωβρίου 2008.

  1. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: Σκαλίζοντας τον ψυχισμό του υποκειμένου.

    H περίπτωση να πιάσει το Σαγκούρτελε νευρικό γέλιο από τα βέλη που του γαργαλάνε τις υποσυνείδητες άμυνες και τις μικρές νότες στο βλέμμα του κυρίαρχου, πώς αντιμετωπίζεται;
     
  2. Darkreminder

    Darkreminder Regular Member

    Με ανάγνωση ερωτήσεων σαν την προηγούμενη. Τακτική η οποία μπορεί να βοηθήσει και στην θεραπεία της δυσκοιλιότητας.
    φιλικά.
    Χ.
     
  3. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Σκαλίζοντας τον ψυχισμό του υποκειμένου.

    Ορθόν! Διότι, πώς θα μπορούσε κανείς να σκαλίσει τον ψυχισμό με τον τρόπο τον σωστό δίχως να θεραπεύσει τη δυσκοιλιότητα; Δεν νοείται Καθοδηγητής που σέβεται τον εαυτό του, πόσω μάλλον κάποιος θεός (έστω εφήμερος), ο οποίος δεν θα ήταν σε θέση να υποδείξει ανά πάσα στιγμή τη σωστή δίοδο στα απολωλότα κακάκια.

    Κατόπιν τούτης της ευεργετικής επίδρασης, το Σαγκούρτελε θα παραμείνει αιώνια υποταγμένο - και ανακουφισμένο.
     
  4. Darkreminder

    Darkreminder Regular Member

    θα προτιμήσω να μην επαναλαμβάνομαι... και ούτε να απαντάω σε πράγματα που δεν ανήκουν στο συγκεκριμένο νήμα. Σε ευχαριστώ για την προσοχή σου, που κάθισες και είδες και το blog μου... αλλά δυστυχώς θα σε παρακαλούσα να διαβάζεις λίγο ποιο προσεκτικά το τι γράφω για να μην επαναλαμβάνομαι.
    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον... και για την ελαφρά ψυχαγωγία φυσικά.
    Φιλικά.
    Χ.
     
  5. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Ενδιαφέρουσα τοποθέτηση. Αλλά πριν μπω στον όποιο σχολιασμό.


    Κατά πόσο πιστεύεις πως κάποιος υποτακτικός θα μπορούσε να μπει στην διαδικασία υποδούλωσης μαζί σου έχοντας υπόψη την παραπάνω ειλικρινή τοποθέτησή σου;
     
  6. Darkreminder

    Darkreminder Regular Member

    Και αυτή είναι και η ποιο εύστοχη παρατήρηση... αυτό είναι και το πραγματικό μου πρόβλημα. Δεν μπορώ να δεχθώ δέσμευση. Συνέπεια ναι... φιλία ναι... αλλά όταν τα πράγματα σοβαρεύουν τότε ειλικρινά νοιώθω να πνίγομαι. Είναι το γεγονός ότι έχω και εγώ κάποια ανάμνηση. Και δεν αντέχω να βάλω κανέναν, και για κανέναν λόγο πάνω από αυτήν την ανάμνηση. Αυτός είναι και ο λόγος που προσπαθώ να είμαι ξεκάθαρος με αυτά τα θέματα εξαρχής. Αλλά και πάλι ζούμε σε έναν παιχνιδιάρικο κόσμο... στα σκοτεινά τούτα σοκάκια της ηδονής φαντάζομαι δεν θα συναντήσω και τόσες πολλές καρδούλες και αγάπες, άρα όσο κινούμε ως παίκτης... τόσο θα βρίσκω και συμπαίκτες.
    απλό και δίκαιο.
    Φιλικά.
    Χ.
    Υ.Γ. θα το σβήσω βέβαια το συγκεκριμένο κείμενο, αλλά ευχαριστώ για την παρατηρητικότητα σου.
     
  7. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member


    Αν θέλεις μια συμβουλή τότε μην σβήσεις το κείμενο αυτό πριν σβήσεις αυτή τη συμπεριφορά από το μυαλό σου.
    Δες αυτό το κείμενο σαν μια επιπλέον δυσκολία στο παιχνίδι σου. Κερδισμένος θα βγεις.
     
  8. Darkreminder

    Darkreminder Regular Member

    τώρα το έσβησα... θα πρέπει να το ξαναγράψω... και αύριο μέρα είναι.
    Φιλικά.
    Χ.
     
  9. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor




    Ένας Μάστερ με φοβίες λοιπόν... Αγαπητέ..πόσο εύκολο είναι να σκαλίζεις τον ψυχισμό ενός Σαγκουρτελέ και να ασκείς την κυριαρχία σου πάνω του,όταν εσύ ο ίδιος δεν έχεις δουλέψει πάνω στον εαυτό σου? Εγώ εδώ δεν βλέπω κανέναν μάστερ.. Βλέπω έναν άνθρωπο πληγωμένο από γεγονότα του παρελθόντος που μεταλλάχθηκε,τρόπον τινά,για να πάρει την εκδίκησή του..

    Ξέρω,δεν θα συμφωνήσεις αλλά δεν με πολυενδιαφέρει κιόλας.. Οι γνώμες άλλωστε,είναι σαν τους κώλους! Ολοι έχουν κ από μία..​
     
  10. Darkreminder

    Darkreminder Regular Member

    θα συμφωνήσω... πως δεν θα συμφωνήσω... με το τελευταίο. Είναι η καλύτερη απάντηση που θα μπορούσε να σου δοθεί.
    επέτρεψε μου μονάχα να σου κάνω και ένα ignore για να επικυρώσουμε το γεγονός ότι συμφωνούμε.
    Neeeext...
     
  11. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Να λοιπόν πως απέδειξες περίτρανα αυτά που λέω! Κάνε με ignore..είναι δικαίωμά σου! Δικό μου δικαίωμα είναι να λέω αυτά που πιστεύω..και αυτό θα κάνω!

    Aλήθεια.. ο Κυρίαρχος (όχι ο γιαλαντζί...ο κανονικός) χαρακτηρίζεται από δειλία? τι κάνει μόλις τον στριμώξουν? Γυρίζει το κεφάλι από την αλλη και τρέπεται σε φυγή?


    ..και κάτι έτσι για την ιστορία.. Δεν έγινε με κακή πρόθεση το παραπάνω ποστ μου.Ήθελα απλά να επιχειρηματολογήσεις και να μου αποδείξεις πόσο λάθος είναι αυτό που σκέφτομαι!

    Εσύ έκανες το ακριβώς αντίθετο όμως..


    Ignore me please!!!!!!!  ​
     
  12. Darkreminder

    Darkreminder Regular Member

    Τελικά η περιέργια θα με φάει...
    θλιβερές αντιφάσεις... αυτό το λες εσύ διάλογο αγαπητή;
    Δεν βλέπω τίποτα μα τίποτα άλλο απο θλιβερές αντιφάσεις, και μονολόγους του παραλόγου. Άμα όντως θές να λάβεις απαντήσεις... μπές στην διαδικασία να ρωτήσεις... δεν είναι και τόσο δύσκολο. Μπήκες στην κουβέντα με διάθεση να απορρίψεις... ωραία... δεκτό... αλλά και εγώ απο την άλλη έχω όλο το δικαίωμα να σε απορρίψω και εγώ.
    Τι έγινε λάθος στην συγκεκριμένη ανταλλαγή απορρίψεων αυτό το ξέρεις εσύ... απλά μην το παίζεις και Μάρθα Βούτση από πάνω... αυτό καταντάει κοροϊδία.
    Αμά πιστεύεις ότι έχεις κάτι προς συζήτηση πές το... απλά να είσαι έτοιμη και για την απάντηση.
    ακούω...