Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκεψεις μιας μερας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Elvira, στις 16 Ιουνίου 2007.

  1. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Σκεψεις μιας μερας

    Δεν το ειχα διαβασει τοσες μερες.Χαιρομαι πολυ που αφιερωσα το χρονο να το κανω.Κερδισα κατι...να'σαι καλα.
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Σκεψεις μιας μερας

    Ακου φιλε κατι που δεν το γνωριζεις και που δεν το αισθανεσαι, οτι και να σου εξηγησει ο αλλος δεν προκειται να μπορεσει να σε κανει να το καταλαβεις, ειναι σαν να προσπαθει να σου μαθει κινεζικα.

    Σορυ δεν σου κανω ουτε εγω μομφη.

    Αν πεις σε μια βανιλα γκομενα σου οτι σου αρεσει να γαμας και να δερνεις θα σε πει ανωμαλο.

    Αν παλι πεις σε μια σκλαβα οτι το μονο που θελεις απο αυτη ειναι να την πηδηξεις δεν θα σου κατσει.

    Αβησος η ψυχη του ανθρωπου φιλε, *βρες* την οπως σου αρεσει εσενα και ασε τους αλλους να ειναι αρωστοι.....(μη υγιεις) μην παρεξηγηθεις πλακα κανω.
     
  3. bearcy76

    bearcy76 Regular Member

    Απάντηση: Σκεψεις μιας μερας

    Τι να πω...Απλά καταπληκτικό!
     
  4. PD

    PD Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Σκεψεις μιας μερας

    Οχι, αγαπητε, λαθος καταλαβες τον προβληματισμο μου.
    Νομιζω ομως μετα απο σκεψεις κ συζητήσεις καταλαβα τι, ισως, συμβαινει.

    Φαινεται πως και τα δυο εμπλεκομενα μελη σε μια τετοια σχεση νιωθουν ανασφαλεια.

    Ο/Η "Master/Mistress" μιας τετοιας σχεσης την (υπερ)καλυπτει ενεργωντας κατ' αυτόν τον τρόπο
    Ο/Η "slave" την εκδηλώνει "απλόχερα" παραδομένος/η στον/στην Master/Mistress

    Φιλικα  

    PD
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Σκεψεις μιας μερας

    Μπορεις να μας πεις τι εννοεις λεγοντας (υπερ)καλυπτει, τι υπερ καλυπτει?
     
  6. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    φιλε PD σαν θελει η νυφη και ο γαμπρος τυφλα .......  ενα πραγμα εχω μαθει στην ζωη μου κρινε αλλα μην κατακρινεις!!απο την στιγμη που 2 ανθρωποι την βρισκουν με οποιοδηποτε τροπο νομιζουν σωστο γιαυτους δεν πεφτει λογος σε κανεναν αλλο!και εγω ειμαι ο πρωτος που παραδεχεται πως με εξηταρει αυτο το lifestyle αλλα μου λειπει η απαρετητη υπομονη για να το ακολουθησω!(θα μπορουσα βεβαια να πω πως ισως δεν γνωρισα την καταληλη να με παρασηρει σε αυτο αλλα υποθετικες αναλυσεις δεν λενε τιποτα)
     
  7. juliette

    juliette New Member

    Απάντηση: Σκεψεις μιας μερας

    Πολυ καλο.μπραβο
     
  8. PD

    PD Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Σκεψεις μιας μερας

    Εννοω φιλε μου οτι αν και νιωθει ανασφάλεια την "εκφραζει" με αυτο τον ρόλο (του Master).
    Ουσιαστικα θελω να πω πως και οι δυο νιωθουν ανασφαλεις απλα ο καθενας εκφραζεται με διαφορετικο τροπο.

    Περα απο την ψυχολογικη πλευρα του θεματος, ειναι γεγονος πως τα δυο αυτα ατομα "την βρισκουν" οπως λεει και ο BaD_HabitS και ειναι απολυτος ελευθερα να εκφραστουν με οποιον τροπο θελουν.

    PD
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Σκεψεις μιας μερας

    Ετσι ειναι αφου ετσι θελεις εσυ να ειναι , εγω δεν μπορω να σε πεισω οτι δεν ειναι ετσι γιατι οπως σου ειπα και σε προηγουμενο ποστ μου ειναι σαν να προσπαθω να σε μαθω κινεζικα....
    Φυσικα σεβαστη η αποψη σου, ασχετως οτι δεν την δεχομε σαν σωστη.