Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκλαβοκεντρίκο σκλαβί

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος blonde mermaid, στις 16 Φεβρουαρίου 2022.

  1. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Να ένα νήμα που θα ήθελα να διαβάσω
     
  2. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Σε μια ιδεατη τουλάχιστον κατάσταση γιατί στην πραγματικότητα δεν νομίζω οτι υπάρχει άνθρωπος που δεν ενδιαφερεται για τον εαυτό του.
     
  3. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Μου δημιουργήθηκαν ίδιες ανάλογες απορίες μετά από κάποιες πρόσφατες δηλώσεις.
    Μέχρι προσφάτως δεν ήξερα καν η αν όντως υφίσταται ο όρος "εγώ+κέντρο+σκλάβος" ή "σκλάβος+κέντρο".
    Να ξεκαθαρίσουμε πως αναφερόμαστε αποκλειστικά σε σκλαβιά.
    Η δική μου τουλάχιστον λογική δεν μπορεί να το συλλάβει, εξού και η αναζήτηση περισσότερων πληροφοριών.
    Το νήμα είναι το "εξωτερικοί δείκτες ισχύος" αλλά διαπραγματεύεται και άλλο θέμα παράλληλα, οπότε παρακαλώ τους mod's οτιδήποτε σχετίζεται να μεταφερθεί εδώ.
     
  4. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Επειδή ακριβώς ενδιαφέρεται για τον εαυτό του κάνει και τις επιθυμίες/επιλογές/ανάγκες πράξη.
     
  5. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Και εγώ πολύ!
     
  6. Dancingsoil

    Dancingsoil Regular Member

    Το μαζοχιστικο άτομο είναι τόσο χειριστικο θα συμπληρωνα που θα οδηγήσει με μεγάλη ακρίβεια την σχέση σε αυτό το σημείο. Οι ρόλοι θα αλλάξουν και το μπαχαλο είναι δεδομένο
     
  7. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Γιατί ένας αλγολαγνος πρέπει να είναι χειριστικος; Ο καθένας μπορεί να ικανοποιεί τις ανάγκες του από την πλευρά του εφόσον δεν είναι σε D/s καταστασoη, ξεκάθαρα, χωρίς mind games.
     
    Last edited: 17 Φεβρουαρίου 2022
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Στα πλαίσια του σαδομαζοχισμού έχω απολαύσει τα κα(υ)λύτερα mind games  
     
  9. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Mind games εννοώ χωρίς να προσπαθεί ο αλγολαγνος να φέρει τα πράγματα στα μέτρα του απαραίτητα, να καθορίζει αυτός την κατάσταση δηλαδή. Γιατί πρέπει να είναι χειριστικος δηλαδή;
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Τα μαζοχιστόπουλα με τα οποία έχω σχετιστεί είναι τα πιο ξεκάθαρα πλασματάκια. Ουδεμία χειριστικότητα.
     
  11. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Διότι στην ψυχοσύνθεση του "θεωρεί" πως το εξυπηρετούν.
    Όπου mind games δεν είναι απαραίτητα
    χειριστικότητα η χειραγώγηση.
    Όπου αλγολάγνοι όχι απαραίτητα μαζοχιστές,υπό,σκλάβοι.
     
  12. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Όταν έγραψα mind games το έγραψα σε σχέση με τη λέξη χειριστικοτητα που προαναφέρθηκε.
    Το context στο οποίο γράφεται μια λέξη έχει σημασία.