Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στέρηση επικοινωνίας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Kitten, στις 13 Ιουλίου 2020.

  1. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member

    Μήπως να τα συμβιβάσουμε και να συμφωνήσουμε πως η αποδέσμευση είναι στέρηση επικοινωνίας για μερικές δεκαετίες
     
  2. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Πραγματικά τώρα, όπως και να σε λένε, αλλά πολύ περισσότερο αν σε λένε Χαράλαμπο, ένα τέλειο νικνέιμ για σένα θα ήταν το
    Μπάμπης Νιώτης
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Σωστό. Όμως ο Κ ή η Κ αυτό κυριαρχείται, άσχετα αν στεναχωριέται. Αυτο του ή της δίνει Δύναμη.
     
  4. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member


    μα μόνη της το αποζητά τύπε
     
  5. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Ο χρονος που "αρχιζει" να γινεται επώδυνος για τη μη επικοινωνια ορίζεται περίπου στις 4 με 5 μερες για την προσωπικη μου εμπειρια. Η τιμωρια αυτη χρειαζεται, για παραπτωματα που το υ πρεπει να κατσει να σκεφτει και τελικα να αλλαξει τροπο δρασης και αντιδρασης.
    Η στέρηση επικοινωνιας εχω ορισει οτι "πρεπει" να διακοπει για λόγους ανωτερας βιας η υγειας. Ζητω παντα να συνεχιστει η ρουτινα οπως ηταν τις προηγουμενες μερες. Ειναι αγαπημενη μου τιμωρια αλλα για σοβαρα λαθη. Δεν ειναι καθολου ευκολο διαστημα και για μενα. Εχω παντα το αγχος μην του συμβει κατι και δεν δρασει οπως πρεπει. Αλλα βαθια μεσα μου του εχω εμπιστοσυνη. Και στην κριση και στη νοημοσυνη του. Γενικα ειναι μια δυσκολη περιοδος και για τους δυο.
    Ειναι μια εξαιρετικη τιμωρια. Δεν κανει ομως για ολα τα υ.
     
    Last edited: 15 Ιουλίου 2020
  6. espimain

    espimain Contributor

    Άμα γουστάρει την επικοινωνία με την υποτακτική του, στην περίπτωση αυτή, στερείται και ίδιος.
    Χάνει τα γούστα του.
    Αυτό προσδίδει βαρύτητα στην απόφαση του και σοβαρότητα στην "τιμωρία".
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Κατανοητό το σκεπτικό.
     
  8. Meido_

    Meido_ Ιδιοκτησία Του

    Υπάρχει περίπτωση ένας Κ να μην γουστάρει την επικοινωνία με την υποτακτική του;
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Αυτό ακριβώς λέω.
    Η στέρηση επικοινωνίας είναι επώδυνη και για τον Κυρίαρχο.
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Υπάρχει και αυτή η περίπτωση.
    Όταν μια σχέση είναι στα τελειώματα και ο Κυρίαρχος θέλει να δώσει στην υποτακτική την ευκαιρία να θελήσει να φύγει από μόνη της.
    Να ζητήσει δηλαδή η ίδια αποδέσμευση αντί να της επιβάλει τον βάσανον της απόρριψης.
    Δηλαδή να θεωρεί ότι αυτή τον χώρισε και όχι αυτός.
    Αλλά θα πάμε σε άλλο θέμα, αν το συνεχίσουμε αυτό.
     
  11. Kitten

    Kitten We monsters are necessary to nature also.

    Κρατάω το πρώτο που λες και το βλέπω έτσι τώρα , σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αφού στην επεξήγηση ξέρω ότι αν δεν είναι θέμα υγείας και ασφάλειας δεν υπάρχει κανένας λόγος να την σπάσω. Μάλλον δεν υπάρχει και λογος να κάνω την κρίνω εγώ να αναφέρω το οτιδήποτε.
     
  12. Kitten

    Kitten We monsters are necessary to nature also.

    Ας μην είχα κανει