Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στα άδυτα της brattoσύνης ...!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 6 Αυγούστου 2020.

Tags:
  1.  
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Κι εγώ έχω όπως και όλοι εδώ μέσα.
    Όποιος συμπεριφέρεται σαν ιός ξεχωρίζει.
    Οι ιοί είναι πρωτεΐνες που απλά μεταδίδουν το DNA τους και δεν έχουν φύλο.
    Αυτό που σας ενόχλησε δεν αναφερόταν στο φύλο κανενός αλλά σε μια συγκεκριμένη συμπεριφορά.
    Αντίθετα με την "πατσαβούρα", που είχε σαφείς αποδέκτες με συγκεκριμένο φύλο.
     
    Last edited: 12 Αυγούστου 2020
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Πρωτεϊνικό περίβλημα έχουν, πρωτείνες δεν είναι...
    Μπορεί νάχουν DNA, μπορεί όμως και σκέτο RNA...
    Άμα βρουν "βολικό" κύτταρο τρουπώνουν για να κοπιαριστούν.
     
  4. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @espimain από ένα σημείο και μετά όλα με ενόχλησαν γιατί ανακυκλώνονται τα ίδια χωρίς κανένα νόημα και καμία εξέλιξη.
    Και επειδή όπως είπε η @Seras Victoria δεν είμαστε 5χρονα να μας βάλουν στην γωνία ίσως θα έπρεπε να γνωρίζουμε από μόνοι μας πότε υπερβαίνουμε κάποια όρια. Τα 5χρονα πρέπει να τα μαλώσεις για να σταματήσουν, εμάς; Δεν μενδιαφέρει να πάρω το μερος κανενός γιατί πολύ απλά δεν συμμερίζομαι απόλυτα τίποτα. Ωστόσο οι διαφωνίες πάντα κάτι μας δίνουν. Η συγκεκριμένη κουβέντα οπως εξελίχθηκε και συνεχίζει όχι πια. Ότι ήταν να πάρουμε το πήραμε. Ότι κατάλαβε ο καθένας κατάλαβε. Εδω είμαστε θα τα τρώμε στα μούτρα συνέχεια. Και τα τρολιγκ μας και τις διαφωνίες και τους όμορφους διαλόγους. Προς τι τόση έκταση;

    Προσωπικά σταματάω εδώ. Δεν εχω κάτι να δώσω ούτε να πάρω μέσα από τη συγκεκριμένη εξέλιξη.
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Και απ' τούτονε.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Για τους ιούς καλά τα λες αλλά υπάρχουν και τα prions που είναι απλές πρωτεΐνες, όπως πχ η νόσος των τρελών αγελάδων.
     
  7. espimain

    espimain Contributor


    Δεν είδα να πέρνετε θέση στο:
    Παρακαλώ πάρτε θέση σε αυτό και μετά σταματήστε.
     
    Last edited: 12 Αυγούστου 2020
  8. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @espimain
    Έχετε ανάγκη να πάρω θέση για κάθε ένα παράπτωμα ξεχωριστά; Να ψάξω στο φόρουμ να βρω πρώτα τα δικά μου αν είναι. Το να μην δοθεί τέτοιου ειδους εξέλιξη είναι το ζητουμενο μου αλλα αν δεν γίνεται αντιληπτό φευ...

    Καλή συνέχεια!
     
  9. Όντως δεν έγινε αντιληπτό γιατί μπήκαν στο στόχαστρο δύο σχόλια, του @Marqui και της @elfcat που απαντούσαν σε απαξιωτικούς για το bdsm lifestyle χαρακτηρισμούς, σε ένα bdsm forum.
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Ναι;
    Ναι, ευτυχώς δεν είστε έτσι.
    btw, στις οκτώ αναρτήσεις προς εσάς δεν βρήκα ούτε επίθεση, ούτε προσωπική επίθεση. Βρήκα όμως ερωτήσεις στις οποίες δεν απαντήσατε. Πάνω από μια.

    Επιλογές σας είναι, δεν έχουν να κάνουν με τους υπόλοιπους, ούτε ενδιαφέρει πώς νοιώθετε ή τι θα κάνετε. Ο καθένας αναλαμβάνει τις ευθύνες του, στον δημόσιο διάλογο όπως και οπουδήποτε αλλού.
     
  11. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Πολλοί, πάρα πολλοί, πάρα πάρα πολύ χαρακτηρισμοί ειπώθηκαν από όλες τις πλευρές.

    Συμφωνώ με τη @snoopy ,ας πάμε παρακάτω.
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εγώ διαφωνώ, να μην πάμε παρακάτω μέχρι να λυθεί με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Όποιος δε θέλει είναι ελεύθερος να μη συμμετέχει.