Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στα άδυτα της brattoσύνης ...!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 6 Αυγούστου 2020.

Tags:
  1. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Εμείς δηλαδή τα υποτακτικά δεν θέλουμε αγάπη;  
     
  2. Δεν είμαι σίγουρη τι εννοείς εδώ..
    Οταν λες συναισθηματική κάλυψη? Οπως το αντιλαμβανομαι εγώ θέλουν απλά προσοχή. Για να το θέσω καλύτερα θέλουν όλη την προσοχή και προσπαθούν γι αυτό με διάφορους τρόπους. Με αστεία, με αντίδρασή, με πειράγματα ..

    Νομίζω αυτό που τα διαφοροποιεί είναι ότι το ένα έχει ως σημείο αναφοράς τον κύριο του και τις ανάγκες του ενώ το άλλο σκέφτεται πως να ικανοποιηθούν οι ανάγκες και των δύό ταυτόχρονα!
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Tough love but love nonetheless.
     
  4. Δεν έχω συναντήσει κάποιον τέτοιο εδώ μέσα νομίζω.

    Γενικά αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν εγώ είμαι βλαμμένη και attention whore και αντιπαθητική και οτιδήποτε δεν επηρεάζεται κάπως από το στάτους μου .είναι θέμα χαρακτήρα. Ετσι συμπεριφέρομαι.
    Είμαι ένας κακός άνθρωπος ενδεχομένως.
    Μπορείς επί προσωπικού να πεις η Μυρτώ είναι τέρμα για τον πουτσο σαν άτομό.
    Το στάτους που μπορεί να φέρει η Μυρτώ δεν ξέρω γιατί εμπλέκεται.
    Ελπίζω να έγινα κατανοητή.
     
  5. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Ποιος δε θέλει?  Ο καθένας με τον τρόπο που την ερμηνεύει, την αντιλαμβάνεται, τη φαντασιώνεται, τη διεκδικεί...


    Αυτά στη light εκδοχή! γι' αυτό δήλωσα για προσωπική εμπειρία: απαίτηση πιο έντονη από τη συνήθη απαίτηση που εισπράττω ή έχω εισπράξει σε άλλες εκδοχές ερωτικής αλληλεπίδρασης 


    Μπορεί και αυτό...
     
  6. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Πιστεύω πως η απάντηση στο ερώτημα σου όπως και στη διατύπωση σου βρίσκεται στο ότι:
    Το εκάστοτε υ θα μιλήσει απαντήσει συμπεριφερθεί στο Κ οπου ανήκει ίσως και πολυ διαφορετικά από ότι θα μιλήσει/συμπεριφερθεί σε μια φίλη/φίλο, σε έναν συνάδελφο, σε έναν ξένο κτλ κτλ.
    Πιστεύω ότι κανείς μας δεν έχει την ίδια συμπεριφορά σε όλους όσους έχει απέναντι του.
    Ναι το στάτους βρίσκεται μέσα μας, είναι κομμάτι μας αλλά δεν είναι το μόνο που καθορίζει τον τρόπο συμπεριφοράς μας η τον τρόπο ομιλίας μας.
     
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Aπολύτως κατανοητή μου είστε. . Aπλά ισχυρίζομαι σθεναρά ότι ο κόσμος μας βρίθει ευγενικών ηλιθίων.

    Πάντως από το αρχικό σας ποστ καταλαβαίνω ότι εσείς διαφωνείτε με τον παγκοσμίως αποδεκτό ορισμό του brat, που αναφέρετε, σωστά;
     
  8. όχι.. δεν διαφωνώ κάπου.
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Τότε αν θέλετε , εξηγήστε μου αυτή την αντίφαση στην τοποθέτησή σας στο αρχικό πόστ σας, πάνω πάνω. Παραθέτετε τον κοινώς αποδεκτόν ορισμό που θέλει τα brat να είναι υποτακτικά/bottom άτομα ενώ σύμφωνα με εσάς τα brat δεν ανήκουν στην ίδια ομπρέλα με τις sub/slaves. Τα bold δικά μου για διευκόλυνσή σας. Πώς συμφωνείτε με τον παγκοσμίως αποδεκτό ορισμό;

     
  10. Συμφωνώ με το παρακάτω
    Οτι δηλαδή είναι τύπος του πρώτου αλλά σίγουρα η δυναμική που υπάρχει σε ένα τέτοιο σχήμα δεν είναι στα αυστηρά πλαίσια της κυρίαρχιας υποταγής. Είναι αντίφαση να μιλάμε για υποταγή σε κάποιον που τον χαρακτηρίζουμε ατίθασο. Αρα μιλάμε για bottom παιχνιδιαρικα πλάσματα ουσιαστικά. Ξανά λέω βέβαια ότι δεν είναι όλοι ίδιοι και ενδεχομένως να υπάρχουν brat που έχουν υποτακτικές τάσεις και μπορούν να εξελιχθούν σε υπό .
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    μιλούν την ίδια γλώσσα ηλίθιοι και θρασείς. λίγο αξεστη γλώσσα. που ταιριάζει στο περιεχόμενο τους.
     
  12. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Μάλλον δεν το έδωσα αρκετά καλά για να το καταλάβετε και εσείς. Η απάντηση σας, όσο καλό διατυπωμένη και αν είναι, δεν έχει σχέση με το ερώτημα μου.