Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στα 79.... οταν θα 'σαι γιαγια.....

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος zou, στις 7 Οκτωβρίου 2011.

  1. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Στα 79.... οταν θα 'σαι γιαγια.....

    Έχοντας κατά νου την αρχική ερώτηση,
    ομολογώ ότι ένιωσα έκπληξη με αυτή τη διευκρίνιση, από πότε είναι σκλάβος αυτός που κάνει bdsm χωρίς D/s που, αν δεν κάνω λάθος, το λένε S/M;
    Αν μιλάς για t/b σε πλαίσιο βανίλλα σχέσης, ειλικρινά, το αντιμετωπίζω με πλήρη ουδετερότητα. Μπορεί να μπορούν λόγω πρότερης εξοικείωσης, μπορεί να μην τους ενδιαφέρει, μπορεί να έχουν βάλει D/s στο S/M κρασί τους λόγω αδυναμίας να κάνουν αλλιώς ή ωριμότητας και να περνάνε πολύ ωραία γενικώς, χωρίς υπερβολικές ταλαιπωρίες, μπορεί να βλέπουν τσόντες και να θυμούνται τα νιάτα τους.

    Δεν θα φώναζα "ζαμαί, είναι τρομερά επικίνδυνο, θα βγάλει κανένα μάτι με το μαστίγιο ο παππούς, της γιαγιάς σίγουρα, αλλά μπορεί και το δικό του!"   Αν του έχει γίνει δεύτερη φύση το μαστίγωμα του παππού, μπορεί να το κάνει πολύ ωραία μέχρι εκεί που σηκώνει και σηκώνεται. Αλλά, ρωτώ τώρα, χωρίς D/s κίνητρο, γιατί θα το κάνει; Πάντως, δεν μου φαίνεται σίγουρο ότι οι άνθρωποι θα έχουν την ίδια ψυχοσωματική οικονομία που είχαν στα νιάτα τους, μπορεί στ αλήθεια τα γηρατειά να αποκλείουν το S/M και να προσπερνούν το t/b. Μπορεί όχι. Ελπίζω μόνο, για τους ίδιους, το θέμα D/s vs. S/M να το έχουν επιλύσει μεταξύ τους, να μην έχουν γεροντικούς καβγάδες επ αυτού του θέματος τουλάχιστον  
     
  2. DragonLady

    DragonLady Regular Member

    Απάντηση: Re: Στα 79.... οταν θα 'σαι γιαγια.....

    Σκέψου και την περίπτωση να έχεις ΚΑΙ αλτσχάιμερ εκτός από πάρκινσον οπότε σιγά μην θυμάσαι τι ακριβώς είναι το bdsm   
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Στα 79.... οταν θα 'σαι γιαγια.....

    Α, εγω δεν θελω να παθω παρκινσον....προτιμω το αλτσχαιμερ....δεν θα θυμαμαι και θα μαι στο δικο μου space!
    Θα νομιζω οτι ειμαι ακομα 29 και θα την πεφτω στα πιπινια....αμε!
     
  4. DragonLady

    DragonLady Regular Member

    Απάντηση: Re: Στα 79.... οταν θα 'σαι γιαγια.....

    Μην υποτιμάς το πάρκινσον , ξέρεις πόσο εξυπηρετικό μπορεί να σου φανεί στην περίπτωση "του τραβάω μαλακία γιατί έχει σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα" ???

       
     
  5. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Στα 79.... οταν θα 'σαι γιαγια.....

    παιδι της πολης!!!
    δεν εχεις δει γιαγιαδες μου φαινεται στην επαρχια....
    αλλα ενα εχω να σου πω !!!!
    οτι εγω και 100 να παω, και θα γονατιζω και θα σηκωνομαι
    και γονατιστη θα παω στον ταφο  
     
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Στα 79.... οταν θα 'σαι γιαγια.....

    γιά τον τάφο δεν ξέρω, στην αρμόδια ΔΟΥ πάντως και γονατιστή και σέρνοντας αν χρειαστεί θα πηγαίνεις για να πληρώνεις την εισφορά αλληλεγγύης στην φράου Μέρκελ, φερστήηηηηηην;
    Μπρός , ξεκίνα από τώρα,, ράους, σβαϊν!!!
     
  7. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Στα 79.... οταν θα 'σαι γιαγια.....

    αμ κι εκει σερνομενη θα πηγαινω μεχρι να μπω στον ταφο
    με τοσα που μου ζητανε να πληρωσω ....
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Στα 79.... οταν θα 'σαι γιαγια.....

     
     
  9. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur


    Προσωπικά το ελπίζω. Αν βρω ένα καλό κορίτσι 70 ετών να με εκπαιδεύσει να Tην ταίζω νουτρίτσια, να Της αλλάζω τις πάνες και να Της γυαλίζω τη μασέλα γιατί όχι ; και πού ξέρεις, μπορεί να ανακαλύψω στα 70 τις χαρές του diaper fetish και του medical γιατί προς το παρόν είμαι αδιάφορος μπροστά στο θέαμα της πάνας και της πάπιας.