Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στενός Κορσές ..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 26 Δεκεμβρίου 2007.

  1. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

     
    You're a Victorian-era corset. How refined.

    δεν αμφιβαλλω καθολου...
     
  2. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Δύο πράγματα έχουμε να προσθέσουμε (έτσι για αλλαγή θα είναι εντός θέματος, νιώθουμε ρέμπελοι. ¡Viva la revolucion!).

    Το πρώτο είναι ότι άλλο κορσές άλλο basque. Το τελευταίο συνηθίζουν να το λένε κορσέ στην Ελλάδα. Μοιάζει ελαφρά στο σχήμα, αλλά δεν είναι. Ο κορσές σφίγγει (δυνητικά πολύ) και έχει μπανέλες (ή συγκεκριμένα μεταλλικά ελάσματα για να μη θίγουμε προσφιλή υδρόβια θηλαστικά) που επιβάλουν το σχήμα του. Τα basque είναι μη περιοριστικά υφασμάτινα ρούχα. Αν μπορείτε να κάτσετε σε καρέκλα χωρίς να προσέχετε τις κινήσεις σας και χωρίς εκπαίδευση/βοήθεια, τότε δε φοράτε κορσέ.

    Το δεύτερο είναι ότι ο σωστός κορσές δυστυχώς πρέπει να φτιάχνεται κατά παραγγελία. Δυστυχώς γιατί αυτό του ανεβάζει πάρα πολύ την τιμή σχετικά με τους έτοιμους. Αλλά η διαφορά είναι η μέρα με τη νύχτα. Όχι, δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι το ίδιο σώμα. Όσο κι αν προσπαθούν τα ΜΜΕ και τα καταστήματα να μας πείσουν για το αντίθετο.

    Και στα δύο σχόλια το τρίτο δώρο: ο κορσές δεν είναι ούτε για υποτακτικούς, ούτε για γυναίκες. Μόνο σε μία κατηγορία ανθρώπων επιτρέπεται να τον φοράνε: σ' αυτούς που τους αρέσει.  
     
  3. Eri

    Eri

    Στενος κορσες......Μ'αρεσει να τον χαζευω σε ατομα που τους πανε κ ξερουν να τον φορανε αλλα εγω προσωπικα δεν ξερω αν θα τον αντεχα για πολυ μιας κ οτιδηποτε σφιχτο πανω μου μου προκαλει αγχος......
     
  4. 4you

    4you Regular Member

    Απάντηση: ΣΤΕΝΟΣ ΚΟΡΣΕΣ.......

    θα θελα να δοκιμαζα πως ειναι, εαν μου αρεσε να εβαζα και τη κοπελα μου να φορεσει
     
  5. Ένας (στενός) κορσές και ιδίως σε γυναίκες με μεγάλες βυζάρες που τις κάνουν να πετάγονται απειλητικά μπροστά σου σε συνεργασία με τη κατάλληλη εμφάνιση των ποδιών της, για μένα είναι μία γυναίκα με φουλ προσόντα και μάλιστα πολύ καυλωτικά
     
  6. skia

    skia Contributor

    βυζ..... άρες???? χαχαχαχαχ   
     
  7. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Απάντηση: Re: ΣΤΕΝΟΣ ΚΟΡΣΕΣ.......

     
  8. MiB

    MiB Regular Member

    Η ομοιότητα με την αγελαδίτσα της ΦΑΓΕ περιορίζεται στο σημείο του σώματος απ' όπου βγαίνει το γάλα, ή είναι γενικότερη? Απλά ρωτάω γιατί παλιότερα που έτυχε να έχω σχέση με μια κοπέλα που είχε πραγματικά .. αγελαδινά - πλούσιο στήθος, αλλά ήταν σχετικά αδύνατη η υπόλοιπη, ο κορσές που συνήθιζε να φοράει την κολάκευε απίστευτα. Δε θυμάμαι λεπτομέρειες για το είδος του.. support που είχε ο συγκεκριμένος, αλλά θυμάμαι πόσο πολύ γούσταρε να τον φοράει και δεν την ενοχλούσε καθόλου.. ίσα ίσα θα έλεγα..
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Παρόλο που ο κορσές είναι ίσως το μοναδικό γυναικείο ένδυμα που καμία γυναίκα δεν μπορεί να το φορέσει από μόνη της, μια που χρειάζεται απαραίτητα ένα άλλο πρόσωπο για να βοηθήσει στο δέσιμο του ή το κούμπωμα.. ο κορσές με μπανέλες είναι ένα από τ΄ αγαπημένα Μου αξεσουάρ. Είναι ένα γυναικείο ένδυμα, που είναι αγαπημένο στις περισσότερες γυναίκες και διαχρονικό μια που επικρατεί στις γκαρνταρόμπες εδώ και αιώνες....

    Το υλικό κατασκευής του μπορεί να είναι από δέρμα, δερματίνη, Pvc ή και από αλλού είδους υφάσματα, συνήθως αρκετά ανθεκτικά στις πιέσεις.
    Για να δείξει πρέπει να φορεθεί πολύ σφικτά δεμένο στο κορμί (γυναικείο ή ανδρικό) και τότε θα τονίζει τις καμπύλες (είτε υπάρχουν, είτε όχι) όπως επίσης έχει την ιδιότητα να κρύβει και λίγα παραπανίσια κιλά.

    Προσωπικά αν και έχω αρκετά κομμάτια από κορσέδες, όταν φορώ κάποιο από αυτά μου προκαλεί ασφυξία και νοιώθω ότι θα λιποθυμήσω... Η αλήθεια είναι ότι περιορίζουν εκτός από την αναπνοή και πολλές από τις κινήσεις.
    Έτσι δυστυχώς οι όμορφοι κορσέδες Μου, παρά την λατρεία που τους έχω, παραμένουν κρεμασμένοι σε περίοπτη θέση στην ντουλάπα Μου...και την κοσμούν!

    Αγαπώ λοιπόν τους κορσέδες επειδή τονίζουν τις καμπύλες μου και με κάνουν να αισθάνομαι το απόλυτο θηλυκό…Όμως δυστυχώς είμαι αρκετά στενάχωρο άτομο και δυσανασχετώ όταν τους φορώ για αρκετή ώρα.
    Χωρίς να αστειεύομαι, πιστεύω ότι ο κορσές είναι ένα ένδυμα πολύ ταιριαστό σε υποτακτικές κυρίες, που έχουν έστω και λίγο μαζοχιστικές τάσεις…επειδή μεταξύ άλλων που περιέγραψα τις αναγκάζει να κρατούν το σώμα τους ίσιο και ψηλά. Αλλά μήπως οι περισσότερες γυναίκες δεν φερόμαστε σαδιστικά στον εαυτό μας όταν πρόκειται για την ομορφιά μας και την εικόνα μας? Μήπως με τα ρούχα μας και πολλές φορές με τα ψηλοτάκουνα μας δεν μαζοχιζόμαστε λίγο έως και πολυ?


     ​

    ...Αν κάποια φορά, Με δείτε να φοράω κορσέ...  καλά θα κάνετε να μη Μου μιλήσετε για ευνόητους λόγους.  
     
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    ερωτικότατο ένδυμα!
     
  11. Emma

    Emma Contributor

      Για το στήθος μιλάω. Όσες έχουν μεγάλο στήθος δεν μπορούν να φορέσουν ένα οποιοδήποτε κορσέ (και να μη φαντάζουν γελοίες ή να μην τους πετάγονται έξω σε κάθε κίνηση).
    Σε γενικές γραμμές όμως συμφωνώ με την Έρι και την SM_Art_Lady. Kαλό το σχήμα, καλό το ένα, καλό το άλλο, αλλά αν αποφασίσεις να φορέσεις σωστό/κανονικό κορσέ κι όχι απλά κάποια tops που μπορείς να αγοράσεις σε ένα οποιοδήποτε μαγαζί με ρούχα και είναι σε στυλ κορσέ (τέτοια έχω μερικά και τα φοράω χωρίς πρόβλημα μιας και δεν σφίγγουν πολύ), θα πρέπει να έχεις αντοχές στο θέμα περιορισμού (τις οποίες εγώ προσωπικά δεν έχω) καθώς επίσης να σιγουρέψεις ότι θα είναι ο κατάλληλος για το μέγεθος του στήθους ή/και σώματος σου.
     
  12. Eri

    Eri

    Re: Απάντηση: Re: ΣΤΕΝΟΣ ΚΟΡΣΕΣ.......


    Ναι οτιδηποτε κ οπουδηποτε....Ακομα κ με τα σουτιεν δυσανασχετω ειδικα το καλοκαιρι......



    ΕΙναι ενα σφιξιμο στο στομαχι αναμεμειγμενο με νευρα.......