Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στολές

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 20 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Στολές

    Η κοκκινοσκουφιτσα ειναι ολα τα ευρω... 
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

     

     

     


    Είχε κανείς γυναίκες εκπαιδεύτριες στο στρατό;  
     
  3. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

     
      
      ​
     
    Last edited: 15 Απριλίου 2009
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Στολές

     


     
     
  6. Syrah

    Syrah Contributor

    Αν μερικοί εκ των αγαπητών συνομιλητών δεν ήταν φοβερά ευαίσθητοι σε θέματα όπως ο δεύτερος παγκόσμιος πόλεμος θα σας έδειχνα και εγώ μερικές από τις αγαπημένες μου στολές.  
     
  7. Animator

    Animator Regular Member

    Δειξε και βαλτα σε spoiler. Οποιος δεν θελει δεν τα ανοιγει.  
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Στολές

    Η υπομονή, έχει και τα όριά της... Ως εκ τούτου:

    Πρώτον, αγαπητή Syrah, όπως εγώ αντιλήφθηκα τουλάχιστον τα πράγματα, ουδείς επέδειξε ποτέ υπέρμετρη ευαισθησία "στο δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο". Στη νοσταλγία του ναζισμού, έγγειται η ευαισθησία... Εάν λοιπόν, αντί να γράφεις τώρα αυτά, είχες κάνει τον κόπο τότε, με λίγες λέξεις (τις οποίες αν καλά θυμάμαι ποτέ δεν έγραψες, αν και επί μέρες το φόρουμ ολόκληρο είχε γίνει πεδίο μάχης) να διευκρινίσεις τί εννοούσες, τώρα θα μπορούσες άνετα να εκθέσεις τις στολές σου, γιατί θα ήταν σαφές ότι τα κίνητρά σου θα ήταν είτε αισθητικά είτε φετιχιστικά, πάντως, όχι πολιτικά (γιατί δεν εξετάσω καν, το κατά πόσο το να είναι κανείς νοσταλγός του ναζισμού, είναι καλό ή κακό. Ότι και να είναι, άπτεται πάντως της πολιτικής, και σύμφωνα με τους κανονισμούς, τα πολιτικά σχόλια
    -και βεβαίως τα σχόλια δεν χρειάζονται πάντα λόγια, μιά χαρά γίνονται και με σκέτες εικόνες- δεν έχουν θέση σε αυτό το φόρουμ).

    Δεύτερον, αυτό το σχόλιό σου το έκανες σαν χρήστης κι όχι σαν moderator, έτσι δεν είναι; Ως ένας άλλος χρήστης λοιπόν οφείλω να σου πω (και δεν θα το έλεγα καν δημόσια, θα έκανα report το post σου -εγώ βλέπεις, προσπαθώ να τηρώ τους κανονισμούς, ακόμη κι αν δεν είμαι εξουσιοδοτημένος να τους επιβάλω- αλλά είναι τουλάχιστον αστείο να κάνω report το ποστ της Syrah-χρήστη στη Syrah-moderator με την ελπίδα να διαγράψει το ποστ της Syrah-χρήστου και να της δώσει και warning) ότι είσαι προκλητικότατη. Και είσαι προκλητικότατη, διότι όσο και να έχεις δυό καπέλα και να τ' ανταλάσσεις κατά το δοκούν και να εμφανίζεσαι μιά με το ένα πρόσωπο και μιά με το άλλο ως άλλος Ιανός, δεν παύεις να είσαι στην ουσία μία, η ίδια πάντα, δηλαδή moderator και χρήστης, μιά και η αυτή. Ως εκ τούτου, πράγματα γιά τα οποία σε άλλους έχεις δώσει (φέρουσα τον πίλο της moderator) ποινές ή προειδοποιήσεις, θα έπρεπε να μην τα κάνεις εσύ, όταν αλλάζεις πίλο. Γιατί δεν μπορεί να τιμωρούμαι ή έστω να προειδοποιούμαι εγώ γιά κάποιο ποστ μου το οποίο δυνάμει θα μπορούσε να προκαλέσει flame, κι εσύ να χαίρεις ασυλίας όταν ποστάρεις πράγματα που εάν τύχαινε κάποιοι να έχουν σηκωθεί από τη λάθος πλευρά του κρεββατιού, θα μπορούσαν να προκαλέσουν γενική σύρραξη...




     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί,ας εστιάσουμε στις στολές και μόνο,για φετίχ μιλάμε διάολε!
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    MindMaster ψυχραιμία αγαπητέ, φρονώ πως υπάρχει μια αντίφαση στο γραπτό σου. Αν τα σχόλια χρειάζονται λόγια, τότε από την ανάρτηση των φωτογραφιών που αναφέρεις, και ελλείψει δικής μου λεζάντας, ουδέποτε δήλωσα ότι νοσταλγώ το ναζισμό. Αν από την άλλη πλευρά τα σχόλια δεν χρειάζονται λόγια, τότε η ανάρτηση φωτογραφιών εδώ με στολές την παράταξη των εθνικοσοσαλιστών στο δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο, σε ένα νήμα όπου βάσει της εισήγησης του νηματοθέτη δεν αποσαφηνίζει αν αφορά αποκλειστικά και μόνο σε φετιχισμό, θα μπορούσε να ληφθεί υπόψη ως πολιτικό σχόλιο. Δεν σου κρύβω ότι το κατά πόσο το σχόλιο χρειάζεται λόγια ή όχι είναι ένα μεγάλο και ενδιαφέρον θέμα προς συζήτηση, και θα το θέσω προς πραγμάτευση σύντομα.  

    Αγαπητέ animator, φρονώ πως δεν υπάρχει αναγκαιότητα. Όποιος επιθυμεί μπορεί να κάνει μια συντομη αναζήτηση στο διαδίκτυο.
     
  11. danai

    danai Regular Member

    Απάντηση: Στολές

     

    Αυτοσαρκάζομαι. Δεν ξέρω στους άλλους αν κάνει κάτι όταν
    τη φοράω. Όταν τη βλέπω σ' αυτόν που θέλω, εμένα μου κάνει
    πάντως.
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Στολές


    Δεν υπάρχει καμμία αντίφαση βεβαίως σε αυτό, όπως δεν υπάρχει καμμία, σε κανένα γραπτό μου. Είπα σαφέστατα μεν ότι τα σχόλια δεν χρειάζονται λόγια, επίσης σαφέστατα δε (και δεν βλέπω πώς αυτό έρχεται σε αντίφαση με το προηγούμενο) ότι εάν εσύ δεν είχες βεβαρυμένο παρελθόν από την επιμονή σου στο ν' αφήνεις τις προθέσεις σου αδιευκρίνιστες, δεν θα χρειαζόταν τώρα να αυτολογοκρίνεσαι, ανησυχούσα -όπως λες, τουλάχιστον- γιά τις ευαισθησίες του ενός και του άλλου.


    Αντί όμως να μου απαντάς με λεκτικά και νοητικά παίγνια που εμένα τουλάχιστον δεν μ' εντυπωσιάζουν καθόλου μιά και ανήκουν στην ύλη που εγώ διδάχθηκα κι εμπέδωσα στο νηπιαγωγείο, επί της ουσίας των όσων έγραψα, έχεις να μου απαντήσεις κάτι;


    Edit: H παραίνεση "ψυχραιμία", αγαπητή, δεν λέει τίποτε, όταν έχεις ήδη από πριν φροντίσει να κάνεις κάποιον να τη χάσει, προκαλώντας τον.