Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στολές

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 20 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. vautrin

    vautrin Contributor

     


    Εγώ πάλι νομίζω πως η ωραιότερη στολή των Ναζήδων ήταν αυτή εδώ, μόνο που μου διαφεύγει το όνομα του μόδιστρου. Τους πήγαινε γάντι...
     
  2. Απάντηση: Re: Στολές


    Λολολολ, αυτή θα πρέπει να είναι η φόρμα της φυλακής με την οποία δικάζονταν στη Νυρεμβέργη?
     
  3. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Ναι αυτή είναι.
     
  4. atasai

    atasai Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Στολές

    Εγώ θα διαφωνήσω με το ότι είναι όμορφες; Αρκεί αυτός που τη φοράει να μην περπατάει σα να έχει καταπιεί το πιγκάλ. Έτσι θα ήταν πιο κομψό.

    Βάλτε ό,τι θέλετε. Δικά μου είναι τα infraction?
     
  5. Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Στολές


    Lololol, αν ήθελε να τον προβάλλω ως αγλάισμα κομψότητας, ας φρόντιζε να κερδίσει τον πόλεμο.
    Και δεν θα πρέπει να μου κρατάει κακία μια που τώρα εφαρμόζω εμπράκτως τη δική του ιδεολογία περί επικράτησης του ισχυροτέρου και καταστροφής του ηττημένου.  
     
  6. atasai

    atasai Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Στολές

    Συμμορφώνομαι πάραυτα.

     
     
  7. Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Στολές

    Κι έτσι γλιτώνετε τα infraction.  

    Edit: Α, δουλεύει κι εδώ η εντολή [/IMG]? Γαμώτο να μη το ξέρω και γέμισα τη γκαλερί μου με φωτογραφίες.  
     
  8. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Στολές

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Οσο αηδιαστικη και απεχθης μου ειναι η ιδεολογια των ναζι, οφειλω να ομολογησω οτι οι στολες τους ειναι η χαρα του φετιχιστη.
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Re: Στολές

    Ας είναι κι έτσι!
    Εγώ πάντως από τα μικράτα μου που το διδάχθηκα στην ιστορία τέχνης, είπα να μη ξαναγοράσω τίποτε που να έχει σχέση με Hugo Boss.
    Ωπ, ψέμματα! Μου είχαν κάνει κάποτε δώρο μια κολόνια...

    Για το αισθητικό μέρος του πράγματος...
    Ο πατήρ Hugo Βοss ήταν σαν σχεδιαστής μια χαρά και παραπάνω...
    Στη συγκεκριμένη περίπτωση οι στολές είναι αρκετ επηρρεασμένες από την Art Deco με εντονότατα στοιχεία Goth σε μια πολύ ακαδημαϊκή/γεωμετρική προσέγγιση.
    Πολλά fet comics ακόμα και τη δεκαετία του '70 και του '80 ήταν επηρρεασμένα στυλιστικά από την ματιά του.
    Και είναι τα κόμιξ αυτά που εν πολλοίς ακόμα και σήμερα επηρρεάζουν το fetish design σε σημαντικό βαθμό.

    ---------- Post added at 15:58 ---------- Previous post was at 15:47 ----------

    Σηκώνεις τον γιακά, βαζεισ τα κοθμπιά να φαίνονται και έτοιμος ο ερυθροφρουρός του Μάο.
    Τυχαίο? Δεν νομίζω... lol
    Στην πραγματικότητα η ευκολία του κοψίματος και του ραψίματος υπαγορεύει την απλότητα στις στρατιωτικές στολές στο σύνολό τους...

    ---------- Post added at 16:01 ---------- Previous post was at 15:58 ----------

    Έχει πλάκα...
    Αν φορέσει ένας κανονικός άνθρωπος την πλουμιστή στολή του Γκέρινγκ θα γονάτιζε από το βάρος...
    Κι αν βάλεις και τα λιλιά που κρέμαγε, θα είχε γίνει και ραχιτικός...
    Βουβαλόπαιδο ο αρχιστράτηγος!
     
    Last edited: 9 Ιουνίου 2011
  10. Storm

    Storm Regular Member

     

    Για να ξεπήξουμε λίγο από τους ναζιάρηδες.
     
  11. Απάντηση: Στολές

    Drang nach Osten. Ο Αλλά είναι μεγάλος.

     

     

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. Απάντηση: Στολές

     
     
     ​

    Λατρεμένες ιδέες αυτός ο άνθρωπος.