Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στόχος μου, να γίνω Master....πως;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Red Star, στις 28 Ιανουαρίου 2012.

  1. Emiris

    Emiris Regular Member

  2. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Επειδή μάλλον δεν το κατάλαβες, η ερώτηση δεν απευθύνονταν σε σένα και δεν κάνω ερωτήσεις για να δίνει κάποιος άλλος μασημένη τροφή... Θέλω να σκεφτεί σοβαρά αυτός που ρωτάει το πώς, όχι οι άλλοι που έχουν την απάντηση ή τη μασημένη τροφή...
     
  3. Emiris

    Emiris Regular Member

    Συγνώμη αν ενόχλησε η απάντηση.
    Το ήξερα ότι δεν απευθυνόσουν σε εμένα αλλά δεν το αξιολόγησα ως σημαντικό διότι νόμιζα ότι το νήμα είναι για όλα τα μέλη και ότι οι προσωπικές συζητήσεις γίνονται με πμ.
     
  4. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Εχμ, όχι όταν ρωτάει αδιακρίτως και όλους το πώς... Εκεί όταν του απαντάω δημόσια, περιμένω να απαντήσει αυτός κι όχι κάποιος άλλος που πέταξε ένα link για να κάνει τον έξυπνο... Ο σκοπός είναι να κατανοήσει ο ίδιος τι θέλει να πει ο ποιητής και γιατί θέλει να το πει αυτό, όχι να διαβάσει τι είπε κάποιο μέλος σε ένα φόρουμ.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Re: Στόχος μου, να γίνω Master....πως;

    Και πολύ καλά κάνεις αφού αυτό είναι που επιζητείς εσύ και οι υ σου. Ωστόσο το παραπάνω σε τι διαφέρει από το Topping?
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Re: Στόχος μου, να γίνω Master....πως;

    Sorry για το ωμό της απάντησής μου ωστόσο το παραπάνω είναι παραλογισμός. Ο σοφός ελληνικός λαός λέει "το αγώι ξυπνάει τον αγωγιάτη" ωστόσο αυτό δε σημαίνει ότι ο αγωγιάτης είναι το βόδι του βοδιού του.
     
  7. Emiris

    Emiris Regular Member

    Βρε Arioch, ο άνθρωπος το ξεκαθάρισε ότι δεν μπορούμε εμείς να απαντήσουμε σε αυτή την ερώτηση.
    Εγώ ας πούμε έκανα τον "έξυπνο" που απάντησα.
    Πρόσεχε σε παρακαλώ  
     
  8. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Στόχος μου, να γίνω Master....πως;

    Άλλο το ένα, άλλο το άλλο   Στη συγκεκριμένη περίπτωση άλλο πράγμα θέλει να πει ο ποιητής, κι έχει να κάνει με το τι προσφέρει ουσιαστικά το εκάστοτε μέλος της σχέσης.
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Στόχος μου, να γίνω Master....πως;

    Μια χαρά καταλαβαίνω τι θέλει να πει ο ποιητής ωστόσο εξακολουθεί το "ο αφέντης είναι ο σκλάβος του σκλάβου" να είναι παραλογισμός και είναι παραλογισμός γιατί ο αφέντης που θα γίνει σκλάβος του σκλάβου (δηλαδή με την υπεραπασχόλησή του με τα του σκλάβου) ΠΑΥΕΙ να είναι αφέντης.

    Κάπου πρέπει να τραβηχτεί μια γραμμή.

    Γι αυτό έγραψα το "το αγώι ξυπνάει τον αγωγιάτη". Πιο ταιριαστή φράση για την περιγραφή των καθηκόντων του Αφέντη δεν μπορώ να σκεφτώ.
     
  10. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Στόχος μου, να γίνω Master....πως;

    Προφανώς και τραβιέται μια γραμμή. Κανείς μας πιστεύω δε θέλει να ασχολείται όλη την ώρα με έναν άνθρωπο που δε μαθαίνει/καταλαβαίνει/whatever. Προσωπικά όταν αντιληφθώ ότι με γράφουν, τους γράφω κι εγώ αφού προηγουμένως έχω προειδοποιήσει ανάλογα. Υποθέτω ότι παρόμοια πράττουν και οι υπόλοιποι εδώ μέσα.
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Στόχος μου, να γίνω Master....πως;

    ὅπερ ἔδει δεῖξαι  
     
  12. Heretic_Angel

    Heretic_Angel Regular Member

    Απάντηση: Στόχος μου, να γίνω Master....πως;

    Becoming a Master Tutorial



    Για περισσότερες πληροφορίες, καλέστε, 1-800-500-DALE.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014