Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συναίνεση vs κακοποίηση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος estelwen, στις 22 Οκτωβρίου 2016.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    @Arioch έχεις μπερδέψει δύο διαφορετικά ποστ, δύο διαφορετικές σκηνές

    Είπα
    Την πρώτη φορά που πήγα λοιπόν γίνανε αυτά που περιέγραψα πιο πάνω. Συζήτησα μαζί του, δεν ζήτησα safeword και μου την αρνήθηκε

    Οταν δεν άντεχα άλλο, άρχισα να κλαίω, μετά ούρλιαζα σταμάτα δεν σταματούσε. Όταν μετά από κάποια λεπτά συνήλθε, τα μάζεψα και έφυγα, με άφησε και δεν με κλείδωσε μέσα στο σπίτι

    Σου ανέφερα μάλιστα ότι ξαναπήγα

    Μετά με ρωτάς
    Και σου απαντάω θα μπορούσα να είχα φύγει μη αρτιμελής στη συγκεκριμένη περίπτωση, όπως και σε κάθε άλλη περίπτωση

    Και εσύ μου λες

    Μπορώ να πάω όποτε θέλω καθώς επίσης μπορώ να φεύγω ότι ώρα θέλω. Δεν έχω τάσεις αυτοκτονίας, δεν με απείλησε ποτέ εάν δεν έρθεις θα σου κάνω το ένα ή το άλλο,θεωρώ πως την πρώτη φορά ξέφυγε πάνω στην καυλα (έχει τύχει και σε εμένα) και όχι στα καλά καθούμενα χωρίς να μου κόψει χέρι, πόδι ή αυτί, συνέχισα να πηγαίνω και θα συνεχίσω για όσο γίνομαι μούσκεμα όταν τον σκέφτομαι

    Πουτσα και ξύλο συναινετικα, μέχρι να βαρεθεί ο ένας ή ο άλλος. Bdsm γιατί αυτό είναι το θέμα που συζητούσαμε

    Ευελπιστώ πως έγινα κατανοητή
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Μόνο κάποιος που συμμετείχε μπορεί να τις δώσει.
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Όπως και έγινε.
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εδώ δε βλέπεις κακοποίηση;

    Τις άλλες φορές που πήγες επαναλήφθηκε το ίδιο σκηνικό;

    Αυτός συνήλθε ή εσύ;

    Εγώ έκοψα τα sessions για αυτόν ακριβώς το λόγο, μία φορά έχασα τον έλεγχο και αυτό ήταν αρκετό για να καταλάβω ότι μόνος μου είμαι επικίνδυνος.

    Σε μερικά πράγματα καλύτερα να φυσάς το γιαούρτι παρά να καείς με το χυλό.
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Όχι, δε βλέπω κακοποίηση. Επαναλαμβάνω πως δεν ζήτησα ποτέ safeword. Εάν είχα ζητήσει, μου την αρνιόταν, πήγαινα πάρα τη θέληση μου υπό το φόβο οποιασδήποτε απειλης και δεν με άφηνε να φύγω, ναι θα υπήρχε

    Συνήλθε μετά από κάποια λεπτά και με κοιτούσε αποσβολωμενος. Μου ζήτησε συγνώμη, δεν θα μπω σε άλλες λεπτομέρειες

    Ανέφερα ξεκάθαρα πως έγινε την πρώτη φορά, θεωρώ πως ξέφυγε πάνω στην καυλα
    Γιατί με αναγκάζεις να επαναλαμβανομαι;

    Έχει διαφορά το παίζω επικίνδυνα με το κακοποιουμαι. Ξέρω τι μου γίνεται
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Επικίνδυνος που δεν μπορείτε να διαχειριστείτε το Top space σας, όχι κακοποιητης όμως, η κακοποίηση απαιτεί πρόθεση ή αδιαφορία / αμέλεια, οπότε εν προκειμένω, αυτό που χρήζει διευκρίνισης είναι αν υπήρξε απώλεια ελέγχου συνοδευόμενη από αδιαφορία, ή πρόθεση
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν ξέρω τι κάνατε τις επόμενες φορές αλλά την πρώτη, τουλάχιστον έτσι όπως το περιγράφεις δεν ήταν "παίζω επικίνδυνα" αλλά "έχασα τη μπάλα και από τύχη δεν υπήρχαν θύματα" και αυτό που περιέγραψες είναι κακοποίηση από όποια πλευρά και αν το δεις.

    Αυτό που περιέγραψες την πρώτη φορά εγώ δεν το λέω BDSM, το λέω S/M και όποιον πάρει ο χάρος.
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Πως το διαχωρίζετε από την "κακιά στιγμή" aka ατύχημα ή την απειρία, έφ όσον δεν επαναλήφθηκε;
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Σύμφωνα με την περιγραφή της ιδίας
    Αν δε μπορείς να διαχειριστείς το τοπ space σου οποιοδήποτε παιχνίδι χωρίς επιτήρηση δείχνει είτε εγκληματική αδιαφορία είτε εγκληματική αμέλεια είτε ακόμα χειρότερα εγκληματική πρόθεση.
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το μαστίγιο που ξέφυγε ήταν κακιά στιγμή. Το να μη σταματήσει όταν η άλλη ούρλιαζε να σταματήσει μην έχοντας ταυτόχρονα δώσει safeword δεν είναι κακιά στιγμή.
     
    Last edited: 23 Αυγούστου 2020
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Εάν συνεχίσει να επαναλαμβάνεται, αν αναγνωριστεί και σταματήσει όμως;
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι την πρώτη φορά υπήρξε κακοποίηση.