Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συναίνεση vs κακοποίηση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος estelwen, στις 22 Οκτωβρίου 2016.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Risk-aware consensual kink.

    Αν όχι full τότε τι; Απλά και αόριστα μπορεί να υπάρξει κίνδυνος; Από τι; Σε τι;
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ρίξτε μια ματιά εδώ SSC vs. RACK: BDSM Models , και συνεχίζουμε την συζήτηση αύριο σε κατάλληλο νήμα
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Οκ, thanks!
     
  4. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    @Arioch Βρες τις διαφορές στο τι λέει ο τιθων και συμφωνείς, τι έχω γράψει εγώ επακριβώς και τι κάνεις εσύ quote μετά από κοπτοραπτικη

    Τελικά είναι S/m άρα BDSM;
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Συζήτηση κάναμε και αυτό ήταν το δικό μου assessment σύμφωνα με αυτά που κατάλαβα σε αυτά που έγραψε η @Θρυαλλίς για την πρώτη φορά. Δεν κάλεσα εισαγγελέα ούτε δίκασα και καταδίκασα, είπα τη γνώμη μου για κάτι που έχω ζήσει από την ανάποδη.

    Εγώ επέλεξα να το κόψω, οι υπόλοιποι είναι ελεύθεροι να κάνουν ότι θέλουν κι εγώ είμαι ομοίως ελεύθερος να έχω την άποψη μου και να την καταθέτω στη σχετική συζήτηση.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ποια κοπτοραπτική, αυτά που έκανα quote την πρώτη φορά δεν αφορούν; Στην πρώτη φορά ανέφερα αυτό που στα δικά μου μάτια είναι κακοποίηση. Με ρώτησες και σου απάντησα και μάλιστα τόνισα επανειλημμένα ότι το παραπάνω αφορά μόνο την πρώτη φορά σύμφωνα με αυτά που κατάλαβα από αυτά που έγραψες και για τα οποία επίσης ρώτησα διευκρινίστικά αν κατάλαβα καλά.

    Από τη στιγμή που πήγες τη δεύτερη και την τρίτη και την ν_οστη φορά τουλάχιστον υποψιασμένη στο τι μπορεί να συμβεί τότε δεν έχω να πω κάτι, είναι αυτό που έγραψε ο @tithon

    Το S/M δεν είναι απαραίτητα BDSM και αυτή η απάντηση δε θα αλλάξει όσες φορές και αν το ρωτήσεις.
     
  7. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Έτσι και μου έρθουν τίποτα μηνύματα συμπαράστασης να με σώσουν από τον κακό σαδιστη - εγκληματία, αλίμονο σου! Φιλάκια  
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Καμία αντίρρηση...!
     
  9. iolanda

    iolanda Contributor

    Ας μου επιτραπεί μια ερώτηση πάνω σε όσα συζητήθηκαν χθες βράδυ επειδή δεν γνωρίζω από s/m σχέσεις.
    Η εμπειρία που μας περιέγραψε η Θρυαλλις δεν θεωρείτε κακοποίηση εφόσον δεν υπήρχε τέτοια πρόθεση και εφόσον εκείνη δεν την εξέλαβε και δεν την ένιωσε έτσι, σωστά κατάλαβα;
     
  10. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Νομίζω ότι αν μια σκηνή τελειώνει, με το μποτομ να κλαίει μόνο του στα σκαλοπάτια, κάτι δεν έχει συμφωνηθεί καλά. Πχ το aftercare. Προσωπικες απόψεις πάντα.
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Αγαπητέ @MasterJp δεν ξέρω αν συμπίπτω στην περίπτωση του "δικού μου BDSM" με το οποίο προ ημερών ασχοληθήκατε επισταμένως.
    Προσωπικά θεωρώ ότι στο D/s, όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, την υποτακτική δεν την έχω ούτε για μία φορά, ούτε για ξεπάστρεμα. Αφιερώνω πολύ χρόνο και επενδύω στην διαμόρφωση της, και προσέχω μην την στείλω στο νοσοκομείο.
    Την θέλω, την προσέχω, για να την έχω.
     
  12. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Προσωπικά, το να μιλάμε για την αναγκαιότητα ύπαρξης πλαισίου από τη μια και από την άλλη να μη μπορούμε να αντιληφθούμε πότε μια πράξη είναι κακοποιητική μου χτυπάει άσχημα.