Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συναίνεση vs κακοποίηση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος estelwen, στις 22 Οκτωβρίου 2016.

  1. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Off topic: έχω την αίσθηση ότι θα μας φάει το politically correct ακριβώς όπως ποινικοποιήθηκε το φλερτ ως sexual abuse στο Αμέρικα.

    Σταυρώστε με τώρα.
     
  2. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Θα σας προτείνω να διαβάσετε αυτά που έγραψα και να μη με ρωτάτε με βάση το τι θα θέλατε να έχω γράψει.
    Ευχαριστώ.
     
  3. Discerning

    Discerning Contributor

    Κάποιους/ες του/τις έχει κατασπαράξει ήδη!

    Προσπάθεια ποινικοποίησης του φλερτ στη Γαλλία, από την Σιαπά. Συζήτηση στην Αγγλία για απαγόρευση της χειραψίας στον επαγγελματικό χώρο... Κατά τ' άλλα, μιλάμε για BDSM!
     
    Last edited: 23 Αυγούστου 2020
  4. Discerning

    Discerning Contributor

    Αλλα ντ' άλλα, της Παρασκευής το γάλα. Καταλαβαίνω...
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Έχω διαβάσει αρκετά Μαρκησιο, δεν έχω κάνει διατριβή βέβαια αλλά γνωρίζω πολύ καλά τι πρεσβεύει. Ειλικρινής απορία τι σχέση έχει ο συγκεκριμένος με το aftercare;
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Τρίζουν τα κόκαλα του Μαρκησίου.  

         
    Ούτε έξω από την πόρτα του δεν θα περνούσε μια τέτοια ιδέα.  

    Πόσο από τους οπαδούς του....      
     
  7. moufa

    moufa into pussylicking

    τα'χουν τα φόρουμς αυτά....
     
  8. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Εντελώς άσχετα με την ιστορία της @Θρυαλλίς αυτό νομίζω πως δεν ισχύει.

    Το άτομο που βιώνει μια κακοποίηση πολλές φορές δεν είναι σε θέση να κρίνει αντικειμενικά το βίωμα. Ουκ ολίγες οι φορές όπου μπορεί να νομίζει ότι φταίει σε κάτι και επομένως το αξίζει, ακόμα και ότι τον ανάγκασε να φτάσει στο σημείο της κακοποίησης.

    Πολλές φορές το μυαλό βρίσκει τρόπο να εκλογικεύει ή να επιλέγει αμυντικούς τρόπους να ερμηνεύσει την κακοποίηση. Υπάρχει ακόμα και το stockholm syndrome.

    Δεν νομίζω επομένως ότι ο πιο αντικειμενικός και κατάλληλος κριτής για το αν υφίσταται κακοποίηση ή οχι είναι πάντα το ίδιο το θύμα.

    Και πάλι, άσχετα με την ιστορία της @Θρυαλλίς , το τονίζω αυτό.
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ναι, οκ, αλλά δεν μπορώ να συζητήσω τώρα και γι αυτό. Οποιαδήποτε άλλη στιγμή πολύ ευχαρίστως
     
  10. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Η διαφορά είναι ότι τα άτομα του me too ισχυρίζονται ότι έχουν υποστεί κακοποίηση.
     
  11. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Το βρίσκω τουλάχιστον ειρωνικό το γεγονός ότι διαρρηγνύουμε τα ιμάτιά μας για το politically correctness αλλά θέλουμε να αλλάξουμε τη λέξη για την κακοποίηση και να την πούμε κάτι άλλο.

    Για μένα αυτός είναι ο ορισμός του politically correct.
     
  12. Ειλικρινής απορία: μπορεί το domspace και η καύλα του/της Top να δικαιολογήσουν κάθε ενδεχόμενη στραβή;