Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 3 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου

    Συγνωμη, madlene, ουτε σε προσεξα. Θα σε ενδιεφερε να σε απειλησω;
     
  2. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου

    Την αποψη σου τη βρηκα διασκεδαστικη. Γιατι να μ ενοχλει;
    Φαινεται κι απ την απαντηση μου.
    Αυτο με τη γιδα απ τη διαφημιση της cosmote το εμπνευστηκες; Ή ειναι καποιο ενδιαφερον roleplay που δε γνωριζω ακομη;
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου


    Όχι,ευχαριστώ. 
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου

    Το πιό βαρετό πράγμα σε μιά κουβέντα, είναι το να πρέπει ν' αγωνίζεται κανείς να εξηγεί (πάλι και πάλι και πάλι, μερικές φορές) στα ελληνικά, αυτό που έχει ήδη εξ αρχής γράψει σε απλούστατα και πλήρως κατανοητά ελληνικά... Κι αυτό επειδή όπως έλεγα πολύ πρόσφατα, κάποιοι είτε δεν μπαίνουν στον κόπο να διαβάσουν προσεκτικά, είτε επιλέγουν εσκεμμένα ν' απαντάνε σε ζητήματα που κανείς δεν έθεσε (γιά ν' αποφύγουν προφανώς -κατ' εμέ) να απαντήσουν σε αυτά που τέθηκαν...

    Εγώ δεν βλέπω να προσπάθησε η lara, Flowform, να "κρίνει την αξία σου ως θεραπευτή". Ουδόλως αφορά είτε την ίδια, είμαι σίγουρος, είτε την κουβέντα, η αξία σου ως θεραπευτή... Το μόνο που θα μπορούσε ν' αφορά κάποιον που συμμετέχει σ' αυτό το διάλογο, είναι το τί είδους θεραπευτής είσαι. Κι αυτό ρώτησε...

    Διότι, όπως σωστά είπε, το ότι ανέφερες ότι είσαι θεραπευτής, δεν ήταν προφανώς τυχαίο. Γράφτηκε γιά να προσδώσει στα λόγια σου την βαρύτητα της γνώσης του επαγγελματία:
    Αυτού του επαγγελματία που το έμπειρο μάτι του και το ευαίσθητο χέρι του μπορεί να διαπιστώνει το τί συμβαίνει μέσα στους ανθρώπους, ακόμη κι αν οι ίδιοι το αγνοούν...

    Προσωπικά λοιπόν, βρίσκω εύλογο και δικαιολογημένο το ερώτημα (αφού ΕΣΥ ΠΡΩΤΟΣ πρόσθεσες την ιδιότητα του θεραπευτή, σαν βαρίδι στα όποια σου επιχειρήματα): Τί είδους θεραπευτής είσαι; Ψυχίατρος; Οδοντίατρος (μιά και μίλησες γιά τα χαμόγελα); Ή -αφού μίλησες γιά συσπασμένους μυς- φυσιοθεραπευτής; Και -ξανά- αυτό ήταν το μόνο ερώτημα που τέθηκε. Κανείς δεν ρώτησε το πόσο καλός είσαι στην ειδικότητά σου...

    Προσθέτω εδώ κάτι λίγο ίσως άσχετο, μα όχι και τόσο: Έχω μιά κάποια εμπειρία από ομοιοπαθητική και ομοιοπαθητικούς "γιατρούς". Είναι όλη, θεόπικρη. Από βιώματα προσωπικά αλλά και κάποιων κοντινών μου ανθρώπων, θεωρώ τους ομοιοπαθητικούς -στην Ελλάδα τουλάχιστον, δεν ξέρω εάν υπάρχουν καλύτεροι αλλού- κομπογιαννίτες του χειρίστου είδους. Εάν μιλούσα με κάποιον απ' αυτούς λοιπόν και μου ανέφερε την ιδιότητά του ως "θεραπευτή" προς επίφασιν των επιχειρημάτων του, θα άκουγα αυτά τα επιχειρήματα με είκοσι φορές περισσότερο σκεπτικισμό, σε σύγκριση με τα επιχειρήματα του οποιοδήποτε άλλου ανθρώπου.

    (Υστερόγραφο εδώ: Ειλικρινά ελπίζω, Flowform, να μην τυχαίνει να είσαι ομοιοπαθητικός. Δεν θα ήθελα να σε θίξω με τόσο άμεσο τρόπο, λέγοντας τα παραπάνω. Σκέφτηκα να τα σβήσω, τ' αφήνω όμως γιατί νομίζω ότι βοηθούν στην κατανόηση της οπτικής μου, ευελπιστών ότι με τόσο μεγάλο αριθμό ειδών θεραπευτών που υπάρχουν, δεν θα πέσω στην περίπτωση...).


    Όντως. Εισέπραξε την ειρωνία της, πρέπει να είναι πλήρως ικανοποιημένη πλέον...

     
  5. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου

    Αγαπητέ MindMaster, αφήστε τον άνθρωπο να "δειχτεί", τι του το χαλάτε; Άλλωστε, το είπε και μόνος του...

    ... κοινώς, γράφει, γράφει... μπας και λάβει προσοχή από πουθενά.  
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου

    Τελικά πόσο έληξε αυτό το μάτς, ποιος επικράτησε... σ΄ αυτόν τον αγώνα... (sorry νήμα); Ποιος βγήκε πρωταθλητής;... 
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου


    "Λα λα Λόλα.

    Λόλα να ένα μήλο".


    Και τα λοιπά...

     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου


    Φίλτατε, Durcet, έστω και έτσι να είναι όπως τα γράφεις, εσύ που βρίσκεις το κακό, ή το λάθος και κριτικάρεις ειρωνεύομενος τον Flowform και μάλιστα χωρίς αυτός να έχει αναφερθεί καν σ΄ εσένα;

    Ο ΜΜ, δε νομίζω να χρειάζεται την βοηθειά σου για να περάσει ότι η δική του πάντα άποψη είναι η σωστή, τα καταφέρνει και μόνος του και μάλιστα δεν το κάνει για να "δειχτεί" ή να "φανεί"...
     
    Last edited: 17 Φεβρουαρίου 2010
  9. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου

    Νεφεληγερετα, το τελευταιο πραγμα που μ ενδιαφερει στη συζητηση αυτη ειναι η αποψη σου για μενα, βασισμενη σε οσα ΔΕΝ γνωριζεις για μενα, αλλα και στην αγνοια σου για την ολιστικη θεραπευτικη.
    Γιατι αραγε ν ασχοληθω μαζι σου επειδη εσυ ασχολεισαι μαζι μου;
    Μετα απο 3.500 κειμενα σου, Θεωρεις τοσο χαμηλο το επιπεδο εδω μεσα ωστε απεναντι σ ενα κειμενο που ανοιγει θεματα που σε ξεβολευουν, και πιθανα στα ματια καποιων σου αφαιρει τη θεικη και ολυμπια ιδιοτητα, να ξεμπερδευεις χαρακτηριζοντας τον συγγραφεα τους ...'ομοιοπαθητικο';
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου

    ΜΜ ,η προσωπικη σου ατυχης εμπειρια δεν αρκει για να καταδικασει μια ολοκληρη επιστημη η μια κατηγορια επιστημονων. Σαφως και αναμεσα στους ομοιοπαθητικους υπαρχουν ΚΑΙ κομπογιαννιτες.Προφανως,επεσες πανω τους...

    Υ.Γ για τις καισαρικες ,η κατασταση στην Ελλαδα - δυστυχως- ειναι οπως την περιεγραψε η Δωρα.
     
  11. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου

    Ωραια. Τ ακουσαμε κι αυτο!
    Κατακριταιο και αξιον ειρωνιας απο τον Durcet το να εμπλεκεται καποιος σε κοινωνικες δραστηριοτητες μοιραζομενος τις ιδεες του με τον κυκλο του για να γνωρισει κοσμο και πιθανα να προσελκυσει ατομα που θα του ταιριασουν.
    Τωρα βεβαια περιμενω την αντιπροταση απο τον δασκαλο.
    Μαλλον θα με κατευθυνει στο να φορεσω βαρια δερματινα με τοκες, αρβυλα, κορδωμα και υφος ...κεραυνοβολο, και να μη χανω συναντηση για συναντηση του φορουμ.
    Και φυσικα, εσπευσαν οι επιχειρηματολογοι να στηριξουν το επιχειρημα του δασκαλου, μεταφεροντας μας τα πρωιμα παιδικα τους εκπαιδευτικα βιωματα!

    Αντε, μεγαλοκυριαρχοι, μου φαινεται δεν εχει τιποτα αλλο να συζητηθει εδω μεσα στο θεμα της συναισθηματικης σχεσης Κ και υ και στο θεμα της συναισθηματικης λειτουργιας μας γενικοτερα.

    Οταν τα επιχειρηματα σας τελειωσαν, το εκχυδαϊσατε οπως συνηθως σε προσωπικες επιθεσεις και κοκκορομαχιες.
     
  12. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου

    Εσυ παλι, γιατι γυριζεις το θεμα προς την ουσια του; Γιατι το 'χαλας';