Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχολιάστε την υπογραφή του απο πάνω σας..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 21 Οκτωβρίου 2008.

  1. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Lady Dementia.
    Κατι μου λεει πως προκειται για μια ομορφη και λαγνα κοπελλια.
    Δεν ξερω, αυτο μου βγαζει.
    Θα την χαρακτηριζα (ισως πεφτω εξω), ελαφρα συνεσταλμενη, αλλα οπου χρειαζεται αποφασιστικη και μια γυναικα που ξερει τι θελει χωρις να "παιζει" με τις λεξεις.
    Μια γυναικα που απεχθανεται τα μισολογα και τους δηθεν.
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Σχολιάστε την υπογραφή του απο πάνω σας..

    Όμορφο ποίημα, γεμάτο ένταση, υπόγεια αλλά και εκρηκτική, σαν φιμωμένη κραυγή...

    Διακρίνω όμως μιάν ελαφρά διαφορά ύφους ανάμεσα στις δύο πρώτες γραμμές και τις τρείς τελευταίες, που είναι πιστεύω κάπως καλύτερες.

    Ανήκουν οι γραμμές αυτές άραγε σε κάποιον γνωστό ποιητή, ή απλώς σε κάποιον που τον κυριαρχεί ένα μεγάλο πάθος;





    Edit:

    Mirella μου, πότε χώθηκες εσύ ανάμεσα;  

    Τώρα δηλαδή εγώ, έπρεπε να σχολιάσω την "ισχύ των χαστουκιών"; Νομίζω ότι το έχει κάνει ήδη άλλος...

     


    Υ.Γ: Παρακαλώ, γιά λόγους ηθικής και δεοντολογίας, να μην σχολιασθεί το κείμενο που υπάρχει στην "υπογραφή" μου...
     
    Last edited: 28 Οκτωβρίου 2008
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    MindMaster άνθρωπος με Ήθος, λογικός κι αξιοπρεπής.

    Έχει το σεβασμό μου.


    Υ.Γ. Αν και μου έχει κάνει μεγάλη ζημιά τελευταία με τα comics του.  
     
  4. llazouli

    llazouli Contributor

    Εlysium, ενδιαφέρων προβληματισμός, η υπογραφή σου!

    Μακριά από μας, οι πολεμικές συρράξεις, τα μίση και τα πάθη, αν και απ' ό,τι έχει δείξει μέχρι τώρα, με φωτιά και με μαχαίρι,
    πάντα ο κόσμος προχωρεί...ή σβήνει παντελώς από το χάρτη!
     
    Last edited: 28 Οκτωβρίου 2008
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Σχολιάστε την υπογραφή του απο πάνω σας..

    @Elysium
    Λογικός, λέει τη γνώμη του άμεσα, δίνει μεγάλη σημασία στην αξιοπρέπεια και στην εντιμότητα. Δεν καταλαβαίνω μόνο γιατί είναι διαρκώς θυμωμένος (στο mood)
     
  6. "A Universe of Atoms, an Atom in the Universe"​

    Μου θυμίζει το τραγούδι των Beatles "Across the Universe":


    Words are flying out like
    endless rain into a paper cup
    They slither while they pass
    They slip away across the universe
    Pools of sorrow waves of joy
    are drifting thorough my open mind
    Possessing and caressing me

    Images of broken light which
    dance before me like a million eyes
    That call me on and on across the universe
    Thoughts meander like a
    restless wind inside a letter box
    they tumble blindly as
    they make their way across the universe

    Sounds of laughter shades of life
    are ringing through my open ears
    exciting and inviting me
    Limitless undying love which
    shines around me like a million suns
    It calls me on and on across the universe
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Θεέ μου, χάρισέ μου αρετή και εγκράτεια... αλλά όχι ακόμα...

    Από τις πιο ερεθιστικές υπογραφές...
     
  8. Γοητεύομαι, ερεθίζομαι και υπο-κλίνομαι, στην έκφραση της ερωτικής υποταγής μίας γυναίκας. Τι με κάνει αυτό;


    Τρυγητή ίσως;;;
     
  9. female

    female Contributor





    "A Universe of Atoms, an Atom in the Universe"

    Το μεγαλύτερο ταξίδι, από το σύμπαν του μικρόκοσμου στο αχανές της διαστημικής απεραντοσύνης. Η αρμονία των εγγενών αντιφάσεων, ανθρωποκεντρικά πάντα. Πολλά ανεξιχνίαστα μυστήρια σε περιμένουν ...





    "Turn on, tune in, drop out"
    Timothy Leary



    Τστστστςςς... Αναρχο-ψυχεδελο-χιππο-επαναστάτρια!

    Ναι, ναι, ω ναι, let's drop out! together, ρε!!! Κοπάνα εδώ και τώρα! Ας απομακρυνθούμε με χάρη και τρυφερότητα από τα ψυχαναγκαστικά υποσυνείδητα "πρέπει" και "δεν πρέπει" που μας ταλανίζουν σαρκοβόρα την ενέργεια! 'Ωχου, "School's out for summer, School's out forever, School's been blown to pieces". Όξω ντέρτια και καημοί...



     
  10. Eri

    Eri

    Ας προσεχες λοιπον.....  
     
  11. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    [
    Μιρέλλα μου πάντα έχεις ένα καλό λόγο να πεις για όλους μας! Ισχύς σου δεν είναι τα χαστούκια..ούτε το μαστίγιο αλλά η μεγαλοσύνη σου!

    Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια..


    ..με συγκίνησες άτιμο!  





    Χαίρομαι που σας άρεσε το ποίημα ...

    Η αλήθεια είναι πως έχει γραφτεί από δυο διαφορετικούς ανθρώπους, γι'αυτό πολύ εύστοχα παρατηρήσατε την διαφορά ύφους ανάμεσα στις πρώτες και τις τελευταίες γραμμές! Εγώ δεν μπήκα σε διαδικασία σύγκρισης,εφ'όσον όμως το πράξατε εσεις,μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε κατά ποία έννοια είναι καλύτερο το δεύτερο σκέλος του ποιήματος? Μήπως σας αρέσει περισσότερο γιατί σας εκφράζει και πιο πολύ?

    Δεν πρόκειται για κανέναν γνωστό ποιητή, αγαπητέ μου. Πρόκειται για μένα και για εκείνον..τον δικό μου ποιητή,τρόπον τινά..




    Επειδή ήδη σχολιάστηκε η υπογραφή μου,παρακαλώ σχολιάστε τον προηγούμενό μου..​
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Σχολιάστε την υπογραφή του απο πάνω σας..

    Ξέρεις να το μεταφράσεις όλο αυτό;