Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχολιασμός μίας αγγελίας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 19 Ιουνίου 2007.

  1. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Εμ λογικό ακούγεται.
    Ποιος Dom/Master θα δεχόταν να ακολουθεί εντολές από άλλον Dom?

    Δεν γίνεται. Εκτός κ' αν είναι switch... 
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    μπορει να θελει...
    να ''πειραματιστει'' και Αυτος/η για τον εαυτο Του/ης.
     
  3. female

    female Contributor



    Ερωτήσεις αδαούς -


    Πώς σκοπεύεις να επικοινωνείς, και να μαθαίνεις όρια, δυνατότητες, επιθυμίες, αντοχές, ιδίως αν δεν μένουν στην πόλη σου; msn και τηλέφωνο; Με λίγα λόγια, πώς σκοπεύεις να προετοιμάσεις κάτι τέτοιο, και, τουλάχιστον η φάση προετοιμασίας και αρχικού-πειραματισμού σου-εκμάθησης των δύο, πόσο εκτιμάς πως θα διαρκέσει; (Έχω διαβάσει πολλαπλές φορές εδώ πως ο / η καλή κυρίαρχος μαθαίνει καλά πρώτα, σιγά-σιγά τον / την υπό και μετά ξαμολιέται κάπως πιο ... κατά βούλησιν. Στην περίπτωση, τα πράγματα δεν περιπλέκονται, μια και πρόκειται για δύο χαρακτήρες; )


    Τι φαντάζεσαι, τι επιθυμείς, πέραν σκέτης διέγερσης, ίσως, πως θα αποκομίσεις εσύ από κάτι τέτοιο ; Αν υπάρχει...


    Τι φαντάζεσαι, ή θα επιθυμούσες να αποκομίσουν οι δύο ; Με άλλα λόγια, τι επιθυμείς να τους προσφέρεις, πέραν της σκέτης διέγερσης, μέσα από αυτό ; Αν υπάρχει...

     
  4. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Σχολιασμός μίας αγγελίας

    Ενδιαφερον πειραμα,απο τη στιγμη βεβαια που οι συμμετεχοντες ειναι ειλικρινεις μαζι σου στο να εξομολογουνται και αυτα που νιωθουν και οχι μονο "πηγαμε εκει,το καναμε ετσι" κλπ.
    Αλλα οντως:εχεις χρονο για κατι τετοιο????
     
  5. Zondag

    Zondag Regular Member

    Tα ίδια ερωτήματα με αυτα της female έχω και εγω.

    Δεν ακούγεται και πολύ υλοποιήσιμο το "πείραμα" αλλά θα ήταν ενδιαφέρον ακόμα και για σενάριο κινηματογραφικής ταινίας! Αναρρωτιέμαι μάλιστα αν υπάρχει ήδη κάποια τέτοια ταινία και δεν την γνωρίζω...
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ο χρόνος είναι πάντα αρκετός. Το πώς αξιοποιείται είναι το ζητούμενο σας. Αυτό εξαρτάται από τους χαρακτήρες και το περιβάλλον που ζούνε.

    Τα δεδομένα μίας προσωπικότητας , οι δράσεις και οι αντιδράσεις , δε μπορούν κατά την γνώμη μου εύκολα να προβλεφθούν. Πέρα από κάποια σημαντικά σημεία στα οποία θα είμαι ιδιαίτερα προσεκτικός, τα υπόλοιπα δεν θα ισχυριστώ ότι θα γνωρίζω εκ των προτέρων την έκβαση τους. Θα λειτουργώ ως καταλύτης. Είτε αρνητικός, είτε θετικός.

    Δε βρίσκω το λόγο να είμαι καχύποπτος απέναντι τους. Αν ο ένας από τους δύο θελήσει να με κοροϊδέψει, ο άλλος θα το πει. Αν και οι δύο, τότε γιατί να υπόκεινται ακόμα στον έλεγχο μου. Μπορούν να μου πουν πολύ ευγενικά, ό,τι φιλαράκι από εδώ και πέρα συνεχίζουμε μοναχοί μας. Την βλέπω ιδιαίτερα θετική και μία τέτοια έκβαση.

    Τι θα αποκομίσει ένας σαδιστής, από τον έλεγχο μίας τέτοιας σχέσης; Το αυτονόητο. Την απόλαυση και την γνώση.

    Τι θα αποκομίσουν οι ίδιοι; Την απόλαυση του απρόβλεπτου και του μη ελεγχόμενου πάντα από τους ίδιους. Ακόμα και της αντίθεσης τους, κάποιας στιγμής σε αυτό.

    Από την στιγμή που η ιστορία θα ξεκινήσει, θα μαθαίνετε το πώς εξελίσσεται.
    Δεν υπάρχει περιορισμός στο status. Στην σχέση τους όμως όσο εξαρτάται από εμένα θα έχουν υποτακτικό ρόλο.

    Αναρωτιέμαι μπορούν άραγε δύο άνθρωποι να ερωτευθούν κάτω από τέτοιες συνθήκες; Και αν ναι, γιατί; Αυτό είναι ένα από αυτά που θέλω να μάθω…
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Πως θα νιώσουν την στιγμή του πρώτου τους φιλιού; Του πρώτου τους καυγά; Την στιγμή που κάποιος τρίτος θα κάνει την εμφάνιση του;
     
  8. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Σχολιασμός μίας αγγελίας

    Πραγματικα παρα πολυ ενδιαφερον πειραμα! σαδιστικο και ομορφα διεστραμμενο.. δε θα μπορουσα να συμμετεχω αλλα σιγουρα θα μου αρεσε να το παρακολουθω μεσα απο το ματι του μεγαλου αδερφου  
     
  9. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Σχολιασμός μίας αγγελίας

    Λες και η ιδεα των BIG BROTHER στα καναλια να ξεκινησε καπου καποτε απο
    καποιο με παρομοια διεστραμμενο μυαλο ?!?!?!

    Παντως μην ξεχασεις να τοποθετησεις και καμερες στα σπιτια των συμμετέχοντων.

    Και για να το παμε ακομα πιο μακρια να εχει και Live Web Casting και να κοβεις

    και συνδρομες ωστε να αυτοχρηματοδοτείται το όλο πείραμα !
     
  10. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    προτεινω επειγοντως διακοπες
    γιατι δεν την παλευετε!!!

    ο σαδιστης θα αποκομίσει γνωση και δυναμη και ελεγχο κι αλλα πολλα μεταξυ αλλων,
    ο μαζοχιστης θα γουσταρει γιατι μαζοχιστης ειναι...
    αυτο που εχω απορια ειναι που κολλαει ο διαμεσολαβητης...
    για την κλειδαροτρυπα της φασης?
    (ενδιαφερον το βαφτισατε)

    μου μυριζει λιγο αναπηρια το αλλο σκηνικο....

    παντα με σεβασμο παντα προς τους
    απανταχου θερμοπληκτους /αργοσχολους...


    Υ.Γ.
    και μη μου τα σβηνεται οποτε
    λεω καμμια γνωμη που δεν σας κανει
    κουβεντα κανουμε...

    καταντα εκνευριστικο...
    (και φασιστικο)
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Όχι δεν την παλεύουμε Archon. Ποιος σου έσβησε τα ποστ να του ανάψω τα καλοριφέρ στο φουλ ;  
     
  12. Kits

    Kits Contributor

    Ειχαμε κανενα νεο??? ενδιαφερθηκε κανεις/μια???