Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχόλια από το " Η Φαντασίωση της D."

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος tsouknida, στις 2 Δεκεμβρίου 2007.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Η Φαντασίωση της D.

    Φυσικά και μπορείς να διατυπώσεις αντίθετες απόψεις, αλλά...

    Όχι, σε ένα νήμα που ανήκει στις προσωπικές εμπειρίες και μιλάει για φαντασιώσεις.
    Όχι, με αιχμές προσβλητικές (όπως ανωμαλίες).

    Είσαι νέα σε αυτό το forum και το καταλαβαίνω, αλλά να είσαι πιο προσεκτική την επόμενη φορά. Καλώς ήρθες...
     
  2. roulis

    roulis New Member

    Re: Η Φαντασίωση της D.

    Κάτι άλλο που επίσης δεν καταλαβαίνω.. Πώς μερικοί είναι ελεύθεροι να εκφράζουν φαντασιώσεις χωρίς taboo, κ με όποιο τρόπο θέλουνε κ μερικοί να λογοκρίνονται όταν εκφράζουν μια αντίθετη άποψη επίσης με όποιο τρόπο θέλουνε.. Κ sorry που θεωρώ τον παιδερασμό ανωμαλία.. θα αναθεωρήσω. Σχετικά με την ουρολαγνία κ την κοπρολαγνία που αναφέρθηκε, σε κάποιο thread σχολιάζουν ως ανωμαλία την κοπρολαγνία αλλά δεν λέει κανείς τπτ. Πόσο φιλελεύθερο κ δημοκρατικό είναι αυτο? Ότι διαφορετικό από τη δική μας άποψη, απορριπτέο?
    john slave96: η φαντασίωση, της φαντασίωσης, την φαντασίωση, ω φαντασίωση.
     
  3. Emma

    Emma Contributor

    Re: Η Φαντασίωση της D.

    Όπως ΗΔΗ είπα τα αναφερόμενα στην αρχική ιστορία/φαντασίωση are NOT my cup of tea και το ίδιο ισχύει για την κοπρολαγνεία. Δεν θα αφαιρέσω όμως από κανέναν το δικαίωμα να εκφράσει ελεύθερα (και κυρίως άφοβα) τις φαντασιώσεις ή αυτά που του αρέσουν με το να τα χαρακτηρίζω "ανωμαλίες".

    Τέλος, δύο ερωτήσεις:

    1ον Καταλαβαίνεις τη διαφορά μεταξύ φαντασίωσης/role play και πραγματικότητας;
    2ον Είσαι άντρας ή γυναίκα; (όχι πως κάνει διαφορά στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά γυναίκα με nick/όνομα roulis ομολογώ ότι δεν έχω ξανασυναντήσει)
     
  4. Kits

    Kits Contributor

    Re: Η Φαντασίωση της D.


    coffee?
     
  5. Emma

    Emma Contributor

    Re: Η Φαντασίωση της D.

    σους εσύ! Down boy!  
     
  6. Kits

    Kits Contributor

    Re: Η Φαντασίωση της D.

    Ολοκληρος η να αφησω κατι ορθιο?
     
  7. Emma

    Emma Contributor

    Re: Η Φαντασίωση της D.

    Εξαρτάται... έχεις κάτι όρθιο; (πέρα απ' το ηθικό   ) Κι αν έχεις, γιατί έχεις; ουουουου "ανώμαλε"        

    (Το μαμήσαμε το νήμα - Kostantine σβήνε αβέρτα!)
     
  8. Kits

    Kits Contributor

    Re: Η Φαντασίωση της D.


    Θελεις να σου δειξω αν εχω??? 

    Ορθιο ειναι παντα, σπανια πεφτει...
     
  9. roulis

    roulis New Member

    Re: Η Φαντασίωση της D.

    demoness: Δεν αφαίρεσα το δικαίωμα κανενός επειδή πρόσθεσα τη γνώμη μου. Δεν ξέρω πόσος καιρός χρειάζεται για να το καταλάβεις.
    1ον: Ναί, καταλαβαίνω απόλυτα τη διαφορά.
    2ον: Είμαι γυναίκα. (Για όλα υπάρχει η πρώτη φορά..)
     
     
  10. Emma

    Emma Contributor

    Re: Η Φαντασίωση της D.

    Με το να κατακρίνεις κάτι ονομάζοντας το "ανώμαλο" αφαιρείς την ελευθερία έκφρασης στο άτομο στο οποίο αναφέρθηκες μιας και το καθιστάς πλέον δύσκολο για το άτομο αυτό να συνεχίσει να εκφράζεται άφοβα.
    Μπράβο στην Δώρα που δεν πτοήθηκε. Εγώ στη θέση της θα είχα κάνει επίσημο παράπονο για αυτό σου τον χαρακτηρισμό.

    Σχετικά με αυτό:
    Υποθέτω όσος καιρός χρειάζεται να καταλάβεις και εσύ ότι δεν είναι πάντα το πώς "βαφτίζεις" αυτό που λες, αλλά το τί λες και πού/πότε το λες.

    Δες τί σου είπε και ο Ηλίας πιό πάνω.
     
  11. roulis

    roulis New Member

    Re: Η Φαντασίωση της D.

    Οκ άποψη σου.
     
  12. Ming Lee Fu

    Ming Lee Fu New Member

    Re: Η Φαντασίωση της D.

    can you translate it please? it sounds good