Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχόλια για "Το ημερολόγιο μιας Κυρίας"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sklavos1977, στις 27 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Miss_Kirlian

    Miss_Kirlian Regular Member

    Re: Απάντηση: Το ημερολόγιο μιας Κυρίας

    Διακρίνω μια ειρωνικότητα;μοιράζομαι τις προσωπικές στιγμές μου μαζί σας κι εσείς αυτό λέτε;ευτυχώς υπάρχει οικονομική άνεση που μου επιτρέπει να διαθέτω και τον χώρο και την τεχνολογία και τα ''παιχνίδια'' για κάτι τέτοιο.Και βέβαια μπράβο μου κατάφερα από τόσο μικρή ηλικία να έχω ορισμένα ''προνόμια'', γιατί εργάζομαι από τα 16 μου και μετά από 10 χρόνια,τις σωστές επαγγελματικές επιλογές ,πολύ διάβασμα και κόπο,κατάφερα να έχω ο,τι έχω.Και δεν είπα ότι έχω την τεχνολογία να παρακολουθώ από μακρυά.Διάβασε καλύτερα τι είπα.
    Είναι ντροπή να ανοίγομαι σε μια παρέα που πιστεύω έχει τις ίδιες ιδιαιτερότητες με εμένα και να δέχομαι ειρωνικά σχόλια επειδή παρέλειψα από την αφήγηση ορισμένα πράγματα-ενώ εγώ ήθελα να αγγίξω την εσωτερική πλευρά της ιστορίας.
    Και όσο για το dungeon,θέληση και μεράκι να υπάρχει και λίγη εφευρετικότητα και καλλιτεχνία και δεν είναι ανάγκη να έχουμε τα ακριβά κλουβιά και αλυσίδες μέσα.

    Ειλικρινά,δεν έχω καμία διάθεση να συνεχίσω υπό αυτές τις συνθήκες τις ιστορίες μου.Ευχαριστώ για όσους στέλνετε καλά λόγια και θα με παρακολουθείται από άλλα posts Μμου,αλλά όχι μέσα από τόσο προσωπικές στιγμές γιατί φαίνεται πως δεν εκτιμούνται.


    KakosLykos, μπορει να την έχεις ξανακούσει.Δεν είπα τίποτε το ανήκουστο ή περίεργο εκτός αυτού του χώρου,έτσι ώστε να μην το έχεις ξαναακούσει.Πολλές φορές τα πραγματικά περιστατικά είναι τα ίδια και αλλάζει μόνο η σκοπιά του αφηγητή
    .Παρθενογέννηση δεν υπάρχει.Εκτός και αν με γνωρίζεις προσωπικά.

    Καλό σας βράδυ και ελπίζω να είχατε την τύχη να δείτε την έκλειψη.
     
  2. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Το ημερολόγιο μιας Κυρίας

    * αυτοχαστουκίζεται γιατί μετά από 12 χρόνια σπουδών και 10 χρόνια δουλειάς, το μόνο που κατάφερε ήταν να νοικιάσει ένα δυάρι σε παλιά πολυκατοικία, να το επιπλώσει με τα απαραίτητα και να αγοράσει ένα κορεάτικο αυτοκινητάκι
     
  3. fractal

    fractal Regular Member

    Re: Το ημερολόγιο μιας Κυρίας

    χωρίς να θέλω να κάνω αξιολογικές κρίσεις ,για μένα είναι ο ορισμός του στυλ!!
     
  4. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Το ημερολόγιο μιας Κυρίας


    αυτογαστιγωνεται , γιατί μετά από 20 χρόνια δουλειάς τα 10 σε διευθυντική θέση το μόνο που κατάφερε ήταν να νοικιάσει ενα δυάρι σε πολυκατοικία του 64 και τώρα πια να χτίζει σπίτι , δωρεά του πατέρα της .
    Όταν δε έβαλε μετά πολύ κόπο και ας είναι καλά η MPslave 4 μεταλλικούς κρίκους στο τοίχο , το θεώρησε τρελή επιτυχία !
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Το ημερολόγιο μιας Κυρίας

    Ο καθένας από εμάς έχει το επίπεδο να κρίνει την αλήθεια μίας προσωπικής εξομολόγησης . Μπορούμε μετά το πέρας της εξιστόρησης της προσωπικής εμπειρίας να εκφράσουμε την άποψή μας , μ’ ένα και μόνο post . Αλλά αυτή η συνεχής διακοπή μου μοιάζει τελείως αγενής , σε σημείο που με κάνει να βλέπω την ιστορία όπως και τον αφηγητή της με τρόπο συμπαθητικό και κάτι μου λέει πως δεν είμαι ο μόνος .

    Miss Kirlian σε ρώτησα prive αν ήθελες να αφαιρέσω τα post που έδειχναν να σε ενοχλούν , αλλά αρνήθηκες γιατί δεν χρειαζόταν . Τελικά από ότι βλέπω από την αντίδρασή σου μάλλον χρειαζόταν .

    Κορίτσια σας θεωρώ αρκετά αξιόλογες προσωπικότητες για να επιτίθεστε με αυτόν τον τρόπο . Ελαφρώς με απογοητεύετε . Κρίμα…

    Δεν περιμένω καμία απάντηση και δε θα την ήθελα …
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Το ημερολόγιο μιας Κυρίας

    Kακίες κακίες κακίες...
    Αν δεν κάνω λάθος ο τίτλος του thread είναι "Το ημερολόγιο μιας Κυρίας" και όχι "Η φορολογική και οικονομική κατάσταση μιας Κυρίας 26 χρονών"
    Διάβασα τα σχόλια αυτού του thread και απόρησα για τον λόγο που έγιναν.
    Θεωρώ ότι δεν έπρεπε να γίνουν
    Μου έφεραν θύμισες των 28 μου χρονών. Τότε που χώρισα, μετά από έναν πολύ καλό κοινωνικά και οικονομικά, αλλά δυστυχώς αποτυχημένο γάμο.
    Παντρεύτηκα στα 18 (και λιγότερο) Δεν είχα εργαστεί ποτέ στην ζωή μου, (δεν πρόλαβα). Ο γάμος μου, μου παρείχε την δυνατότητα αυτή. Ξόδευα αλόγιστα τα χρήματα που αφειδώς μου προσέφερε ο σύζυγος μου.
    Μετά το διαζύγιο μου έπρεπε να τα βγάλω πέρα μόνη μου. Δεν μπορούσα να φαντασθώ ποτέ ότι θα στερούσα αυτήν την πολυτέλεια από την ζωή μου την οποία ο πρώην σύζυγος μου, μου προσέφερε γενναιόδωρα και μου άρεσε. Είχα και στην πλάτη μου τότε τρία παιδιά. Από τον σύζυγο μου δεν διεκδίκησα ούτε μια δραχμή (δεν είχαν βγει τα ευρώ). Ήμουν πολύ εγωίστρια και περήφανη για να το κάνω, ενώ υπήρχε η δυνατότητα αλλά είχα και το δικαίωμα. (Σήμερα θα έλεγα ότι ήμουν απλά μια μικρή ηλίθια αλλά....τέλος πάντων, αλλού είναι το θέμα)
    Έβαλα το κεφάλι κάτω λοιπόν, τελειοποίησα τις σπουδές μου, τις οποίες είχα εγκαταλείψει λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων και ταυτόχρονα εργαζόμουν. Για να μην τα πολυλογώ αφού έλιωσα πολλά ζευγάρια παπούτσια -λόγω σκληρής δουλειάς - και έριξα αρκετά ξενύχτια κατάφερα μέσα σε δέκα χρόνια να δημιουργήσω αρκετά.
    Στον κλάδο μου θεωρούμαι επιτυχημένη. Οι συμμαθήτριες μου και φίλες μου δεν είχαν καταφέρει να δημιουργήσουν τίποτε, όλα αυτά τα χρόνια που εγώ ήμουν αλλού νυχτωμένη.
    Θέλω να πω με ολ' αυτά ότι κάποιοι άνθρωποι είναι ιδιαίτερα ικανοί να κάνουν την τρίχα τριχιά.
    Δεν είναι θέμα μόνο του χρόνου που διαθέτει κάποιος για να εργαστεί, αλλά από το τι δουλειά κάνει, το πως την κάνει, αν έχει ταλέντο στην δουλειά που κάνει και φυσικά αν αυτό το ταλέντο το έχει αξιοποιήσει στο έπακρο, ή από το αν αγαπάει την δουλειά του και φυσικά βάζοντας στόχους και κυνηγώντας τους.

    Η κριτική που κάνατε για την οικονομική της κατάσταση δεν είναι θέμα κανενός από εμάς, όπως και ούτε και μας αφορά η φορολογική της δήλωση. Θεωρώ αγένεια (κατά κάποιο τρόπο) να μπαίνουμε σε αυτά τα μονοπάτια. Δώστε βάση στην ιστορία της, που είναι και το μόνο που μας αφορά.
    Εμένα προσωπικά μου άρεσε.
     
    Last edited: 4 Μαρτίου 2007
  7. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Το ημερολόγιο μιας Κυρίας



    Όταν γράφεις κάτι τέτοιο θα πρέπει να είσαι έτοιμος να δεχτείς και τον λόγο του αλλού .
    Το ‘’ Δεν περιμένω καμία απάντηση και δε θα την ήθελα ‘’ ,
    είναι δικό σου καθαρά θέμα αλλά όχι σεβαστό από μένα ,
    από την στιγμή που με λες αγενή !
    Το αν βλέπεις την ιστορία και τον αφηγητή της συμπαθή ,
    είναι και πάλι δικό σου θέμα και δεν αφορά εμένα ,
    αν τώρα νομίζεις πως είναι πολλοί που το βλέπουν σαν και εσένα ,
    πλανάσαι οικτρά , αλλά και πάλι αυτό είναι ένα άλλο θέμα .

    Στο θέμα μας τώρα ,
    όχι για να δικαιολογήσω όσα έγραψα , αλλά μπας και καταλάβεις , εσύ ,
    και κανένας άλλος , μια και με αποκαλείς αγενή .

    Το πρώτο μου ποστ ήταν απλά μια απορία .
    Μια απορία πολύ εύλογη μια και ζω στην Αθήνα και γνωρίζω πάρα πολύ καλά τα μαγαζιά της ,
    και πραγματικά εξεπλάγην μια και δεν ήξερα πως υπάρχουν τέτοια .
    Η απορία μου εκφράστηκε γιατί γνωρίζω πολύ καλά , πως τέτοια μαγαζιά στην Ελλάδα απαγορεύονται .

    Το δεύτερο μου ποστ εξέφρασε επίσης απορία, και είχε να κάνει με την ασφάλεια του σκλάβου .

    Το τρίτο μου ποστ ήταν μια ευχάριστη έκπληξη .

    Το τέταρτο ποστ μου ήταν ένα ειρωνικό ποστ λόγο του ποστ της Μistress.
    Ήταν όμως παρόλα αυτά , ένα ποστ που ήταν αληθινό.


    Υ.Γ
    Δεν σου επιτρέπω να με αποκαλείς αγενή ,
    και δεν σου έχω δώσει ποτέ κανένα δικαίωμα , ούτε εσένα , ούτε σε κανέναν .
    Την όποια κρίση σου να την κρατάς για τον εαυτό σου , και
    οπως ρώτησες την Μιστρες , όφειλες να ρωτήσεις και εμένα ,
    αφού θεώρησες πως υπάρχει πρόβλημα .
    Και μην ξεχνάς πως εκτός από ποστερς είσαι και μοντερειτορ ,
    και αφου το κανεις , μην τον κανεις τουλαχιστον μονοπλευρα ,
    και αφου θελεις να κανεις κρισης ,
    καντες , αλλα αφου ξερεις ολες τις μεριες .
     
    Last edited: 4 Μαρτίου 2007
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Το ημερολόγιο μιας Κυρίας

    anasia υπαρχουν τετοια μαγαζια.
    Ενα απο αυτα και το γνωστο σε ολους μας "Underwold" οπως αναφερθηκε και πιο πανω.
     
  9. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Το ημερολόγιο μιας Κυρίας


    Ευα μου δεν ανεφερε κανεις αυτα τα μαγαζια ,
    αυτα τα ξερω και εγω ... και
    δεν ειναι αυτο που παρουσιασε στο ποστ ,
    Η αδεια που εχουν τα μαγαζια αυτα , ειναι διαφορετκη .
    Μην στα λεω τωρα αυτα , τα ξερεις πολυ καλα .
     
  10. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Το ημερολόγιο μιας Κυρίας

    Επειδή δε θεωρώ τον εαυτό μου αγενή, και ξέρω πως ούτε και ο Ηλίας με θεωρεί αγενή, θα προσπεράσω αυτή την παράγραφο και θα σταθώ στην προτελευταία:

    "Κορίτσια σας θεωρώ αρκετά αξιόλογες προσωπικότητες για να επιτίθεστε με αυτόν τον τρόπο . Ελαφρώς με απογοητεύετε . Κρίμα…"

    Υπήρξαν πολλοί που έκαναν παρεμβάσεις, οι δικές μας ενόχλησαν?
     
  11. Miss_Kirlian

    Miss_Kirlian Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Το ημερολόγιο μιας Κυρίας

    Ο λόγος που δεν ανέφερα το όνομα του μπαρ, είναι για την ασφάλειά του καθώς 2-3 φορές το μήνα ''μεταμορφώνεται'' σε ο,τι παραπάνω ανέφερα και αν δεν έχεις γνωστό για μέσα,τρώς μια πολύ καλή πόρτα.

    SM_Art_Lady , είσαι πολύ γλυκιά και χαίρομαι να βλέπω άτομα που μοιράζονται με ειλικρίνεια τη ζωή τους.Να σαι καλά για την συμπεριφορά σου και τον τρόπο που αντιμετωπίζεις καταστάσεις.

    Ηλία,δεν πειράζει.Άστα να υπάρχουν.Όσα έχουν γραφτεί μας αφήνουν και από κάτι και δίνουν από ένα μάθημα.

    Ετσι κ αλλιώς δεν έχω σκοπό να συνεχίσω το thread,δεν έχω διάθεση στην παρούσα φάση.Μου κόψατε τη φόρα  
    Θα συμμετέχω με άλλο τρόπο.

    Φιλιά και ευχαριστώ για το χρόνο όσων διάβασαν την αρχή της ιστορίας μου.
     
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Το ημερολόγιο μιας Κυρίας

    Ηλια ,
    αν θες να κρινεις ατομα και ποστ,η καντο εξαρχης η μην το κανεις καθολου.
    Η διακριση που κανεις μεταξυ των μελων στις αξιολογησεις σου, ειναι αδικη και προσβλητικη.