Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σωματικά Task στην Εκπαίδευση Σκλάβας / Σκλάβου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 20 Φεβρουαρίου 2008.

  1. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Εγώ θα έλεγα ότι αυτή η απάντηση είναι πολύ δογματική. Αυτό το "ανεξαρτήτως" με χάλασε. Και αυτή είναι η διαφωνία μου.
     
  2. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: Σωματικά Task στην Εκπαίδευση Σκλάβας / Σκλάβου

    Θεωρω οτι ειναι απαραιτητα.Ποιος ειναι αυτος που μπορει εξαλλου να καταθεσει την απολυτη τιμη στην ''διαρκεια'' της εκπαιδευσης.Ειναι πολυ χρησιμο λοιπον ολα τα ''task'' να χρησιμευουν σαν μια σωστη δοση ικανοποιησης του ''σημερα'' με ενα βημα προς το ''αυριο''.
    Και μια και η πραγματικη τους προελευση ειναι ο εγκεφαλος,ασχετα αν καταληγουν στην ''ενασχοληση''με το κορμι,ειναι απαραιτητα γιατι κρατουν το πνευμα ερεθισμενο,την φαντασια αχλινωτη,την διαθεση ''βρωμικη''........κατα συνεπεια την ''σχεση'' βιωσιμοτερη''....!!!!!
     
    Last edited: 24 Μαρτίου 2008
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Σωματικά Task στην Εκπαίδευση Σκλάβας / Σκλάβου

    +1
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @dora: κάποιος του οποίου τις απόψεις σέβομαι τα μάλα είχε πει πως "BDSM είναι ο διάλογος με την ψυχή μέσα από το σώμα".

    Η προτροπή μου είναι ν' αντικαταστήσεις την λέξη ψυχή με την λέξη μυαλό αλλά και να μην αποκλείεις τον διάλογο χωρίς μεσάζοντες.
     
  5. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Πολύ σωστό αυτό που είπε αυτός του οποίου τις απόψεις σέβομαι εγώ ίσως περισσότερο από ότι εσείς, και γι αυτό θα διατηρήσω την διατύπωσή του, την οποία θεωρώ ορθή. Η ψυχή μου είναι μεγαλύτερη από το μυαλό μου, πράγμα που εσείς ίσως καταλαβαίνετε περισσότερο από κάθε άλλον.

    Ποτέ δεν απέκλεισα τον διάλογο MasterJp. Είμαι μάλλον λίγο naturally reticent. Δεν θα πω αυτάρκης γιατί θα ήμουν αλαζονική, και αν και είμαι κοντά (και στα δύο), δεν είμαι (ούτε το ένα ούτε το άλλο).
     
    Last edited: 26 Μαρτίου 2008
  6. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Σωματικά Task στην Εκπαίδευση Σκλάβας / Σκλάβου

    Ανάλογα το είδος της εκπαίδευσης τα σωματικά καθήκοντα με την μορφή αποστολών ή ασκήσεων "tasks" λειτουργούν σαν ασκήσεις ή σαν μια μορφή υπενθύμισης του ελέγχου.
    Το ποιά θα είναι αυτά και με ποιούς στόχους χρειάζεται να πούμε ποιός τα αποφασίζει;

    Μερικά παραδείγματα:

    Εντολή: Κάθε βράδυ πρίν κοιμηθείς θα κάνεις ασκήσεις kegel.
    Στόχος: Μεγιστοποίηση απόλαυσης - Πρωκτική εκπαίδευση.

    Εντολή: Θα βάζεις ένα δονητή όσο πιο βαθειά μπορείς στο στόμα σου μέχρι να καταφέρεις να χαλαρώνεις το λαιμό σου κάποια στιγμή και να μην πνίγεσαι η κάνεις εμετό.
    Στόχος: Πρώτο στάδιο εκπαίδευσης στο "βαθύ λαρύγγι".

    Εντολή: Θα ντυθείς με όσο πιο πουτανίστικα ρούχα έχεις και θα πας μόνη στο ποιο πολυσύχναστο sex shop την πιο πολυσύχναστη μέρα ( Αγ. Βαλεντίνου ) και θα αγοράσεις επιδεικτικά ένα μεγάλο δονητή.
    Στόχος: Αποβολή συναισθήματος ντροπής - ξεδιαντροποίηση - τσουλοποίηση.

    Το τελευταίο είναι ψυχολογική άσκηση και όχι σωματική.

    dora_salonica μου άρεσε αυτό που έγραψες για το "να χάνεις ένα κιλό την εβδομάδα".
    Πολλές υπέρβαρες το χρειάζονται και νομίζω ότι σαν στόχος είναι ρεαλιστικός αν υπάρχει θέληση - πειθαρχεία.
    ______________________________________________________________________________________________

    P:Τι κάνεις εσύ ζουμερούλα πως είσαι;
    - Θα τα χάσω τα "ζουμιά" μου σιγά σιγά.
    P: Καλό είναι αυτό θα είσαι καλύτερη έτσι.  
     
  7. Leykos

    Leykos Regular Member

    Απάντηση: Σωματικά Task στην Εκπαίδευση Σκλάβας / Σκλάβου

    Τα βαριέμε πλέον. (Μαλλον γέρασα). Υπάρχει κάτι σε έτοιμο pls?
     
  8. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Εδώ τα βαριέμαι εγώ που δεν γέρασα ακόμα... 

    Βεβαίως υπάρχει κάτι σε έτοιμο. Βρίσκεις έναν Εκπαιδευτή και κάνει όλη την αγγαρεία για σένα. Μετά το παίρνεις έτοιμο και με ροζ φιογκάκι.

    Γιατί, τα σκυλιά πώς τα δίνουν σε σχολές για εκπαίδευση; Φαντάσου να αγαπάς τόσο πολύ το σκυλάκι σου που να μην θέλεις να το δείρεις όταν κάνει τα κακάκια του ή όταν κόβει τα αρχίδια του γέρου θείου σου που έρχεται επίσκεψη και λέει "Τι καλό σκυλάκι, δαγκώνει;" Τί κάνεις τότε; (Φυσικά μπορεί και να γουστάρεις την φάση και να σε διασκεδάζει κρυφά το μπαγάσικο).

    Από ότι έχω καταλάβει πάντως, υπάρχει και στον χώρο μας η έννοια της εκπαίδευσης από τρίτον και μπορεί να λειτουργεί άριστα, εφόσον αποφεύγει το κώλυμα του συναισθηματισμού - ίσως περισσότερο τον συναισθηματισμό του "υ" - και την βαρεμάρα του έμπειρου βετεράνου, που επιθυμεί την κτήση και όχι την αγγαρεία της διαδικασίας. Ίσως υπάρχουν Εκπαιδευτές που γουστάρουν την εκπαίδευση αλλά όχι την κτήση και Κυρίαρχοι που επιθυμούν την κτήση και βαριούνται την εκπαίδευση. Πού να ξέρω εγώ, μικρό είμαι ακόμα.

    Αλλά το νήμα διαπραγματεύεται τα σωματικά τασκ και την σημασία τους στην εκπαίδευση, ασχέτως με το άτομο που την αναλαμβάνει. Έως τώρα μόνο η sapfw απάντησε συγκεκριμένα επί της ερώτησης και βρίσκω την απάντηση πολύ καλή. Οι υπόλοιπες απαντήσεις είναι λίγο γενικές, δεν αναλύουν, αν και έδωσα και συγκεκριμένα παραδείγματα με την ελπίδα ότι κάποιος θα αναφερόταν σε μεθοδολογία βάσει στόχων. Μάλλον είναι θέμα ταμπού.
     
  9. Leykos

    Leykos Regular Member

    Απάντηση: Re: Σωματικά Task στην Εκπαίδευση Σκλάβας / Σκλάβου



    (αιντε να δω τώρα πως θα απαντήσω στην κατάσταση που είμαι) Λοιπόν :10ν) Δεν γουστάρω εκπαιδευτή, την θέλω ήδη εκπαιδευμένη, 20ν) θα προτιμούσα μαυρο φιογκάκι, (θα με υποχρεώνατε) 30ν) έχω σκυλιά, λυκόσκυλα (2) και με γάμησαν το κέρατο να με τραβολογάνε δωθε κείθε από τα μικράτα τους και έχουν φάει το ξύλο της αρκούδας και περιέργως ακόμα δεν με φάγαν και με αγαπάν (γάμω την ανωμαλία μου δηλαδή), ασ πούμε ότι ανήκω στη κατηγορία των Κυριάρχων που βαριούνται την εκπαίδευση (τρομάρα μου, μάλλον είμαι τεμπελχανάς του Κερατά), στο συγκεκριμένο νήμα δεν απάντησα διότι βαριόμουνα και ζητώ την συγχώρεση σας. και όσο αφορά το <ταμπού> δεν απαντώ διότι μόλις πνίγηκα πίνωντας το busmils moy.  
     
  10. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Σωματικά Task στην Εκπαίδευση Σκλάβας / Σκλάβου

    Πρέπει να είσαι όντως τύφλα για να μπερδευεις το 0(μηδέν) με το ο(όμικρον)  
     
  11. Leykos

    Leykos Regular Member

    Απάντηση: Σωματικά Task στην Εκπαίδευση Σκλάβας / Σκλάβου



    γμτ σωστό. πάντως τύφλα δεν είμαι..ακόμα γράφω  
     
  12. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Καλό θεμα D. !!

    tasks αλλα και μέθοδοι εκπαίδευσης , έχουν να κάνουν κυρίως με τη μορφή της σχέσης (αν υφισταται σχέση) αλλα και με τις ιδιοσυγκρασίες των συμμετεχόντων σ' αυτη.

    Σχέσεις εξ αποστάσεως, σχέσεις 24/7 , σχέσεις part time έχουν διαφορά και επομένως είναι εντελώς διάφοροι , υποθέτω , οι μέθοδοι εκπαίδευσης αλλα και "τα είδη" των task.

    Θέλω να ελπίζω και να πιστεύω ότι τα τασκ απο πλευράς Κ. έχουν μια λογική και μια εξελικτική πορεία , προκειμένου να φθάσει στο επιθυμητό Του αποτέλεσμα.

    Υπάρχουν τασκ που υπενθυμίζουν στη σκλάβα τη θέση της (σημαντικό για τις αρχές)
    tasks που βοηθούν στην υπερβαση κάποιων ταμπου - δυσκολιών
    άλλα που απλά ευχαριστούν τον Κ. και είναι ένα είδος καθημερινής υπηρεσίας -προσφοράς
    ή και κάποια που έχουν σκοπό την ταπείνωση - συμμάζεμα των ατάσθάλων υ  

    Οχι δεν θεωρώ ότι πρέπει ή δεν πρέπει να άπτονται της ηδονής ή της οδύνης. Θαρρώ όμως πως εν τέλη αυτό επιτυγχάνουν σε βάθος χρόνου (μη φανταστείτε πολύ βαθος...   ) αφού πρώτα ή και παράλληλα επιτύχουν το ζητούμενο που ο Κ. εχει ως στοχο κατα περίπτωση. Και η ηδονή ή η οδύνη που εννοω μπορεί να ειναι εντελώς μενταλ , παρότι το τασκ ειναι σωματικο.

    Κάποια δεν ενέχουν πιθανόν καμμια δυσκολία
    κάποια φαινονται απλά και πανεύκολα μα στην καθημερινότητα εμφανίζουν τρομακτική δυσκολία εφαρμογής.
    Κάποια είναι -σε στιγμές και μιλώντας για 24/7 σχέσεις - δυσκολα επιτεύξιμα με τον τρόπο που ορίζονται απο τις ανάγκες και τις πρακτικές πλευρές της ζωής.
    Αλλα είναι χαρά θεού (χαχα)

    Πάντως όλα έχουν ένα και μόνο σκοπό κατ εμέ , την επίτευξη του στόχου του Κυριάρχου. Το ποιός είναι ο στόχος ...αυτό΄είναι μια άλλη ιστορια φαντάζομαι