Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τέλος σχέσης

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 5 Απριλίου 2007.

  1. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Τέλος σχέσης



    Perri,

    Αν το ενα αν το αλλο , αν το παρα αλλο , αστα να πανε τοτε .
    Καλα ολα αυτα που λες , αλλα αμα ξεκιναμε με το να σκεφτομαστε ετσι και μονο ετσι ,
    καλυτερα να μεινει ο καθε ενας μονος του και να κοιταει το ταβανι του η τον απεναντι τοιχο .
    Τα πας τα πραγματα παντα στην υπερβολη τους . Ημαρτον , μαζεψε τα λιγακι !
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Τέλος σχέσης

    Αν πραγματικα το συμβολαιο λητουργει ως διεργητοικο και αφροδισιακο στο bdsm και για τα δυο μελοι, και οχι οτι αποκλειετε δια ροπαλου να σπασει και δεν φευγει με τιποτε η σκλαβα, τοτε συμφονω απολυτα και να μου φτιαξουν καμια δεκαρια οι σκλαβες μου...........να εχω να λεω...., πω πω νομιζω οτι καβαλησα καλαμι και εγω με αυτα τα συμβολαια.
    Τελεια και παυλα συμβολαιο εισαι κ..υλα...   
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τέλος σχέσης

    Για εμενα ομορφια μου αυτο που αξιζει σε μια σχεση Κυριαρχου και σκλαβας ειναι ο Κυριαρχος να της εχει Κυριαρχιση το μυαλο με την θεληση της, αν δεν το εχει να ειναι Κυριαρχος και για να Κυριαρχει ζηταει συμβολαια κ.λ.π. ας τα να πανε, μου θυμιζει τον παπου που για να γαμηση επιδει δεν του σηκωνετε περνει βιαγκρα.
    Δεν τα παω τα πραγματα στην υπερβολη κουκλα μου, λεω ποια ειναι η πραγματικοτητα, αν τωρα μερικοι/ες ονειρευοντε αλλη φορα θα τα λεω πιο ησυχα για να μην τους χαλασω το ονειρο.....
    Μου αρεσουν τα τσουναμια ομορφια μου οχι ομως τα ψευτικα αλλα τα αληθινα, αυτα που σε συναρπαζουν, που σε τρομαζουν, που σου προκαλουν ιλιγγους αλλα σε οδηγουν στο απολυτο, καταλαβες κουκλα μου, αλλα αστα αυτα γιατι ειναι ψυλλα γραμματα και για λιγους/ες και δεν μιλαω προσωπικα για εσενα πλασμα μου.
    Εγω ομορφια μου ειμαι της αποψης η *ολλα* η *τιποτε* μαζι μου, αλλα οχι να σε κραταω με συμβολαια, αλλα με το να θελεις να εισαι κοντα μου γιατι το *ε χ ε ι ς* να εισαι σκλαβα, και το *ε χ ω * να ειμαι Κυριαρχος.
     
  4. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Τέλος σχέσης

    γιατί μπερδευτήκατε με συμβόλαια;

    όταν έγραψα για αποποίηση του δικαιώματος από τη σκλάβα, δεν εννοούσα κανένα συμβόλαιο... γιατί αποκλείσατε την περίπτωση να θέλει η σκλάβα να Του ανήκει τόσο ώστε πείσει τον εαυτό της ότι δεν πρόκειται ποτέ να ζητήσει release?

    been there, done that...
     
    Last edited: 12 Απριλίου 2007
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @ Dolce

    Νομίζω πως στάθηκες περισσότερο στην δική μου προσέγγιση απ' ότι στο υπόλοιπο post μου. Ισως κάνω λάθος αλλά πιστεύω πως αν το ξαναδιαβάσεις θα δεις πως εφιστώ την προσοχή ακριβώς στα σημεία που θίγεις.

    Πάντως το κομμάτι του post σου που μετέφερα εδώ δίχνει πόσο δύσκολο συναίσθημα είναι η πραγματική απώλεια του ελέγχου και πόσο προσεκτικά πρέπει να γίνεται
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Τέλος σχέσης

    @Perri

    ο ευκολότερος τρόπος για να "απαξιώσει" κάποιος μια άποψη είναι να την τραβήξει στα υποθετικά της ακρα.

    Δεν θωρώ πως έχω πει κάτι από όσα μου προσάπτεις. Οι ικανότητες του Κυρίαρχου ουδεμίαν σχέση έχουν και κατά την γνώμη μου δεν πρέπει να έχουν με τις ευθύνες, πρωτίστως απέναντι στον εαυτό της και τις επιλογές της μιας σκλάβας.

    Κατά την γνώμη μου περιγράφεις μια πολύ ερωτευμένη γυναίκα πιθανόν υποτακτικής φύσης και έναν εξ ίσου ερωτευμένο άνδρα πιθανόν κυριαρχικής φύσης. Ο καθένας με την προσέγγισή του φυσικά και φυσικά σεβαστή.
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Τέλος σχέσης

    Φιλε Jp κατ' αρχας θα πρεπει να σου πω οτι λεω τις δικες μου αποψεις μιλοντας γενικα για το θεμα και δεν προσαπτω τιποτα προσωπικα σε κανενα,και ειδικα δεν μου αρεσει να απαξιωνω καμια αποψη αλλα να κανω διαλογο, αλιμονο αν σε οτι λεμε εδω μεσα ο καθενας μας συμφωνουσαμε ολοι.

    Εχω καταλαβει τι εννοεις εση, αλλα θα πρεπει να σου διευκρινισω που ειναι η διαφορα μας.
    Οπως και εση ετσι και εγω θελω να νιωθει η σκλαβα σαν ενα "πραμα" ενα "αντικειμενο" που απο καποιο σημειο και μετα χανει καθε δικαιωμα της ακομη και το να μπορει να βρει την "εξοδο", ειναι φοβερα διεργετικο αυτο για εναν Κυριαρχο και δεν θα βγαλω τον εαυτον μου εξω, το ιδιο νομιζω νιωθει και η σκλαβα που εχει φτασει μεχρι εκει και εχει αφεθει απολυτα σε Αυτον να την κανει οτι θελει ακομα και να την πουλησει οπως ανεφερες σε καποιο σποτ σου οτι ξερεις σκλαβα που πουληθηκε για χρηματα, αυτα φυσικα μπορουν να τα θελουν και οι ερωτευμενοι Κυριαρχοι και σκλαβες, ο ερωτας δεν ανερει την θεση του καθενος νομιζω ουτε τους κανει βανιλα.

    Η διαφορα μας ειναι οτι ολα αυτα πρεπει να γινοντε με την θεληση και της σκλαβας και οχι καταναγκαστικα γιατι μετα αυτο δεν ειναι Κυριαρχεια αλλα "κακοποιηση" οπως οταν χρησιμοποιης την σκλαβα σου πρεπει να υπαρχει μια λεξη δικλιδα ασφαλειας για να σταματησης αν κατι δεν μπορει να αντεξει η σκλαβα, η κατι παει στραβα, ετσι και στην σχεση η "εξοδος" αποτελει δικλιδα ασφαλειας αν δεν μπορει να συνεχισει την σχεση, "τελειο" θα ηταν να μην χρησιμοποιηση ποτε καμια δικλιδα πουθενα και να τα αντεχει ολα και να μην κοιταξει ποτε πισω, αλλα καθε μερα να βυθιζετε ολο και πιο βαθια σε αυτο που ειναι και στην απολυτη σκλαβια της αυτο αρεσει και σε εμενα, αλλα αν χρειαστει να το κανει να ψαξει δηλαδη την "εξοδο" για τους (χ) λογους εγω ποτε δεν θα της το στερησω λεγοντας της οτι εχεις χασει αυτο το δικαιωμα.

    Οσο για τις υποχρεωσεις της σωστης σκλαβας και βεβαια ειναι ετσι οπως τα λες, αλλα ξερεις φιλε καμια φορα αλλα νιωθουμε σημερα και αλλα μετα απο ενα (χ) χρονικο διαστημα και σε αυτο μπορει να φταινε αλλοι παραγοντες και οχι η σκλαβα, που μπορει να θελει να μην φυγει αλλα δεν γινετε να μην το κανει.
    Και για να αστιευτουμε και λιγο, και εγω ειχα υποχρεωση να βαλω τα χρηματα της επιταγης μου εχτες στην τραπεζα και το ηθελα πολι αλλα δεν τα ειχα για να το κανω......   
    Καλο ειναι το απολυτο σε αυτες της σχεσεις, αλλα οχι παντα πραγματοποιησιμο, απο τα ζευγαρια του χωρου που ξερω ανα τον κοσμο, ειναι μετρημενα στα δακτυλα του ενος χεριου αυτα που εχουν καταφερει να φτασουν στο απολυτο.
     
    Last edited: 12 Απριλίου 2007
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τέλος σχέσης

    Ποτε μην λες ποτε, ειναι ωραια αυτα που γραφεις αλλα εισαι συγουρη οτι θα λες τα ιδεια μετα απο ενα (χ) χρονικο διαστημα?
    Και αντε και επεισε τον εαυτο της ,αν μετα δει οτι εκανε λαθος τι κανει μενει εκει αναγκστικα γιατι εχασε το δικαιωμα του release ?
    Ο ενθουσιασμος ειναι ωραιος, αλλα δυστηχως η πραγματικοτητα σκληρη.
    Eιναι πολλοι παραγοντες στην ζωη που δεν σε αφηνουν να κανεις αυτα που θελεις και ονειρευεσε πραγματικοτητα.
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    MasterPerri ποια η διαφορά της σκλάβας από την υποτακτική ;

    Θεωρώ και εγώ ότι η ύπαρξη τέτοιου συμβολαίου (η αποποίηση του δικαιώματος όπως λέει η sapfw) θα μπορούσε μόνο να στηριχθεί από μία πραγματική σκλάβα . Για αυτό και δεν δηλώνω Master , για αυτό και δεν αναζητώ σκλάβες , γιατί θέλω όταν η υπό μου θέλει να φύγει , να μπορεί να το κάνει . Αλλά επιλέγω υποτακτικές , όχι σκλάβες. Θεωρώ λοιπόν φυσιολογικό κάποια που δηλώνει σκλάβα να μην έχει το δικαίωμα , εκτός αν αποποιηθεί τον όρο σκλάβα…
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Τέλος σχέσης

    Ηλια και εγω το θεωρω φυσιολογικο καποια που δηλωνει σκλαβα να μην εχει το δικαιωμα να φυγει και γενικα να μην εχει κανενα δικαιωμα, και εγω ετσι θελω τις σκλαβες ασχετως αν δεν εχω αναγκη τα συμβολαια τους, αλλα να το *εχουν*να ειναι σκλαβες.
    Ξερεις ομως πολλες που δηλωνουν σκλαβες εκτος ορισμενων εξαιρεσεων να ειναι και πραγματικες σκλαβες? Να ξερουν ποιος ειναι ο προορισμος τους ? Να γνωριζουν οτι το μονο δικαιωμα που εχουν ειναι να ζουν και να υπαρχουν γι'Αυτον και τιποτε αλλο ?
    Εγω ξερω ελαχιστες στον Ελληνικο χωρο του bdsm.
    Ξερεις ποσες απο αυτες τις σκλαβες που μιλανε εκ του (ασφαλους), και λενε για συμβολαια και διαφορα αλλα αν τους συνεβαινε κατι τετοιο απο αυτα που λενε στην πραγματικοτητα θα ειχαν κανει μεταβολη επι τοπου και θα εφευγαν προτου καν να αρχισει να ισχυει το συμβολαιο τους ?
    Μπορει η φαντασια τους να οργιαζει , αλλα δυστυχως η πραγματοποιηση των καταστασεων που φαντασιωνονται τις τρομαζει, να παιξουνε περιστασιακα πολλες, να βιωσουνε για παντα σαν σκλαβες λιγες.
    Φυσικα το ιδειο συμβενει και με τους Κυριαρχους/ες λιγοι/ες οι οριτζιναλ δυστυχως αυτη ειναι η αλήθεια κατα την δικη μου αποψη παντα.
     
    Last edited: 13 Απριλίου 2007
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Τέλος σχέσης

    Μια από τις πολλές χρησιμότητες του συμβολαίου αγαπητέ  

    Για τις υπόλοιπες και την (πιθανή) σχέση του με την ελληνική κοσμοαντίληψη εν καιρώ ... <χ>
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Τέλος σχέσης

    Έτσι μια και αυτές έχουμε και τι να κάνουμε, ας τους λέμε όλα όσα αντέχουν να ακούνε για να μην τις τρομάξουμε και μας κάνουν καμιά μεταβολή και τις χάσουμε.......
     
    Last edited: 13 Απριλίου 2007