Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τίτλος με πολύ κόπο ή με τρόπο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Ορίων, στις 3 Μαρτίου 2016.

?

Τελικά τίτλος με πολύ κόπο ή με τρόπο;

  1. Κόπο

    5 vote(s)
    35,7%
  2. Τρόπο

    11 vote(s)
    78,6%
Multiple votes are allowed.
  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Σου χρωστάω μια σοβαρή απάντηση στο θέμα που έθεσες, έτσι όπως το έθεσες. Να λοιπόν η γνώμη μου.

    Δεν διευκρινίζεις αν ο εν λόγω Κύριος δέχτηκε να "ενεργήσει" κάτω από τις συντεταγμένες που του ζητούνται, αλλά μετά ρωτάς αν πιστεύουμε ότι "έχει απολέσει την ιδιότητα του Μ/Κ", οπότε θα θεωρήσω ότι δέχτηκε.

    Σε αυτήν την περίπτωση, κατ' εμέ δεν την είχε ποτέ, και όπως αναφέρεις, απλά του άρεσε να "χρησιμοποιεί τον όρο", μια και ο σκοπός του είναι να σκλαβογκομενοποίησει με κάθε μέσο και όχι να κερδίζει την υποταγή της εν λόγω κορασίδας, ή απλά να απέχει λέγοντας "αυτό δεν κάνει για μένα ".

    Με άλλα λόγια,

     

    Και έχει πολλούς από δαύτους...
     
  2. Elune

    Elune Priceless

    Χαλάρωσε φίλε.. Δεν περιστρέφονται όλα γύρω σου!

    Εγω απάντησα στην ερώτηση που έκανες στο εισαγωγικό. Και λέω το μουνί δεν είναι αρνί να το δέσεις στο παχνί, οπότε πας παρακάτω και δεν χάνεις τον τίτλο του Κ. Τώρα αυτό που λες εσύ, είναι δικές σου υποθέσεις! Αν έχεις πρόβλημα συμπεριφοράς, δεν είναι δικό μου θέμα  
     
  3. Elune

    Elune Priceless

    Και μιας που μιλάμε για Κύριους και Μάστερ, εγώ θα ρίξω στη συζήτηση μια τρομερή ατάκα που είχε πει ένας... Μαστεράς!

    Τι έγινε; Κάνα μουνάκι έχει εκεί;
     
  4. angel42

    angel42 Regular Member

    Θα φταίει η τσικνοπέμπτη και οι πολλές τοξίνες από τα σφάγια... Καλή επάνοδος χωρίς τοξίνες σε όσους υποφέρουν... Α.
     
  5. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat


    Οπότε τα Κ μέρη είτε θέλουν να «ρίξουν» το οποιοδήποτε θήραμά τους
    απλά μπορούν να απολέσουν κάθε ιδιότητά τους.. Αυτό είναι ευδιάκριτο
    κατά πολύ φαντάζομαι στις γυναίκες, όταν διερευνούν έναν Κ, στο να
    βρούν τα τρωτά του σημεία και να τα εκμεταλλευτούν κατά το δοκούν ή όχι;
     
  6. Ένας Κ δεν έχει τρωτά σημεία προς τα υ.. αλλά ακόμα και άν έχει δεν αφήνει να τον εκμεταλλευτούν με βάση αυτά...
     
  7. Why do most Doms not have their own photo as their avatar .. what are you hiding from? .. or who are you hiding from ?
     
  8. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat


    Ο συγκεκριμένος είχε από την στιγμή που το εν λόγω
    θηλυκό του είπε κάνε αυτό και εκείνος το έκανε.. Όχι;
     
  9. just stop and go play your ego games elsewhere
     
  10. Ο συγκεκριμένος δεν είναι Κ.
    Σαν switch καλά έκανε και είχε τρωτά σημεία και άφησε στην κοπέλα τα ηνία.. Σαν βανιλα επίσης!
     
  11. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Είναι δεδομένο όμως ότι είναι Κ, διότι δε το πλασάρει,
    του το έχουν αποδώσει σαν παράσημο, για αυτό και
    ο «προβληματισμός» μου να δω τί λέει και η σεβαστή
    κοινότητα επί αυτού του ζητήματος..
     
  12. Είναι δεδομένο στο μυαλό του.Όχι στην πραγματικότητα. . και τα παράσημα που λες ότι του έχουν αποδώσει άλλοι ... είναι σαν τον τρελό του χωριού ένα πράγμα!!! Που τον πείραζουν όλοι και του λένε διάφορα για να γελανε!!! είναι ο καραγκιόζης της παρέας που του λένε είσαι Κ και αυτός ο χαζουλης το πιστευει!!!!