Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τί έπαθε η ορθολογίστρια όταν ανακάλυψε τον εμπειρισμό;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Neeva, στις 24 Μαρτίου 2009.

  1. Neeva

    Neeva Regular Member

    Για να δοκιμάσω και πρακτικά κατι που "μου κέντρισε το ενδιαφέρον και ένιωσα οτι με αφορα".
     
  2. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Τί έπαθε η ορθολογίστρια όταν ανακάλυψε τον εμπειρισμό;

    Γιατι αλλιως τι; Χμ....σαν εναν ζωγραφο που δεν εχει ζωγραφισει ποτε εναν πινακα ακομα και αν εχει αναλυσει χιλιαδες φορες τις σκιες και το εχει φανταστει ακομα περισσοτερες;
     
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Kάποτε ο Θωμάς μου με ρώτησε: "Ω Δώρα, τι θ' απογίνουμε;"

    Θεωρώντας ότι απλά αγχωνόταν λόγω του αγνώστου μέλλοντος που ανοιγόταν μπροστά μας, και κυρίως μπροστά του, του απάντησα: "Θα ζήσουμε μόνοι μας, μέσα σε αρρώστιες και μοναξιά και δυστυχία, μετά θα γεράσουμε και τέλος θα πεθάνουμε και θα μας φάνε τα σκουλίκια. Αλλά αυτό είναι το χειρότερο σενάριο. Άρα δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα."

    Το ίδιο απαντώ και στην ερώτησή σου. Ελπίζω να σε κάνει να αισθανθείς καλύτερα. Ο Θωμάς πάντως δεν ξαναρώτησε τέτοια πράγματα, πάνε χρόνια τώρα.
     
  4. cider

    cider Kitchen master

    Με κάλυψες απόλυτα. Ευχαριστώ.
     
  5. Riddle_Master

    Riddle_Master The one you love or hate

    Ως γνωστόν η θεωρία είναι καλή και αρκετά εύκολη για χρήση από όλους. Όταν όμως χρειαστεί να περάσουμε στην πράξη τα πράγματα αλλάζουν σημαντικά.
    Καλούμαστε όταν έρθει η ώρα της πρακτικής εφαρμογής να προσαρμόσουμε όλα όσα έχουμε διαβάσει ή ακούσει ανάλογα με το άτομο που έχουμε απέναντι μας και τις συνθήκες κάτω από τις οποίες δομούμε το όποιο παιχνίδι. Η θεωρία μας παρέχει αποκλειστικά και μόνο ένα γενικό μοντέλο δράσεων και αντιδράσεων, η πράξη όμως ξεφεύγει πολύ πολλές φορές από αυτά τα μοντέλα. Επιπλέον ακόμα και η δική μας προσωπική αντίδραση σε μια σκηνή μας είναι άγνωστη μέχρι αυτή να εξελιχθεί,καθόσον στο θεωρητικό επίπεδο πάντοτε τείνουμε στο να υπερεκτιμούμε τις δυνατότητες μας.
    Η εμπειρία είανι η καλύτερη οδός προς την γνώση αρκεί να προσωρούμε με βήματα αργά και σταθερά.
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Τί έπαθε η ορθολογίστρια όταν ανακάλυψε τον εμπειρισμό;

    Ο ζωγράφος κινείται από μια και αναπότρεπτη αδήριτη ανάγκη να δημιουργήσει εικαστικά. Του βγαίνει δηλαδή από μέσα του... άλλως θα ήταν κριτικός ή επιμελητής τέχνης, οι οποίοι αν και ιντριγκάρονται και είναι λάτρεις της Τέχνης ΔΕΝ είναι καλλιτέχνες...

    Τηρουμένων των αναλογιών... ρώτησα γιατί ντε και καλά ΠΡΕΠΕΙ... (αυτήν η αίσθηση μου δίδεται από τα γραφόμενά της νηματοθέτιδας. ότι βάζει τον εαυτό της σε εσωτερική πίεση για να περάσει από την θεωρία στην πράξη).
     
  7. Neeva

    Neeva Regular Member

    Όχι καλέ καμία πίεση. Όπου "πρέπει" βάλε "θέλω" για να με καταλάβεις.
    Καλημέρες
     
  8. female

    female Contributor



    ΑΝ είσαι ορθολογίστρια και ΑΝ σε ενδιαφέρει να αποκτήσεις βδσμ εμπειρίες, και ακόμα, ΑΝ κάνεις κέφι να γράψεις τις εντυπώσεις σου εδώ, θα μάθουμε τι έπαθε. Μέχρι τότε, μπορώ να σου απαντήσω με βάση την αντανάκλαση των άστρων στην κρυστάλλινη μπάλα. Ολίγον μεταφυσικά, ολίγον πιθανολογικά και ολίγον σουρεαλιστικά. Ούτε βδσμ είμαι, ούτε ορθολογίστρια, ούτε μελλοντολόγος.



    Καλή τύχη και καλά να 'σαι ότι και να επιλέξεις!



    ΥΓ. Οι εμπειριστές λαϊκοί σοφοί μας άφησαν κλερονομιά το, "Μεγάλη μπουκιά να τρως, μεγάλο λόγο να μη λες." Σηκώνει πάντα η καψούρα κι η καύλα ορθούς ...λόγους; λολ



     
  9. cider

    cider Kitchen master

    Βρε, μπας κι εννοείς "όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι";
     
  10. Neeva

    Neeva Regular Member

    female έχεις ένα συγκριτικό πλεονέκτημα. Ξέρεις τί δεν είσαι. Πιθανόν να ξέρεις και τί είσαι. Εγώ πάλι και ανίδεη δηλώνω σχετικά με το ποιόν μου και με μικρό καλάθι..
    την ευχή, όπως συνηθίζω να κάνω, την κρατώ.
     
  11. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Τί έπαθε η ορθολογίστρια όταν ανακάλυψε τον εμπειρισμό;

    Τί έπαθε η ορθολογίστρια όταν ανακάλυψε τον εμπειρισμό; Καύλωσε.
     
  12. Neeva

    Neeva Regular Member

    χαχαχαχαχαχαχα
    you rock!