Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τί σας απωθεί στον σύντροφό σας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 20 Ιανουαρίου 2009.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Τί σας απωθεί στον σύντροφό σας;

    Αυτό δεν είναι εγωισμός... "Ιεραποστολική στάση" λέγεται...





    .
     
  2. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Τί σας απωθεί στον σύντροφό σας;

    Μικρά ψέμματα που μπορεί ναπει για να μην πει αυτό που νομίζει ότι μπορεί να με πειράξει.


    Ακόμα χειρότερο αν έχει λόγους να πιστεύει ότι μπορεί να με πειράξει!
     
  3. llazouli

    llazouli Contributor

    To ''εγώ'' προτάσσεται από φόβο και ανασφάλεια, μήπως ''καταπατηθούν τα χωράφια'' του. αυτή όμως η περιχαράκωση, το εγκλωβιζει ''επί τα αυτά''.
    Στο ''εμείς'' υπάρχει νόημα, όταν, ενώ διατηρείται η ατομικότητα, συμπλέει αρμονικά, δίνοντας ''στίγμα'' και διευρύνοντας την κοινή πορεία.

    Όπως, απλά και ποιητικά το αποδίδει, ο Halil Gibran:

    Να τραγουδάτε και να χορεύετε μαζί

    Και να χαίρεστε

    Μα, ας είναι ο καθένας σας μόνος.
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Τί σας απωθεί στον σύντροφό σας;

    Συμφωνώ με το γατί που μεταμορφώθηκε σε πλανήτη... 
     
  5. Dante

    Dante Regular Member

    Πολύ απλά, το να μην είναι αυτό που θέλω.

    Όλες οι "ενοχλήσεις" είναι απλώς σημάδι του δικού μας λάθους. Συνειδητοποιείς πρώτα ενστικτωδώς πως είναι το λάθος άτομο, και επειδή αρνήσαι να το παραδεχτείς, αρχίζουν όλα να ενοχλούν.
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Τί σας απωθεί στον σύντροφό σας;

    Ορθόν
     
  7. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Η αδιαφορία του.. η σταδιακή μείωση της διαθεσής του για να κάνουμε πράγματα μαζί (εκεί είναι που προέρχεται η αποχαύνωση έμπροσθεν της τιβι).. και τέλος η άσκηση ψυχολογικής πίεσης να με γνωρίσει στη μαμα...
     
  8. Dante

    Dante Regular Member

    Χμ. Κι εκεί τίθεται το αυτοκτονικό τρίπτυχο 'μήπως είμαι εγώ βαρετός' ή 'τι κάνω εγώ για να τον κινητοποιήσω' ή 'δεν έχουμε κοινά ενδιαφέροντα, τέλος'.
     
  9. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Ομολογώ πως αυτό το τρίπτυχο το έχω "δοκιμάσει" μια φορά.. Δεν με συνέφερε όμως -καθ'οτι πολύ ψυχοφθόρο- και εκτοτε το σταμάτησα! Δεν θα κάθομαι εγώ να χολοσκάω και να βασανίζομαι γιατί ο μίστερ τάδε προτιμά να παρακολουθήσει τιβι από το να κάνει κάτι μαζί μου.. Εννοείται πως έχει γίνει μια καθωσπρέπει κουβεντούλα όταν αχνοφαίνονται ήδη τα πρώτα σημάδια ... εγώ μέχρις εκεί φτάνω..την κουβεντούλα.. εκεί που κάνω γνωστές για τελευταία φορά τις προθέσεις μου και τις αντοχές μου.Αν καταλάβει καλώς..αν όχι,δεν θα προσπαθήσω εγώ να τα βάλω μες το κεφάλι του.. Κουράζομαι..​
     
  10. Dante

    Dante Regular Member

    @ Lady_Dementia: Είναι και η μόνη επιλογή, η λήξη (συνήθως). Όσες φορές έχω απομακρυνθεί τοιουτοτρόπως ήταν επειδή βαριόμουν να χωρίσω επισήμως. Βέβαια υπάρχουν και ορισμένοι που θεωρούν πως έτσι πρέπει να είναι η κοινή ζωή, ο άλλος να αποτελεί τμήμα της διακόσμησης όταν δε χρησιμοποιείται ως ερωτικό βοήθημα. Όπως προείπα, λήξη!
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Τί σας απωθεί στον σύντροφό σας;

    χμμ..οταν με λεει νινι, αγνο μου κοριτσακι(το ξερω δεν μεγαλωνω..μικραινω)! ''γλειφομαι'' μονη μου(το ψωνιο)!  
     
  12. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Oι άνθρωποι που μένουν σε μια τέτοια σχέση,είναι και εκείνοι που δεν προσπαθούν να διαφοροποιήσουν την κατάσταση όταν ακόμα υπάρχει χρόνος (ίσως),όταν βλέπουν οτι η σαπίλα προχωράει..εκείνοι που θα έχουν πονέσει περισσότερο!