Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τα Πάντα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 19 Ιουλίου 2022.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Στα Πάντα έψαχνα τον τρόπο να ξεκλειδώνω εκείνα τα δωμάτια που κρύβονται οι πιο όμορφες εικόνες.


    Η τέχνη στην αρχή, έμπειρη Δασκάλα μου έδωσε τα κλειδιά που αναζητούσα.


    Η μουσική, η ζωγραφική, ο κινηματογράφος, το θέατρο, η λογοτεχνία ήταν τα πρώτα κλειδιά που βρήκα.


    Μετά ανακάλυψα την τέχνη της ζωής. Καλή αυτή, λίγο τρελή, αλλά αν την αντέχεις σε γεμίζει με γράμματα. Το πώς εκφράζονται οι άνθρωποι και κάθε ζωντανό, στον έρωτα, στον πόνο, στην χαρά, στην θλίψη και και και…


    Δεν υπάρχουν στεγανά, στα ταξίδια του μυαλού, απλά αφήνεις την ψυχή σου να εκφραστεί ελεύθερα.


    Βλέπεις μία εικόνα, όπως την κατσαρόλα με τα αυγά που βράζω και μου φούσκωσε, με τον αφρό να ξεχειλίζει και να σχηματίζει κόσμους και πλάσματα που δεν είχα φανταστεί.


    Παίρνω τον αφρό και σκέφτομαι τώρα πως γύρω του θα πλάσω την επόμενη ιστορία.


    Είναι παιχνίδι η ζωή, όπως και η δημιουργία, δίχως ορθότητα και δίχως στόχο. Απλά το απολαμβάνεις ακόμα και αν σε κάψει.


    Από την βιασύνη έπιασα την κατσαρόλα α πό το νηρό το μέταλλο…


    Αυτό το κάψιμο θα μου δώσει, το συναίσθημα.


    Η Χελώνα χτυπιέται στο νερό, μύρισε τα αυγά και θέλει.


    Αυτή η λαχτάρα, θα δώσει τη ζωή στου γραπτού τους χαρακτήρες.


    Τα υπόλοιπα στου Χάους τα γραπτά μου. Ένας κόσμος ελεύθερος για τις φωνές που καταπιέζονται μέσα μου.


    Αaα και το ζητούμενο, Πάντα χρειάζεται όταν ανοίγεις ένα Παντοπωλείο, έτσι μου είπε μία Δόξα του Όρθου. Η τέχνη, κάθε γνωστή και άγνωστη μορφή της. Των άλλων ή η δική σας.


    Ζητι άνω ς είμ αι γω και στην έμπνευση Ζήτω!!.!!

     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

  3. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

  4. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

  5. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

  6. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

  7. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

  8. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

  9. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

  10. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

  11. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

  12. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;