Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τα αίτια της ανειλικρίνειας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος sapfw, στις 23 Φεβρουαρίου 2021.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μπορεί όμως εύκολα να διαπιστωθεί πχ ότι η Φωφώ ήταν παντρεμένη ή σε σχέση. Το πρωθύστερο είναι δική σου ανάγνωση την οποία εγώ δεν διέκρινα στο αρχικό ποστ το οποίο κατάλαβα ότι μιλάει για εκ των υστέρων διαπίστωση.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Έλα τώρα, μη μου το παίζεις ότι έπεσες από τον Άρη με αλεξίπτωτο.
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    ακριβώς επειδή δεν χρειάζεται αλεξίπτωτο αμφισβητώ οτι όποιος δεν θέλει να πηδηχτεί οπωσδήποτε με τον δικό μου τρόπο, τον καλό, τον ηθικό, τον αιώνιο, δεν είναι απρόσεκτος, ανειλικρινής και ..αντιπρόσωπος.
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δηλαδή εσύ δεν έχεις ακούσει για παντρεμένους/παντρεμένες που το κρύβουν; Δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνει αυτή που δε θέλει να μπλέξει με παντρεμένους, να βάλει ντετέκτιβ να τον παρακολουθεί;

    Είναι διαφορετική απάντηση το "δε σε αφορά" και διαφορετική το ναι/όχι.
     
  5. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    1. Still... ο σκοπός/προσδοκία ήταν άλλος από το πηδημα αυτό καθαυτο!
    Θα μπορούσε να εξελιχθεί σε σεξιστικη θέση, ξέρετε...

    2. Αν είναι άνευ σημασίας, τζάμπα πουλάνε τα φούμαρα αυτοί που ισχυρίζεστε πως το κάνουν...
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Για εσένα μπορεί να μην έχει, για άλλους έχει.
    Ακριβώς επειδή μπορούμε να ελέγξουμε μόνο ότι κάνουμε εμείς το "κάτι κάνεις λάθος" δεν έχει καθολική ισχύ. Αν την πατάς προσέχεις ώστε να μην την ξαναπατήσει αλλά αυτό δεν σε κάνει άτρωτο.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι το ψεύδος στέρησε από τον άλλον την επιλογή.
    Άνευ σημασίας είναι η κατεύθυνση και το κοίλο της καμπύλης όχι η ύπαρξής της.
     
  8. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Πάνω που συζητούσαμε για... λιστες!

    Καταδεικνυει την μη αναγκαιότητα ύπαρξης φουμαρων!
     
  9. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Κι εδω νομίζω θα πρέπει να γίνει διάκριση και προσδιορισμός ως προς τα "φουμαρα": πρόκειται για φουμαρα ως προς την αποδοση / ανταπόδοση; για φουμαρα προς δημιουργία προσδοκιών; ή για φουμαρα προς δημιουργια εντύπωσης επιπλαστης συμβατότητας;

    Επιπλέον, όσοι πωλούν φουμαρα και μπαίνουν σε τέτοιο κόπο, επιπροσθέτως ρισκάροντας να χαρακτηριστούν αναξιόπιστοι και μαλακες, είναι, λετε, κοινωνοι της αντίληψης περί χρυσοποικιλτων αιδιων; Και αν ναι, τότε προς τι προσομοιάζουν με τον ανθρωποτυπο του Κ και γιατί αφορούν τη θεματολογία του συγκεκριμένου φορουμ;
     
  10. bluesky

    bluesky Regular Member

    Εάν κάνω σεξ με έναν παντρεμένο και νιώθω πως την πάτησα και μετά αυτό γίνει με άλλους 3 διαφορετικούς παντρεμενους, φταίω κάπου εγώ. Είτε βιάζομαι, είτε προσελκυω λάθος άτομα η δεν το ψάχνω και πολύ.
    Για αυτό λέω πως το λάθος θα είναι δικό μου. Ακριβώς επειδή είμαι από τους ανθρώπους που πληγωνονται εύκολα, προσέχω δίπλα. Αυτό δε με κάνει ατρωτη αλλά υπεύθυνη για τις επιλογές μου. Εάν δε νιωθω έτοιμη να το ρισκάρω, κάθομαι κλεισμένη στο καβούκι μου.
     
  11. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    λείπει η επιλογή: "όλα τα παραπάνω"  

    αυτό είναι κάτι που πολύ φοβάμαι πως δε θα μάθουμε ποτέ...

    για την τουριστική βίζα που χρειάζονται για να διαβούν το κατώφλι του  
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    έχω ακούσει ο,τι μαλακία μπορείς να φανταστείς. μέχρι κι ε9, και παραπάνω. αλλά όσες παρεμφερείς μαλακίες έχω ακούσει είναι ανειλικρινείς. εγώ που δεν θέλω να πηδάω παντρεμένες, τις παντρεύομαι πρώτα και πηδάω αποκλειστικά εντός γάμου. αλλιώς πληγώνομαι.

      μία δύο που ήταν ανειλικρινείς και δεν με άντεξαν γιά τρίτη φορά, μου έδωσαν την ειλικρινή ευκαιρία να τις χαρακτηρίζω πουτάνες που δεν τήρησαν τις υποσχέσεις τους, για να αηδονίζομαι, που λέει κι ο @cadpmpc.  

    όποιος δεν θέλει να γαμηθεί, δεν γαμιέται. όποιος θέλει, γαμιέται. όποιος εμπορεύεται το κάνει είτε με ειλικρίνεια είτε με ανειλικρίνεια.