Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τα αίτια της ανειλικρίνειας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος sapfw, στις 23 Φεβρουαρίου 2021.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

     
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Υπάρχουν δύο πιθανές απαντήσεις:
    1. Γιατί αν το ζητήσει όπως είναι δεν θα το πάρει.
    2. Γιατί ο τρόπος με τον οποίο θα το πάρει ενδέχεται να είναι το ίδιο και/ή περισσότερο σημαντικός.
    Σε κάθε περίπτωση ισχύουν:
    • Δεν υπάρχει πωλητής χωρίς αγοραστή, και αυτό εννοούσε ο @cadpmpc στην παραβολή με τα αρκουδάκια που χορεύουν ταγκό.
    • "fool me once shame on you, fool me twice shame on me."
    Φυσικά υπάρχει και το ενδεχόμενο της εθελοντικής τύφλωσης, ο άλλος φέρεται όπως φερόταν πάντα αλλά για κάποιο λόγο κοροϊδέψαμε τον εαυτό μας ότι με εμάς θα είναι αλλιώς.
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Όχι ευχαριστώ, παχαινει.
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    μας εξαπατάς.
    δεν το θέλουμε όπως το θέλεις.
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τίπτομαι και φρίττω ανερυθριάστως κατά τα γνωστά...
     
    Last edited: 23 Φεβρουαρίου 2021
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Είχαμε κάτι καθηγητές στο πανεπιστήμιο που έγραφαν βιβλία τα οποία έκαναν επίτηδες δυσνόητα, μιλαμε έπεφτε πολλή αρλουμπα . Η εμπειρία μου λέει ότι αυτά τα κάνουν μόνο όσοι έχουν ανάγκη να εντυπωσιάσουν, όσοι νιώθουν μέσα τους ανεπαρκείς. Αντίθετα με αυτούς όσοι ήταν πραγματικά ικανοί μιλούσαν και έγραφαν με απλό και κατανοητό τρόπο πρώτον γιατί δεν ένιωθαν ότι χρειαζόταν να αποδείξουν κάτι και δεύτερον επειδή ήθελαν τελικά να συνεννοηθούν με τους γύρω τους πραγματικά και όχι μόνο με τον εαυτό τους.
    Φυσικά όσοι είχαν γνωρίσει και τις δύο κατηγορίες εύκολα καταλάβαιναν τη διαφορά.
     
    Last edited: 23 Φεβρουαρίου 2021
  7. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Για να συνεννοηθούμε ίσως πρέπει να ξεκινήσουμε απο την ερώτηση ,
    είναι η ανειλικρίνεια εξαπάτηση?΄

    Αυτοί που υποστηρίζουν πως δεν είναι, τι άλλο σκοπο μπορεί να έχει ?
     
  8. Sexy kitten

    Sexy kitten Blondes do it better....

    Καλησπερα!Αν θέλεις πολύ την υ για να την κατακτήσεις της τάζεις τον ουρανό με τα άστρα αλλά αποδεικνύεται μάπα το καρπούζι....αχ μερικά Κ θα σας μαλώσω...λιγότερο μπλα μπλα παρακαλώ...
     
  9. NorthStar

    NorthStar New Member

    Είναι εξαπάτηση.
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Αυτό είναι το γνωστό disclaimer του μαλάκα, περί γάμου και άλλων μπερδεψουά καταστάσεων.
    "Να ξέρεις, δεν σου αξίζω, είμαι μαλάκας/μαλάκω".
    Κι όταν γίνει η μεγάλη πατάτα, θα σου πει με ευκολία :
    "Γιατί αντιδράς;
    Αφού σου το'χα πει."
    Να τους/τις πιστεύετε παιδιά, αλήθεια λένε.  
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Φυσικά και είναι εξαπάτηση.
    Κατ'αρχάς είναι αντίθετο στη φύση του bdsm, αν μιλάμε γι αυτό και όχι γενικότερα, που είναι η απελευθέρωση του νου, όχι μόνο περί τα σεξουαλικά, αλλά κι απ' όλες τις άμυνες που συνήθως χτίζουν οι άνθρωποι.
    Αν δεν είσαι έτοιμος ή έτοιμη να εκτεθείς και να τσαλακωθείς, υπάρχουν ωραιότατες ομάδες φιλοτελισμού ή μπριτζ.
    Τι το θέλεις το bdsm;  
     
  12. eteros

    eteros Regular Member

    Σκέφτομαι πως είμαι με μια γυναίκα τρία χρόνια και ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω ούτε το 50% του εγκεφάλου της. Δηλαδή έχω φτάσει στο σημείο το τελευταίο διήμερο να σκέφτομαι αν τυχόν το πάμε για ένα μήνα Κ/υ αν θα το αντέξω ή όχι που άλλες εποχές θα γέλαγα μέσα μου και θα έλεγα πως θα μπορούσα πολύ εύκολα και θα ήταν ειλικρινές Αν όμως πες για τον α ή β λόγο δεν άντεχα τελικά θα ήμουν ανειλικρινής; Μάντης δεν μπορώ να γίνω πάντως....