Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τα "κατά φαντασίαν υ"...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Brigitte, στις 30 Αυγούστου 2016.

  1. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Δανείζομαι τον ορισμό μιας συγκεκριμένης κατηγορίας "υ" απο το νήμα:
    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Είδη-Υποτακτικών-Γυναικών.62242/
    και συγκεκριμένα θα μιλήσουμε για την εξής κατηγορία:

    Αυτά τα "υ" αξίζουν πιστεύω δικό τους νήμα..

    -Υπάρχουν τέτοιου είδους "υ" ? Έτυχε να γνωρίσετε ποτέ κάποιο "υ" αυτού του είδους?
    -Γιατί υπάρχουν τέτοια "υ" κατά τη γνώμη σας? (αν υπάρχουν)
    -Έχετε εντοπίσει τέτοια "υ" μέσα σ' αυτό το forum? Αν ναι πώς τα αντιμετωπίζετε?
    -Τί θέλουν να πετύχουν? Ποιοι οι σκοποί τους?
     
  2. SAP

    SAP η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά Contributor

    Δεν πιστευω οτι υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι διοτι δεν θεωρω οτι γινεται οπως λεει ο ορισμος καποιος να γνωριζει "τα παντα" για υποταγη μπλα μπλα.
     
  3. Ερατώ

    Ερατώ Earth without art is just Eh...


    -Υπάρχουν τέτοιου είδους "υ" ?
    Θεωρώ ναι, στην αρχή της αναζήτησής μου ήμουν τέτοια, χωρίς την ιδιότητα του "συμβουλάτορα" σε άλλους (δεν ήμασταν όλες τυχερές να το βιώσουμε από την αρχή)

    - Έτυχε να γνωρίσετε ποτέ κάποιο "υ" αυτού του είδους?
    Όχι

    -Γιατί υπάρχουν τέτοια "υ" κατά τη γνώμη σας? (αν υπάρχουν)
    Αν υπάρχουν, μάλλον προσπαθούν να το ζήσουν μέσα από τις εμπειρίες των άλλων

    -Έχετε εντοπίσει τέτοια "υ" μέσα σ' αυτό το forum? Αν ναι πώς τα αντιμετωπίζετε?
    Δεν έχω εντοπίσει αλλά δε θα τα άκουγα κιόλας.

    -Τί θέλουν να πετύχουν? Ποιοι οι σκοποί τους?
    Άγνωστο. Υποπτέυομαι να "ρουφήξουν" όσες περισσότερες πληροφορίες μπορούν.
     
  4. yannouli

    yannouli busy mind

    χαχαχα ωραιο νήμα ! θα πέσουν κορώνες    
     
  5. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    "Θεωρητική υποτακτική."

    Χμ..κατ΄ εμέ:

    -Υπάρχουν τέτοιου είδους "υ" ? Έτυχε να γνωρίσετε ποτέ κάποιο "υ" αυτού του είδους?
    -Υπάρχουν κι έχει τύχει να γνωρίσω.

    -Γιατί υπάρχουν τέτοια "υ" κατά τη γνώμη σας? (αν υπάρχουν)
    - Επειδή τους ερεθίζει πολύ τη φαντασία κάτι τέτοιο αλλά για προσωπικούς λόγους δεν έχουν αποτολμήσει ποτέ ή ακόμα, ή έχουν αποτολμήσει δειλά και έτσι όχι ικανοποιητικά για τις ίδιες, να περάσουν από τη θεωρία στην πράξη.

    -Έχετε εντοπίσει τέτοια "υ" μέσα σ' αυτό το forum? Αν ναι πώς τα αντιμετωπίζετε?
    -Αντιμετωπίζω τους πάντες με σεβασμό και υπομονή, ακόμα και όταν τύχει να είμαι σκληρός μαζί τους. Πάνω απ΄ όλα για μένα είναι η ιδιότητα του ανθρώπου και μετά όλες οι άλλες.
    Κάθε άνθρωπος, όπως και αν φέρεται, στην ουσία ζητά συντροφιά και απαντήσεις ή ικανοποίηση στις εσωτερικές απορίες, ανάγκες και επιθυμίες.
    Η αποδοχή αυτού του γεγονότος βοηθά πολύ να έχει κανείς υπομονή και πολλές φορές να συμβάλλει θετικά έτσι στον ψυχισμό του άλλου ό,τι και αν συμβεί στο τέλος.
    Αυτό θα το εισπράξουν σαν θετική εξέλιξη όλοι οι υπόλοιποι στη ζωή της, μαζί ενδεχομένως με εκείνον που συνέβαλε σε αυτό.
    Είναι ευρύτερο και ανώτερο του σεξ.

    -Τί θέλουν να πετύχουν? Ποιοι οι σκοποί τους?
    -Θέλουν να πετύχουν αποδοχή από τους υπολοίπους και σεβασμό. Ο σκοπός τους είναι να βρουν από αυτό το θάρρος να πείσουν τον εαυτό τους να προχωρήσει στην πράξη των όσων επιθυμούν.
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor


    Αν και ειλικρινά οι φαντασίες ή οι πραγματικότητες όσων δεν ακουμπούν τη ζωή μου ούτε στο ελάχιστο, δεν μ' ενδιαφέρουν με την καμία. Σαν καλός μαϊντανός που είμαι, θα γράψω δυο παραπιές.

    Ερώτηση σου Νο 1)

    Μάλλον υπάρχουν. Όπως υπάρχουν και οι αριστερόχειρες, ο λιόσπορος, οι γρανίτες, η παλίρροια, τα σπιρτόκουτα ( όλα τυχαία παραδείγματα και χωρίς κανένα κρυφό νόημα ή υπαινιγμό ).
    Έχει τύχει να γνωρίσω κάποιες ( τόσο στο Ελλάντα, όσο και στο εξωτερικό ), τις πρώτες φορές σαν εμπειρία ήταν αν μη τι άλλο εποικοδομητική - από ανθρωπολογικής απόψεως -. Τις επόμενες ήταν τουλάχιστον εκνευριστική - κι ευτυχώς βραχύβια -

    Ερώτηση σου Νο 2)

    Η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου ευρά. Γιατί θα προτιμούσαν την όποια φαντασία - για τα δικά μου πάντα δεδομένα - απ' την ξανά για τα δικά μου δεδομένα πραγματικότητα, μόνο εκείνα θα το ήξεραν.

    Ερώτηση σου Νο 3)

    Για μένα εδώ μέσα όλοι/ες - εκτός από δυο τρία άτομα που έζησα στ' αλήθεια και μάλιστα αρκετά καλά και όχι μόνο διαβάζοντας τα λόγια τους σε μια οθόνη - θα μπορούσαν να είναι τόσο φαντασιόπληκτοι/ες, όσο και αληθινοί/ες.
    Και στις δυο περιπτώσεις δεν μου αλλάζει τίποτε. "Χαρούμενοι/ες" εκείνοι/ες, "χαρούμενος" κι εγώ για κείνους/ες. Και αν κάτι που γράφουν, το βρίσκω "κουλό". Μπορεί και να το σχολιάσω για λίγο με την πάρτη μου και μετά "αλλάζω κανάλι".
    Τουλάχιστον αυτό προσπαθώ να κάνω εδώ και λίγους μήνες - δεν τα καταφέρνω πάντα, όσο και να γνωρίζω, ότι είναι ηλίθιο να εκνευρίζομαι έστω και για λίγα λεπτά, με σκέψεις/λόγια σε μένα αγνώστων. Που ξανά μανά στην ζωή μου δεν θα είχαν κανένα αντίκτυπο -.

    Ερώτηση σου Νο 4)

    Απ' το να κερδίσουν εύνοιες, στο να πείσουν τον ίδιο τους τον εαυτό, απ' το να τραβήξουν την προσοχή, στο να βρουν γουνί/πέοντα/σχέση/χορηγό/γελωτοποιό/πλάτη να "κλάψουν".
    Απ' το να κερδίσουν το τζόκερ, στο να στεγνώσουν πιο γρήγορα τα ρούχα τους. Ξανά μανά τρις, μόνο εκείνοι/ες θα γνώριζαν τα κίνητρα τους και ξανά μανά τετράκις, δεν μου καίγεται καρφάκι ποια θα ήταν εκείνα.
    Ξανά μανά πεντάκις "χαρούμενοι/ες" εκείνοι/ες, "χαρούμενος" κι εγώ για κείνους/ες ( δηλαδή στα τσέκια μου που έλεγε κάποτε εδώ μια ψυχή ).  

    ** Εν κατακλείδι, ο/η καθένας/καθεμία είναι άξιος/α της μοίρας του/της ( δηλαδή σ' ένα πολύ μεγάλο ποσοστό, άξιος/α των επιλογών και των πράξεων του/της.).
    Ποια θα ήταν αυτή? Ασχολούμαι μονάχα με την δική μου και κείνων που είναι για μένα σημαντικοί ( ή που θα ήταν συνυφασμένη με θέματα για μένα πολύ σημαντικά κι ας μην μ' αφορούν άμεσα ).
    Ως προς εκείνη των υπόλοιποι...
     
    Last edited: 31 Αυγούστου 2016
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Συμφωνώ απόλυτα με τον Tenebra αλλά δεν μπορώ να του κάνω quote.
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Aurora τα έκανα μπορντέλο. Με τo quote της @Brigitte στην @Ερατώ μου σάλταρε το σύστημα. Χτυπήθηκα για ένα τέταρτο με τα edit και τα παράτησα. Είμαι και γίδι με την τεχνολογία χαχα... 
     
  9. Dapom

    Dapom Contributor

    Ολοι εδω μεσα θεωρητικοί ήμαστε ... Μονο λόγια ...στην πραξη βλεπουμε "πόσα απίδια βάζει ο σάκος"
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    'Αγνοια του στάτους, υπάρχει, παρά κατά φαντασίαν, ή οτιδήποτε άλλο.
     
  11. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    -Υπάρχουν τέτοιου είδους "υ" ?
    Όχι μόνο υπάρχουν αλλά τείνουν να διώξουν και όλα τα υπόλοιπα είδη από το κοπάδι.

    - Έτυχε να γνωρίσετε ποτέ κάποιο "υ" αυτού του είδους?
    Σπάνια γνώρισα κάτι διαφορετικό και ακόμη πιο σπάνια κατάφερα να κάνω κάτι μαζί του.

    -Γιατί υπάρχουν τέτοια "υ" κατά τη γνώμη σας? (αν υπάρχουν)
    Προσωπικά το βρίσκω λίγο παράξενο να ψάχνουμε να βρούμε λόγους ύπαρξης κατα φαντασίαν υ όταν το υ έτσι όπως μέσες άκρες το περιγράφουμε μπορεί να υπάρξει μόνο στην φαντασία ή να είναι τόσο εξειδικευμένο που να αφορά μόνο μονάδα.

    -Έχετε εντοπίσει τέτοια "υ" μέσα σ' αυτό το forum?
    Αν δεν υπήρχαν αυτό το φόρουμ δεν θα είχε ανάγκη από vps. Θα βολευόταν σε shared hosting.

    -Τι θέλουν να πετύχουν? Ποιοι οι σκοποί τους?
    Από αυτά που βλέπω τα περισσότερα ψάχνουν να ξεφορτώσουν φορτία και πάνω στην προσπάθεια φορτώνονται περισσότερα και κάποια άλλα απλά ψάχνονται εναλλακτικά και πειραματίζονται.

    -Αν υποθέταμε ότι έχετε δίκαιο, γιατί πιστεύετε ότι φτάσαμε εδώ?
    Υπήρξαν κάποτε κάποιοι που καύλωναν κάθε φορά που έβλεπαν την ιστορία της ο και πίστευαν ότι θα έρθει η ώρα να βρουν και αυτοί την δικιά τους "κατέβα να σε δείρουμε ανέβα να σε γαμήσουμε" οπότε άρχισαν να φτιάχνουν σενάρια με το μυαλό τους για το πως θα εκπαιδεύσουμε κόσμο, πως θα τον κάνουμε να φιλάει το πάτωμα που πατάμε. Δοθείσας της ευκαιρίας στον καθένα να δημοσιοποιεί ότι έχει στο μυαλό του, από τις απαρχές κιόλας της κοινωνίας της επικοινωνίας, κάποιοι από αυτούς τους κάποιους άρχισαν να δημοσιοποιούν αυτά τα σενάρια τα οποία τα διάβασαν και τα εμπλούτισαν κάποιοι άλλοι σαν αυτούς και τελικά φτάσαμε στο σημείο να μην ξέρει κανείς τι είναι τι, ποιον αφορά αυτό το τι, πως γίνεται να γίνει αυτό το τι. Και οι λίγοι κάποιοι οι οποίοι ήξεραν να χειριστούν ανθρώπους, να εκπαιδεύσουν ανθρώπους και να οδηγήσουν ανθρώπους σε αυτό που πίστευαν ότι ήταν σωστό ή τους άρεσε, έπαψαν πια να μοιράζονται τεχνογνωσία. Για αυτό και το να ζητάνε κάποιοι από το υ να τους μιλάει στο πληθυντικό, να γυρνάει γυμνή μέσα στο σπίτι και να πηγαίνει στην δουλειά χωρίς σουτιέν θεωρείται μέγα κυριαρχικό επίτευγμα.

    -Φαντάζομαι ότι για να μιλάτε τόσο απόλυτα θα είστε γνώστης του χώρου και πιθανόν έμπειρος κ.
    Το έπαιζα κάποτε έμπειρος κ και γνώστης του χώρου και σκατά στα μούτρα μου. Τώρα αν και νιώθω κατασταλαγμένος σαδιστής με συγκρατημένες κυριαρχικές διαθέσεις (και μόνο διαθέσεις) θεωρώ το κατα φαντασίαν στάδιο μου απαραίτητη εμπειρία.
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Κακίες, τςςςς...