Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τελικά γινόμαστε ι γεννιόμαστε άτομα του bdsm

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος zwg, στις 4 Δεκεμβρίου 2007.

  1. Master

    Master Regular Member

    Απάντηση: Τελικά γινόμαστε ι γεννιόμαστε άτομα του bdsm

    Γενιομαστε με το μικροβιο αλλα χρειαζονται και τα καταλληλα ερεθισματα για να εξελιχθουμε.
    Οσοι δεν γενιονται γιατι αυτη ειναι η ερωτηση νομιζω οτι μπορουν να μπουν στο χωρο του βδσμ,αρκει και αυτοι να το θελουν και να αξιοποιησουν τα ερεθεισματα που υπαρχουν γυρω τους
     
  2. astrologman

    astrologman Regular Member

    Συσχετίσεις ανάμεσα σε γονίδια και πρότυπα συμπεριφοράς έχουν αρχίσει να ανακαλύπτονται όπως φαίνεται και σε αυτό το σχετικά παλιό άρθρο του lifescience που περιγράφει την πορεία προς επιβεβαίωση της σχέσης ενός γονιδίου με την φοβική συμπεριφορά.

    http://www.livescience.com/health/051117_fear_factor.html
     
  3. zwg

    zwg Regular Member

    εγώ προσωπικά δεν γεννήθηκα με αυτό το γονίδιο αργότερα σιγά σιγά μπήκα στο bdsm
     
  4. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    Νομίζω είναι θέμα ερεθισμάτων.
    Θα πρέπει να βρεθεί το κατάλληλο άτομο να σε μυήσει σε διαφορετικές καταστάσεις...
    Η' αν έχεις το "μικρόβιο" μέσα σου, να το ψάξεις μόνος σου και να πειραματιστείς.
    Όλα θέλουν την κατάλληλη χρονική στιγμή και τον κατάλληλο άνθρωπο!
    Οπότε πιστεύω ότι γινόμαστε... όπως λέει κ η λαϊκή ρήση... "ψάχνοντας πας στην πόλη"...  
     
  5. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Γινόμαστε διότι ο οποιοσδήποτε άνθρωπος δέχεται τα πρώτα ερεθίσματα που θα σχηματίσουν το ΕΓΩ του, το ΥΠΕΡΕΓΩ του και φυσικά το ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ του απ'όταν είναι έμβρυο καθώς ειδικά όσες έχουν γίνει μητέρες ξέρουν πως το μωρό αντιδρά στα ερεθίσματα που δέχετε... πχ. όταν η μητέρα είναι ταραγμένη, είναι κ το μωρό την ίδια στιγμή. κ είναι από αυτά που περνάν στο υποσυνειδητο.
    Ήδη από αυτή την παράμετρο κ μονο είναι de facto πως δεν είναι έμφυτο (άσχετα αν το νομίζουμε πολλές φορές καθώς αδυνατούμε να βρούμε γεγονότα του παρελθοντως βλεπε παιδικη ηλικια, εφηβικη ηλικια κλπ που να "εξηγουν" αυτή μας την κλήση προς το βδσμ...)
     
  6. hugger

    hugger Regular Member

    Εχω την εντυπωση οτι ο αρχικος συντακτης του νηματος δεν ειχε υπ οψη του την επιστημονικη αναλυση του "ετσι γεννιομαστε". Η απαντηση μου ειναι οτι μ αρεσει απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου, εστω και σε λανθανουσα μορφη, να φανταζομαι γυναικες δεμενες και σεξουαλικα υποταγμενες   Το που αρχιζει η μαθησιακη διεργασια και που σταματνε οι γονιδιακες αναμνησεις ετσι κι αλλιως ειναι ακομη ανεξερευνητο νομιζω.
     
  7. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Τελικά γινόμαστε ι γεννιόμαστε άτομα του bdsm

    γινόμαστε αυτό για το οποίο γεννηθήκαμε
     
  8. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Τελικά γινόμαστε ι γεννιόμαστε άτομα του bdsm

    Μάλιστα Κυρία!  
     
  9. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Τελικά γινόμαστε ι γεννιόμαστε άτομα του bdsm

    Το αιμα ο σπορος και η ζωη το νερο.
     
  10. incessant

    incessant New Member

    Ολα διαμορφώνονται στο διάβα της ζωής. Σε μορφοποίηση βέβαια και σε συνεχή δόμηση βρίσκεται και το θάρρος ή η θέληση των ανθρώπων να δουν εσωτερικότερα τα θέλω τους, όπως επίσης και η απαραίτητη γνώση για να τα ικανοποιήσουν. Λίγοι τα καταφέρνουν