Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τελικά το μέγεθος έχει σημασία?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος jimboy, στις 18 Νοεμβρίου 2008.

?

Τελικά το μέγεθος έχει σημασία;

  1. Ναι, έχει

    72 vote(s)
    72,7%
  2. Όχι, δεν έχει

    27 vote(s)
    27,3%
  1. skia

    skia Contributor

    σηκωμένο ή ασήκωτο??? δεν διευκρίνησαν 
     
  2. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Τελικά το μέγεθος έχει σημασία?


    Μην τα ακούτε αυτά μα ζηλεύουν και μας φθονούν! 
     
  3. skia

    skia Contributor

    Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ. Προπαγάνδα κάνουν και τα λένε αυτά. Μη τους ακούτε.
     
  4. Her0ica

    Her0ica Regular Member

    μπα δεν κανουν προπαγανδα
    δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα
    για γαλλους δεν ξερω αλλα οι γερμανοι ειναι σιγουρα πολυ πιο ευνοημενοι απο τους ελληνες
    και αν το 12.48 σας φαινεται λιγο
    δοκιμαστε να κανετες επιτελους μια σωστη μετρηση ξεκινωντας απο τη βαση και οχι απο την ευρυτερη περιοχη και θα συμφωνησετε
    κι ας μην το παραδεχθειτε
     )))
     
  5. DiDi

    DiDi Regular Member

    Mάλιστα!!!
     
  6. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Τελικά το μέγεθος έχει σημασία?

    Ε άμα είναι έτσι τότε μετράει η ποιότητα και το ταλέντο και όχι το μέγεθος
     
  7. DiDi

    DiDi Regular Member

    αλλά δεν θα ήθελα μου αρέσουν τα κούτσικα...  
     
  8. Her0ica

    Her0ica Regular Member

    λοιπον για να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους
    κατα τη διαρκεια της πραξης δεν εχει σημασια το μεγεθος
    μετραει η χημεια και η τεχνικη βεβαια
    αλλωστε οι νευρικες αποληξεις του κολπου ειναι αρκετα "εξω"
    εχει ομως σημασια στο τι βλεπουν τα ματακια σου και αν μη τι αλλο τι σε φτιαχνει περισσοτερο
    ενα μικρο η ενα μεγαλο;
     
  9. Emma

    Emma Contributor

    Δεν ξέρω για σένα... εμένα πάντως αν μου εμφανιζόταν κάποιος με τέτοιο, δεν υπήρχε περίπτωση να ικανοποιηθώ στην διάρκεια της πράξης, ανεξαρτήτου χημείας και τεχνικής.

     
  10. Her0ica

    Her0ica Regular Member

  11. DiDi

    DiDi Regular Member

       
     
  12. female

    female Contributor



    Κάτι τέτοιο είναι ακραίο. Και σπάνιο, πιστεύω.


    (Καλά, τώρα και με το διεθνές γκάλοπ περί πεο-μεγέθους θα 'χουμε άλλον ένα λόγο εθνικού κόμπλεξ, λολ... Άσε που θα αρχίσουν οι έρευνες σε εθνικό επίπεδο για να το βγάλουμε λάθος...)


    Παρ' ολ' αυτά, οι άντρες που έχουν ή νομίζουν οτι έχουν μικρό πούτσο νοιώθουν, συνήθως, μειονεκτικά. Πέρα από την πλάκα, υπάρχουν πολλά προβλήματα που ταλαιπωρούν τους αρσενικούς και εκτός από το μέγεθος. Μαλακή στύση, για παράδειγμα, εύκολη απώλεια στύσης μόνιμα ή κατά περίσταση.

    Σ' ένα κοινωνικό πλαίσιο που η ποσότητα και τα μεγάλα επιτεύγματα μετράνε μόνο, και που τα κοινωνικά ψέματα, τα άπιαστα στερεότυπα και οι πλάνες περισσεύουν, είμαι βέβαιη πως τα συναισθήματα περί όχι επαρκούς ανδρισμού που φορτώνονται οι άντρες τους βασανίζουν αρκετά. Είναι μια κοινωνία απόρριψης, όπου σπυράκια νά 'χεις σαν έφηβος γελάνε μαζί σου, αν μαλακίζεσαι (τι πιο φυσικό!) αποκαλείσαι μαλάκας, και αν δεν τον έχεις τεράστιο, μόνιμα κατακαυλωμένο και περήφανο "γαμιά", θεωρείσαι μισός. (Αλλά αν σου 'χει σηκωθεί και φαίνεται, σε άσχετες στιγμές, πάλι ντροπή νιώθεις.) 'Οπως και να 'ναι, χαμένος θα βγεις...

    Πολλές ενοχές -- και σίγουρα δεν βασανίζουν μόνο τους άρρενες. Οι συνέπειες των συναισθημάτων απόρριψης που νοιώθουν λόγω των "επιτευγμάτων" που "δεν έχουν", σίγουρα ξεσπάνε και στα θήλεα, άμεσα ή έμμεσα. Ίσως και σαδιστικά. Πολύ άγχος... Ιδανικό για να σκοτώσει το απολαυστικό σεξ.


    Υπάρχει εναλλακτική εκτός από την ευκολία του ηλίθιου χλευασμού;