Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τιμωρία - Ειναι μια υπηρεσία που προσφέρει μια σκλάβα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος DOMant, στις 9 Φεβρουαρίου 2008.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Τιμωρία - Ειναι μια υπηρεσία που προσφέρει μια σκλάβα

    Ναι, καταλαβαίνω πώς το εννοείς. Όμως δεν έχω εμπειρία από Κυρίαρχους που δεν είναι όντως δίκαια και λογικά άτομα και δεν μπορώ ούτε να το διανοηθώ ότι δεν θα με αντιμετωπίσει όπως με αντιμετωπίζει, με αγάπη και τρυφερότητα. Απίστευτο ε; Δεν περίμενα ότι θα το έβρισκα στον χώρο του BDSΜ αυτό.

    Θα μπορούσα να πω ότι πρώτη φορά συναντώ έναν άντρα που κυριαρχεί επάνω μου, είναι σαδιστής, και ταυτόχρονα με χειρίζεται με το γάντι (όχι του μποξ σαφώς). 

    Και φυσικά ο ορισμός της τιμωρίας δεν θα μπορούσε να χωρέσει την ΑΔΙΚΗ ΤΙΜΩΡΙΑ. Ούτε την τιμωρία που επιβάλλεται από θυμό ή εν βρασμώ. Ανήκουστο, έτσι δεν είναι; Άλλο η προσφορά του πόνου σε μία μαζοχίστρια και άλλο η τιμωρία για συγκεκριμένο σφάλμα που κατά την κρίση του Κυρίαρχου απαιτεί ισόβαρη τιμωρία. Τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω με βάση αυτά που γνωρίζω.

    Το "αντικείμενο ξεσπάσματος" είναι όνειρο θερινής νυκτός του μαζοχιστή. Όπως και η άδικη τιμωρία. Ελπίζω να κατανοείς την οπτική μου σκοπιά. Δεν έχει σχέση με την εκπαίδευση αλλά με την απλή σεξουαλική απόλαυση. Το αν ξεζουμίζω ή όχι νόημα από εντελώς φαντασιακές καταστάσεις έχει σχέση μόνο με την δική μου λόξα. Από την άλλη λέω, αν θύμωνε, αν επέτρεπε στον εαυτό του να ξεσπάσει, αν γινόμουν το αντικείμενο ξεσπάσματος, θα το αποδεχόμουν; Η απάντηση φοβούμαι πως είναι ναι. Άκριτα Σαπφώ μου. Αλλά σίγουρα αυτό δεν αποτελεί μέρος της λογικής του υγιούς BDSM, αλλά της δικής μου ιδιοσυγκρασίας.
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Τιμωρία - Ειναι μια υπηρεσία που προσφέρει μια σκλάβα

    Μμμμμ τέτοια λες και με ανάβεις...
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Κάτι ακόμα...

    Ως κυρίαρχος αναγνωρίζω ως δίκαιο μόνο αυτό που είναι δίκαιο, ακόμα και αν δεν είναι το δικό μου.

    Ως σαδιστής μόνο το δικό μου...
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Απάντηση: Τιμωρία - Ειναι μια υπηρεσία που προσφέρει μια σκλάβα

    η τελευταία πρόταση είναι πολύ όμορφη..!
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Τιμωρία - Ειναι μια υπηρεσία που προσφέρει μια σκλάβα

    ακριβώς έτσι.
     
  6. lina

    lina Regular Member

    Πωωωωωωωωω με κάλυψες απόλυτα  
     
  7. mrs Danay

    mrs Danay Regular Member

    Απάντηση: Τιμωρία - Ειναι μια υπηρεσία που προσφέρει μια σκλάβα

    οταν ενας σκλαβος η μια σκλαβα αντιστοιχα κανει ενα σφαλμα,τοτε ο αφεντης πρεπει να διαλεξει την καταλληλη τιμωρια και να την επιβαλλει!ασχετα απο το ποσο σκληρη ειναι ο σκλαβος οφειλει να υπακουσει!! 
     
  8. thanasis

    thanasis Contributor

    Η τιμωρία υπηρεσία;;; Από πού κι ως πού;

    Σε λίγο θα κυκλοφορούν και υπό με Α.Π.Υ. μήπως;  
     
  9. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Τιμωρία - Ειναι μια υπηρεσία που προσφέρει μια σκλάβα

    ακριβώς αυτό!!
     
  10. ιπαρχει λογωs για την τιμωρια και χωριs να κανει κατι κακο η σκλαβα με τον τροπο αυτο επιβαλεται ο σεβασμοs και δεν νομιζω σκλαβοs να ιπαρχει που να μην θελει τιs τιμωριεs επιπλεον ειναι μερos τηs πληρηs ιποταγηs αs πουμε καπιοs αφεντηs δινει μια σφαλιαρα μπροστα σε γνοστουs με σκοπο την ταπηνωση χωριs να εχει κανει κατι αλλα εχει προσιμφωνησει οτι θελει εξευτελισμο τοτε ειναι θεμιτο απολητα ετσι
     
  11. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

  12. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    με την τιμωρία επιβάλλεται ο σεβασμός???

    είναι το θέμα αν θέλει ή οχι τιμωρία ο σκλάβος???????

    πλήρης υποταγή σημαίνει προσυμφωνημένος εξευτελισμος???

    και τι σχέση εχει η τιμωρια με την ταπείνωση? (όχι ότι δεν εχει καμμία ...αλλα ...χμμμμ)

    σαν λιγο μπερδεμένα μου φαίνονται ολα τούτα!

    Καλό θα ήταν να ξεμπερδεψουμε λίγο το role play και να προσεξουμε τι εννοούμε όταν μιλάμε για υποταγή και μαλιστα ΠΛΗΡΗ ΥΠΟΤΑΓΗ... τιμωρία κλπ.

    Ss