Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τιμωρία - Ειναι μια υπηρεσία που προσφέρει μια σκλάβα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος DOMant, στις 9 Φεβρουαρίου 2008.

  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Τιμωρία - Ειναι μια υπηρεσία που προσφέρει μια σκλάβα

    Έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι τις τελευταίες ημέρες αν διανύεις τη ροζ περίοδο της D.
     
  2. Απάντηση: Τιμωρία - Ειναι μια υπηρεσία που προσφέρει μια σκλάβα

    δωρα διχασμενη λι8γο μια ετσι αλλα οχι ετσι λοιπον φησικα τονα την τιμωρο χωρισ λογο ειναι δικαιομα μου και δεν θα την ρωτησο κιολασ απο ποτε θα ροταω την σκλαβα τι θα κανω τι σοι σκλαβα ειναι πληρησ ιποταγη ειναι κανω οτι θελο την αχρηστη σκλαβα μου και λεει και ευχαριστο κιολασ και ασ μην τησ αρεση οριστε μασ για σιμαζευτειτε φησικα και δεν νοειτε να διαπραγματεβομαι με την σκλαβα μου μου μου πωσ θα την χρισιμοπιησω οπωσ γουσταρο θα την κουμανταρο τι λεσ τωρα μια σκλαβα που κουνιται τηα αξιζει πολη ξηλο
     
  3. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Χριστε μου δωσε μου δυναμη ...
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Εμένα ποιος να μου δώσει δύναμη, που έχω πέσει από την καρέκλα μου και χτυπιέμαι από το γέλιο; Από τη μία έχω την φοβερή ατάκα περί ροζ περιόδου, ούτε ο Πικάσο να ήμουνα, και από την άλλη έχω το υπέροχο ξέσπασμα του μέγα ποδολάγνου, που τα λέει τόσο μα τόσο χαριτωμένα (να προσπαθήσω να μην κουνιέμαι πολύ άραγε όταν με τιμωρούν; ) που δεν τολμώ καν να εκφράσω την άποψή μου. Πού ακούστηκε, σκυλίτσα με άποψη; Εξάλλου, συμφωνώ. Γαβ. 

    Πράγματι, DRS, βλέπω θετικά αυτό που άλλοι θα θεωρούσαν μία ανείπωτα οδυνηρή και παράλογη κατάσταση. Τι μπορώ να πω πέρα από το ότι...οι ακτινογραφίες βγήκαν ροζ!!!
     
  5. Kah

    Kah Guest

    19% ΦΠΑ?  

    Αν κατέντησε η τιμωρία να θεωρείται υπηρεσία κάποιος/α να μου εξηγήσει τι ρόλο παίζει τελικά η βούληση σε ένα ζευγάρι.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
     
  6. thanasis

    thanasis Contributor

    Kalhas, όχι βέβαια ΦΠΑ, οι υγειονομικές υπηρεσίες δεν αποδίδουν ΦΠΑ και δεν θεωρούν το μπλοκάκι των ΑΠΥ!    

    Ως προς την απορία σου, την συμμερίζομαι και αναμένω και εγώ κάποια απάντηση (αν δοθεί)...
     
  7. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: Τιμωρία - Ειναι μια υπηρεσία που προσφέρει μια σκλάβα

    Η σκλάβα ΠΡΕΠΕΙ και ΟΦΕΙΛΕΙ να προσφέρει ΟΤΙ της ζητηθεί από τον κύριο της. End of Story

    (Σε περίπτωση μη αποδοχής του ως άνω από τη σκλάβα ή μη κατακτησής του, από τον κυριο της, δεν χρειάζεται ούτε καν να αναρωτηθεί κάποιος εκ των δυο αν ειναι ο γιαλός στραβός ή στραβά αρμενίζουν. Παύει να υφίσταται μια τέτοιου είδους σχέση και ακόμα και να "συνεχιστεί" έχει ήδη καταδικαστεί σε πλήρη αποτυχία)

    Από εκεί και πέρα, ΟΧΙ η τιμωρία δεν πρέπει να υπάρχει ως κατι που δίδεται ή πραγματοποιείται απρόκλητα άδικα, αναίτια, παράλογα ή κακόβουλα (αν και σηκώνει μεγάλη συζήτηση τι είναι απρόκλητο, τι άδικο, τι αναίτιο, τι παράλογο και τι κακόβουλο μέσα σε μια bdsm σχέση)

    υγ. Ελπίζω το ΟΤΙ να μην παραλληλιστεί με ανοησίες του τύπου, πήδα από το μπαλκόνι, πούλα το παιδί σου κλπ.
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Δεν δέχομαι τον όρο κατέντησε. Όσο για την βούληση...ακριβώς αυτό τον ρόλο παίζει, εκείνον της σκλάβας που με την βούληση της προσφέρει το σώμα της - το μυαλό της προς δική Του χρήση για ικανοποίηση δικών Του αναγκών και όχι για την προσωπική της καύλα και μόνο.
    Δεν πιστεύω αυτό να επεκτείνεται σε όλες τις Ds σχέσεις, πέραν της Ms.
     
  9. Syrah

    Syrah Contributor

    DRD, αφότου ανάρτησε ο μέγαςποδολάγνος το post του, πιστεύω ότι εκείνος διανύει τη Ροζ Περίοδο και ότι εσύ είσαι στα όρια του κυνισμού.

    Επί του θέματος, ή γνώμη μου: Η τιμωρία αφορά στο σοφρωνισμό. Οι παρεχόμενες υπηρεσίες, μέσα στις οποίες συγκαταλέγεται και η είσπραξη πόνου, δεν χρειάζονται ηθικό έρεισμα. Ο κυρίαρχος που προσπαθεί να υποσκελίσει τον υποτακτικό του με τρόπο ώστε να προκύπτει αναγκαιότητα τιμωρίας, δεν υπήρξε ειλικρινής αναφορικά με το αυθύπαρκτο του σαδισμού του αλλά προσπαθεί να τον αιτιολογήσει ως συναισθηματικό αποτέλεσμα της αλληλεπίδρασής του με τον υποτακτικό. Όπως η επίθεση στα νεύρα καθιστά άστοχη κάθε επικείμενη προσπάθεια εξευτελισμού, έτσι και οι αδικαιολόγητες "τιμωρίες" καθιστούν άστοχη κάθε επικείμενη προσπάθεια σοφρωνισμού, και οι δύο αυτές τακτικές βοηθούν πολύ το σκλάβο να θεωρήσει εαυτόν εν γένει αδικημένο και να διατηρήσει την απαιτούμενη συναισθηματική απόσταση που θα του επιτρέψει να ερμηνεύσει ανενόχλητος το δράμα του. Τις θεωρώ επικοινωνιακά παντελώς λανθασμένες.
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Απάντηση: Τιμωρία - Ειναι μια υπηρεσία που προσφέρει μια σκλάβα

    Να υποθεσω οτι η περιπτωση του κατι να μη παει καλα θεωρειται μηδαμινη ή απλα αδιαφορη ?
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    50% σωστό, 50% λάθος.
     
    Last edited by a moderator: 15 Φεβρουαρίου 2008
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Ηλίας: έλεγξε τον τύπο υπολογισμού που χρησιμοποιείς <χ>