Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τιμωρια....Κυρίαρχου. Επιτρέπεται?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 11 Ιανουαρίου 2011.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Σοβαρευτειτε........
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    O Σεβασμός ανήκει σε αυτούς που το αξίζουν.
    Όχι σε εκείνους που το απαιτούν .
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ο σεβασμος ειναι πρωτιστως προς τον ανθρωπο, και οχι προς το στατους...
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Γιατί πρέπει να υπάρχουν κρυφό-Κ παντού? Γιατί δεν μπορεί τα υ να είναι υ?   
     
  5. seduced mind

    seduced mind Guest

    Οι νηστικοί καρβέλια ονειρεύονται....      
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Νταξ οκ, κι εγώ ονειρεύομαι τον τέλειο Κ που θα ρθει με το άσπρο του άλογο να με πάρει να εξαφανιστούμε στο ροζ συννεφάκι του bdsm παραμυθιού, αλλά η γείωση στην πραγματικότητα είναι πάντα αναπόφευκτη...ευτυχώς, ήταν πολύ γλυκερή η προηγούμενη εικόνα, μπρρρρρρ.....   
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απλώς δεν είναι Κυρίαρχοι. Είναι κρυφο-υποτακτικοί!
     
  8. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

       [/QUOTE]
    το σημαζεψες και ημουν ετοιμος να ξερασω χεχεχε
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

       

     
     
  10. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    η απόλυτη τιμωρία για τον Κ σας είναι να σβήσετε τις playlist του, τα κομμάτια του όλα και να του αφήσετε μόνο να παίζει αυτό στη λούπα....
        
    ΥΓ. αποποιούμαι της ευθύνης για όποια βλάβη στα αυτιά σας, όπως και για την αντεκδίκηση του Κ στο υ...!
     
  11. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Επιτρέπεται η γροθιά στο μαχαίρι αιώνες τώρα        
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Κι άλλο τέλειο θέμα!!!
    Στη δική μου λογική και τον τρόπο που βλέπω τις D/s σχέσεις τιμωρία του Κυριάρχου δεν ορίζεται και δεν υπάρχει!!! Και πρώτα από όλα για εμένα και το δικό μου καλό και peace of mind.

    Έχει τύχει να φωνάξω στον Κύριο μου, να αντιδράσω έντονα σε κάτι αλλά αυτό το έκανα ως προσπάθεια εκτόνωσης αυτού που έβραζε μέσα μου εκείνη την ώρα και όχι ως τιμωρία. Και βέβαια είναι μια πολύ άσχημη συμπεριφορά. Αντιαισθητική!!!

    Τιμωρία Κυριάρχου δεν υπάρχει. Γιατί αν υπήρχε θα σήμαινε ότι η υποτακτική παίρνει έστω και για λίγο το ρόλο του ορίζοντος και καθορίζοντος τη σχέση και την πορεία της. Δεν επιτρέπεται τέτοια ανατροπή ισορροπιών για μένα. Και δεν ξέρω αν υπάρχει γυρισμός από κάτι τέτοιο.

    Αν οι Κυρίαρχοι κάνουν λάθη; Φυσικά!!! Όσα και όλοι μας.
    Αν ζητούν συγγνώμη για αυτά; Αν το θέλουν, ναι.
    Αν ξέρω Κυριάρχους που ζητούν συγγνώμη; Ναι, ευτυχώς.

    Τι γίνεται αν ένας Κυρίαρχος κάνει λάθος; Ακριβώς επειδή αυτός έχει την ευθύνη της σχέσης, είναι και αυτός που έχει την ευθύνη να το διορθώσει. Και μόνον αν δεν ορίζεται το "τιμωρία Κυριάρχου" μπορεί να το κάνει. Είναι ο μαέστρος που την παραφωνία θα τη μετατρέψει σε jazz   Αν μπορεί. Και αυτό είναι το μέτρο του καλού Κυριάρχου   Ένα από τα μέτρα έστω.

    Τι γίνεται αν ο υποτακτικός δεν μπορεί να δεχτεί τη συγγνώμη του Κυριάρχου ή την επανόρθωση που του προσφέρει; Φεύγει.
    Όχι για εκδίκηση αλλά γιατί σημαίνει πως η Κυριαρχία τελείωσε κάπου εκεί.