Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι ΔΕΝ σας αρέσει σε μια βανιλα σχέση;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Seras Victoria, στις 6 Οκτωβρίου 2020.

  1. Unburnt_Witch

    Unburnt_Witch New Member

    Το να σε θέλει σεμνή και "Αγία" γιατί "τα μικρά κορίτσια δεν κάνει να φέρονται πρόστυχα", αλλά στην αρχή του άρεσες επειδή "βγάζεις γούστα και είναι ωραίο αυτό"
    Διποροσωπία ή απλή μαλακυνση;
     
  2. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Madonna-whore complex  
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Είθαι μαδοχιθτήθ τελικώθ..!
     
  4. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Καλά αυτό δεν είναι μόνο στους βανιλατους...εδώ στα δικά μας να δεις...
     
  5. Unburnt_Witch

    Unburnt_Witch New Member

    Οϊμέ! Σε τι κόσμο ζούμε;!
     
  6. Adigoni

    Adigoni New Member

    Κυρίως το κενό.
    Ήταν μια νοητή φυλακή που στένευε...

    Αντίθετα η σχέση D/s είναι η δική μου πραγματική απελευθέρωση.
     
    Last edited: 16 Δεκεμβρίου 2020
  7. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Η πραγματική Ελευθερία διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο. Για έναν υποτακτικό είναι προτιμότερη για εκούσια υποδούλωση από την <<κανονική>> βαρετή Ελευθερία
     
  8. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

    Έλλειψη (σεξουαλικής) φαντασίας.
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μου προκαλούν μεγάλη εντύπωση οι απαντήσεις που έχουν δωθεί στο εν λόγο νήμα. Θα περίμενα απαντήσεις όπως "έλειπε ο έλεγχος" ή "έλειπε σαδομαζοχιστικό παιχνίδι" ή "ο καθένας κάνει του κεφαλιού του" αλλά όχι απαντήσεις που αφορούν έλλειψη kink ή συντηρητισμό, τουλάχιστον όχι σε αυτό το βαθμό.
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    το "βανιλα" είναι τελείως ασαφές πράγμα, οπότε ο καθένας μπορεί να του αποδώσει οτιδήποτε νομίζει.
     
  11. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Έλλειψη ελέγχου σε βανίλα σχέσεις; Σε πολλές περιπτώσεις ο έλεγχος σε μια τέτοια σχέση ξεπερνάει κατά πολύ ακόμη και το D/s. Τρανταχτά καθημερινά παραδείγματα: Βγάλε αυτό το ρούχο/δεν μου αρέσει να προκαλείς, πάλι με τις/τους φίλες/ους σου θα βγεις;, δεν μου αρέσει αυτή/ος δεν θέλω να της/ου ξαναμιλήσεις.. παραδείγματα ως το άπειρο.
    @tithon υπάρχει ορισμός του βανίλα και λόγω πιστεύω των παραπάνω , δεν περιλαμβάνει τον έλεγχο αλλά την έλλειψη kink & s/m στοιχείων.
     
    Last edited: 18 Δεκεμβρίου 2020
  12. tithon

    tithon Contributor

    αλλά πώς είναι βανίλα αν υπάρχει ανταλλαγή ελέγχου; πόσο ασαφές είναι το βανίλα; καταλαβαίνω πως παραμένει βανίλα, ότι κι αν σημαίνει βανίλα, αν δεν υπάρχει έλεγχος αλλά στην θέση του υπάρχει χειριστικότητα, που ενδεχομένως θα μπορούσε να αναγνωριστεί στα παραδείγματά σας.

    εισηγήστε το διεκπεραιωτικό σεξ ως ορισμό του βανίλα;