Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Flowform, στις 25 Οκτωβρίου 2010.

  1. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Φεμινισμός και Υποταγή

    Χιχιιιι... ναι... και το άλλο με το "σταματάω στη μέση, κάνω όπισθεν, επιτόπου αναστροφή και ξεκινάω με 5η στο αντίθετο ρεύμα... και δεν έχω πάρει χαμπάρι τι έγινε δίπλα μου και γιατί αυτός ο αγενής δίπλα κορνάρει"...  


    Ααα.. δε συμφωνώ! Κάθε πράμα στο καιρό του... ή μήπως κάλιο γαϊδουρόδενε (βιδιεσεμικότατο!! δε μπορείς να πεις!)

    Όσο για το γλάρο... ρε σφάξτε τπτ άλλο... γιατί έχουν γίνει είδος που κινδυνεύει... πλέον με τόσο σφάξιμο   (έχω να προτείνω χιλιάδες faux-M...)


    Ανδρ(ε)ας
     
  2. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Φεμινισμός και Υποταγή

    Κάθε χωριό και τα γνωμικά του.   Γι' αυτό και γινόμαστε "από δυο χωριά χωριάτες" ... προκύπτει χάσμα επικοινωνίας.

    Καλά, αν είναι να διαταράξουμε το οικοσύστημα, αφήνουμε τη γλαρόσουπα για άλλη φορά.  
     
  3. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    Μπορεις να πιστέψεις σε ότι θέλεις, όλοι αυτο κάνουμε άλλωστε.
    Το φτάνει??? σε ποιον το λες και ως τι?


    Πιστευεις πως το βδσμ δεν στηριζεται σε μια φιλοσοφια?
    Τι ειναι παιχνιδακια για το πως να το κάνουμε(το σεξ) καλυτερα?
     
  4. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    Όποιος έχει τη μύγα... που λένε και στο χωριό μου (ή μήπως της Deviantsub? ωχ... μπέρδεμα!!!)...

    Δεν αναφέρομαι σε σένα προσωπικά... και αν το έκανα... θα το ήξερες   Αλήθεια!  

    Όσο για το "ως τι"... ως ότι και όλοι οι άλλοι εδώ μέσα με τις απόψεις μας... εσείς θέλετε φιλοσοφία... εγώ όχι. Εγώ πράξεις... εσείς μπλα-μπλα...

    Και μια που είπες ότι μπορώ να πιστέψω σε ότι θέλω (ευχαριστώ):

    "Πιστεύω εις ένα φορά... πρακτέων πρακτικότερον... ... ..."

             

    Μην "τσιτώνεις"... αλήθεια ΤΙΠΟΤΕ δεν ήταν προσωπικό...  


    Ανδρ(ε)ας
     
  5. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    ΑΠ! μου το άλλαξες καθώς απαντούσες... από τσαντίλα... είπες κάτι "πρακτικό"... όπως μήπως το παραψάχνετε στη φιλοσοφία... και τα υπόλοιπα... ... υστερούν; Λέω εγώ... τώρα...

    Όσο για το "ταπεινό" πως να κάνουμε σεξ καλύτερα... και "παιχνιδάκια"... ΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΝΑΙ...   Παιχνιδάκια = τέλειο!!! Είμαι άνδρας... και εξ αυτού... ΠΑΝΤΑ ΠΑΙΔΙ  


    Ανδρ(ε)ας
     
  6. Nosferatu

    Nosferatu New Member

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    Μάλλον προς το γ. τείνω, αν και δυστυχώς μέχρι στιγμής παραμένει ευσεβής πόθος...
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    ενας ανδρας που εχει φερει στο κρεβατι του πολλες γυναικες γινεται συνωνυμο της εμπειριας και της ικανοτητας ...
    αντιθετα ...
    μια γυναικα που εχει φερει πολλους εραστες στο κρεβατι της , πρωτον δειχνει αδυναμια να ελενξει τις ορμες της (οταν στο παρελθον ολες το καταφερναν) και δευτερο , προφανως εχει χεσμενη την κοινωνικη ηθικη για χαρην της καβλας της .. αυτην θα κανω μητερα στα παιδια μου ?????

    ενας επικινδυνος οδηγος δεν θα γινει ποτε συναιτος με κανενα λογικο επιχειρημα ... η επικινδυνη οδηγηση του συντροφου , για εναν λογικο ανθρωπο ειναι αιτια χωρισμου .
    συνεπως δεν αναφερομαι σε θεματα ασφαλειας αλλα συμπεριφορας ...
    και να ψαξει να βρει εκεινον που εκτος απο καλος αγαπητικος θα ξερει να παραδινει το τιμονι οταν κρινει πως οι ικανοτητες του εχουν μειωθει κατω απο το οριο ασφαλειας ...
    τι να το κανω να πληρει ολο το "πακετο" και αυριο να μου ξεκληρισει μια ολοκληρη οικογενεια ...


    ο σεβασμος και η ευγενεια σε εναν ηλικιωμενο , περναει πολυ συχνα μεσα απο την υποταγη , παραδειγμα , ισως στα γηρατεεια , ερθει για τον καθενα μας η στιγμη που η μνημη μας προδωσει .. αλλους λιγοτερο αλλους περισσοτερο . Ακομα και αν εχει δικιο ο νεοτερος , η επιμονη του για δικαιωση σε αντιπαραθεση με εναν ηλικιωμενο , τον κανει εγωιστη , αντιθετα , η "υποταγη" του στο "δικιο" του ηλικιωμενου τον καθιστα ευγενη και ευσεβη
     
  8. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    Δεν υπάρχει μυγα ανδρεα καλέ μου.. δικό μου ποστ εκανες quote, στα δικά λόγια αναφερθηκες, το φτάνει σε μένα το είπες. 
    Λέω να ξετσιτώσω, γιατι υποτιθεται πως εδώ και καμια 4-5 χρόνια σ αυτο το φορουμ, υπερασπιζομαι το να μιλάμε με ενα ήθος και μια ευπρέπεια ασχετως αν συμφωνουμε ή οχι μεταξυ μας.
    Δεν ειναι ευκολο πάντοτε, εχω ξεφυγει κ εγω πολλες φορές, επι του παροντος ας δώσω το καλο παράδειγμα... 5..4..3..2..1..   χαμογελο


    Η τελευταια σου φράση, είναι ειλικρινέστατη και το εκτιμω ιδιαιτέρως, σπανιζει.
    Τα παιχνιδακια όμως δεν χρειαζονται υποταγη, ουτε κυριαρχια, συνενοουνται 2 ανθρωποι τι θέλουν και πως τους αρεσει και το κάνουν.
    τόσο απλο.
    Αν θέλεις βδσμ τότε πρέπει απαραιτητως να γνωριζεις τι σημαινει υποταγη και τι κυριαρχια.


    φιλικα
    Μαρια
     
  9. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    Πέρα του ότι είμαι ανάξιος λόγου από φιλοσοφικής απόψεως όπως εμφανώς αρκετοί "ψάχνετε"... σίγουρα δεν αξίζει να τσαντίζεσαι για μένα και την απαξίωση της φιλοσοφίας (σχεδόν στο συνολό της) από κάποιον που εμφανώς ούτε τη γνωρίζει, ούτε και θέλει να τη γνωρίσει.   Έτσι απλά.  

    Είμαι αρκετά πρακτικός άνθρωπος και προτιμώ να παραμείνω "αδαής" στο τάχα μου "βαθύτερο νόημα" του βιδιεσεμ παρά να το βαρεθώ και να το παρατήσω όπως τα αρχαία και τους φιλοσόφους όπως αυτοί διδάσκονται στα σχολεία ειδικά.

    Δεν εννοώ φυσικά "βούρ στο πατσά" αλλά όχι και να συζητήσω 10 ώρες για το τι θα μου προσφέρει ηθικά και κοινωνικοπολιτικά το ραύδισμα της "υ" στον μηρό αντί το χ σημείο... προτιμώ να μου πουν απλά ΤΙ είναι safe, τι όχι, τι πονά πολύ και τι όχι, να το δοκιμάσω φυσικά πρώτα πάνω μου και μετά... ... να ραβδίσω και να βρώ μόνος μου τι έννιωσα!!! ΕΚΕΙ κολάει το "ΦΤΑΝΕΙ" λοιπόν... και είναι ΓΕΝΙΚΟ και ΟΧΙ προς εσένα προσωπικά. Άλλωστε πρώτη φορά μιλάμε... λες να έχω προηγούμενα ή να ξεσπάω όπου να'ναι...; Διεστραμένος είμαι... όχι τρελός!  

    (Τα παραπάνω είναι απλά παραδείγματα)


    Ανδρ(ε)ας
     
  10. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    @Andy
    Αγαπητέ μου, συμμερίζομαι απόλυτα την αγάπη σου και την ανάγκη σου για το s/m, όσο και την αλλεργία σου στις αναλύσεις επί αναλύσεων. Μερικά πράγματα όμως, δεν χρειάζονται πολλές λέξεις να προσδιορισθούν, μην κοιτάς που εδώ έχει γίνει επιστήμη η σαλτσολογία έναντι της περιεκτικότητας.
    Η Mikra_Psemata όμως έχει δίκιο. Είμαστε σε φόρουμ οπότε το θεωρητικό δεν το γλιτώνεις και συγκεκριμένα είμαστε σε thread που καταπιάνεται με μία έννοια. Η έννοια λοιπόν χρειάζεται ορισμό.
    Υποταγή = παράδοση
    Υποταγή στο BDSM = παράδοση στα θέλω κάποιου
    Συμφωνείτε; Χαίρομαι. Αν όχι, τσεκάρετε μία και την υπακοή, ίσως να τα μπερδέψατε.
     
  11. sk

    sk Regular Member

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    γ αλλά δεν νομίζω ότι εκπληρώνεται ποτέ με την έννοια που το λες. Γαληνεύεις κάποιες στιγμές που νιώθεις απόλυτα ελεύθερη και αληθινή με τον εαυτό σου και μετά ξαναρχίζει η "κάψα", και ευτυχώς  

    sk
     
  12. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    η υποταγη ειναι υποταγη , δεν εχει αλλη εννοια για μενα απ οτι λεει το λεξικο,
    αυτο που τη διαφοροποιει σε καθε ατομο ειναι το που , το πως, το γιατι ισως και το πότε.
    απαντω λοιπον:
    που?
    στον εραστη μου
    πως?
    παραδινοντας τον εαυτο μου ολοκληρωτικα στις διαθεσεις του
    γιατι?
    με καβλωνει
    πότε?
    στο σεξ και μονο