Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι είναι για εσάς η υποταγή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος prodigal sub, στις 8 Μαϊου 2020.

  1. west-east

    west-east https://www.youtube.com/watch?v=RJE38wpNvyw

    Αγαπητέ Grizos Lykos όποιος ασκεί εξουσία και δύναμη δεν ειναι κατ΄ανάγκη δυνατός, αλλά είναι το αντίθετο, είναι αδύναμος.. Και ασκεί εξουσία και δύναμη σε άτομα ακόμη πιο αδύναμα.. Γιατί; Για να νοιώθει πως είναι κάποιος, έτσι μόνον υπάρχει.
    Τα πραγματικά δυνατά άτομα στο χαρακτήρα μην τ΄αγγίξεις, θα σε σκίσουν..(Δεν μιλάω προσωπικά, γενική τοποθέτηση)
     
    Last edited: 6 Ιουλίου 2020
  2. mpaxari

    mpaxari Regular Member

    Κλίμακα Γλασκωβης 14 /15
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτι.
     
  4. Grizos Lykos

    Grizos Lykos Regular Member

    Θα σας συμβούλευα να διαβάσετε ξανά το σχόλιο μου και να λάβετε υπόψη οτι αναφερόμαστε για ασύμμετρες σχέσεις στο bdsm ,με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει.
     
  5. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Με τόση αδυναμία που έχεις στο μυαλό σου ότι κυκλοφορεί, ούτε με ένα κιβώτιο möllers δε τη βγάζουμε καθαρή.

    Είναι απορίας άξιον πώς κατάφερες μέσα σε δέκα λέξεις να υπονοήσεις ότι μια ασύμμετρη σχέση είναι τίγκα στα ψυχολογικά όταν μάλιστα μια ασύμμετρη σχέση είναι και δικό σου ζητούμενο.
     
    Last edited: 7 Ιουλίου 2020
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ηρωικό γιατί να είναι;;;
     
  7. Ntyrse

    Ntyrse Regular Member

    Yποταγή είναι η οικειοθελής μετάβαση ενός ατόμου σε μια διαφορετική κατάσταση , με βοήθεια και καθοδήγηση του Κυρίαρχου
     
  8. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Υποταγή για εμένα είναι να βρίσκομαι στη ζωή του για να την κάνω καλυτερη, για να μοιράζομαι τον εαυτό μου μαζί του, να επιτρέπω στον εαυτό μου να είναι ευάλωτος στην παρουσια του. Υποταγή για εμένα είναι να ανήκω σε κάποιον που με έχει στην κατοχή του γιατί ενδιαφέρεται για εμένα και με φροντίζει και όχι απλώς για να ικανοποιω τα θέλω του.
     
  9. Kitten

    Kitten We monsters are necessary to nature also.

    Προσφέρω υπακοή που ειναι δώρο, τον εαυτό μου σωμα, ψυχη σε Αυτόν που κατέκτησε το μυαλό μου, σε Αυτόν που εμπιστοστευομαι απόλυτα με αφοσίωση, ενώ νιώθω την ασφάλεια, την φροντίδα και την κυρίαρχια Του πανω μου. Συνειδητά πάντα.
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Θυμήθηκα μια περίπτωση και γέλασα.

    Ηρθε μια Ψυχή, ρώταγε. Της απαντούσαν. Θεωρίες επί θεωριων.

    Ξύλο και πουτσα ζήταγε η γυναίκα.

    Το βρήκε τελικά αλλού, εκεί που ρίχνουν πουτσα και ξύλο, χωρίς να ρίχνουν θεωρίες επί θεωριων. Τοπ αφέντης μάστερ. Όλα σ ένα.

    Ίσως να ζει ακόμα, δε διάβασα κάτι στις εφημερίδες.
     
  11. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Μια χαρά είναι και αυτο το δωρο. Καλοδεχούμενο και πολύ γένναιωδορο.Αν ωστόσο μπορούσες να του πάρεις και αυτό το drone, ως συμπληρωματικό δώρο,με το κόπο σου και τον ιδρώτα σου, οχι με τα λεφτά του μπαμπα, μιλάμε θα τον έκανες αλοιφή.



    Έχει μόνο 7000 δολλάρια. Κάνει zoom x 32.Τα αξίζει τα λεφτά του !

    Είναι made in USA !
     
  12. prodigal sub

    prodigal sub ΠαΝούργα Premium Member

    Θα ήθελες να μου εξηγήσεις τι ακριβώς εννοείς όταν λες ότι η υπακοή σου είναι δώρο;