Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι ειναι για εσας το BDSM?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Maze_, στις 21 Οκτωβρίου 2013.

  1. Για εμένα είναι ακριβώς το ίδιο σημασιολογικά και συμβολικά με την σχέση που έχεις ένας κυνηγός με τον σκύλο του. Σε αυτή την σχέση, λοιπόν, όπως και στο BDSM, ο κυνηγός οφείλει να φροντίζει και να προστατεύει τον σκύλο του και ο σκύλος δίνει την αγάπη του και τις ικανότητες του στον κυνηγό. Είναι μια σχέση αλληλοεξαρτώμενη.

    Στην πράξη, δεν υπάρχει ανώτερος ή κατώτερος. Αλλά σαφής διαχωρισμός ρόλων. Στο κάτω κάτω, όλοι και όλα το ίδιο είμαστε, υπολείμματα από κάποια μακρινή χρονικά έκρηξη κάποιου άστρου.

    Αυτός ο σαφής διαχωρισμός ρόλων είναι για εμένα το BDSM. Δεν βάζω την γυναίκα να κάνει ότι θέλω γιατί είμαι ανώτερος και εκείνη κατώτερη, αλλά γιατί είναι ο ρόλος μου και εκείνος ο δικός της. Όπως, εκείνη, ενδεχομένως, θα πλύνει τα πιάτα θα το κάνει γιατί είναι ο ρόλος της και όχι γιατί είναι κατώτερη ή αδύναμη. Όπως εγώ οφείλω να την φροντίζω και να της παρέχω το καθετί για να είναι ευτυχισμένη, δεν το κάνω γιατί είμαι ανώτερο ον, αλλά γιατί αυτός είναι ο ρόλος μου.

    Και όταν υπάρχει ξεκάθαρος και σαφής προσδιορισμός ρόλων, τότε υπάρχουν και οι κατάλληλες συνθήκες. Και όχι μόνο για το BDSM, αλλά και για την εργασία, την φιλία, την οικογένεια.
     
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Αν μη τι αλλο, κατι δυσκολο για εμενα ακομα.
    Θα μπορουσα να γραψω διαφορα για τα ματια του κοσμου, αλλα προτιμω να απαντησω οταν και εαν θα ειμαι απολυτως σιγουρη, τι ειναι για εμενα και κατα ποσο με εκφραζει.
    Αυτο που εχω καταλαβει ειναι τροπος ζωης για καποιους και οχι ελα να σε δειρω, να σε βρισω και μετα εξαφανιζολ. 
    Το μονο που μπορω να πω προς το παρων ειναι οτι Bdsm σημαινει σεβομαι, εκτιμω, προστατευω, εμπιστευομαι και πανω απο ολα ειμαι αξιος να εχω την ιδια αντιμετωπιση απο το αλλο μου μισο.
     
  3. seduced mind

    seduced mind Guest

    Κάποτε η ζωή μου, τώρα απλώς παρελθόν...
     
  4. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

      πως γινεται αυτο???
     
  5. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member




    ...υποθέτω
    πέταξε η μίστρεςς
    και από τότε,
    καμμιά άλλη δεν μαστιγώνει σαν εκείνη  
     
  6. seduced mind

    seduced mind Guest

    Θα το εξηγήσω ψάχνω να βρω ένα κατάλληλο θέμα που σίγουρα θα υπάρχει και θα σου πω από την αρχή που πήγα Αγγλία προχθές μέχρι πριν 1,5 ώρα όπου έκλεισε ο κύκλος. Θα σου πω ακριβώς, αν δεν βρω θέμα θα ανοίξω καινούργιο. Θα σου πω πάντως για να έχεις μία γεύση, πως 2 σκλάβοι το έχουν καταφέρει ήδη, είναι ερωτεύμενοι με βανίλλες, ο ένας αγαπάει κιόλας και είναι μία χαρά. Αν δεν είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου, δεν θα σου αρέσουν αυτά που θα διαβάσεις, αν είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου όμως και πεις ανήκω σε αυτό, τότε είναι στο χέρι σου να πεις γεια σας, όπως το είπα και εγώ!
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    το ξερεις οτι αυτα τα πραγματα δεν γινονται, και να αισθανεσαι fullfilled ταυτοχρονα. εδω δεν γινονται για μενα που ειμαι bottom kai φετιχιστης θα γινουν για τον υ η τον σκλαβο?
     
  8. seduced mind

    seduced mind Guest

    Αχα μου είσαι και φετιχιστής ε; Κάτσε να ψάξω μία 99 σελίδες είναι αυτές.... θα ψάξω και θα σου πω εκει...
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αν ειναι να πεις οτι ειμαι γιαλαντζι υ μην κανεις τον κοπο τοχεις πει αρκετες φορες. οχι οτι εχεις αδικο.
     
  10. seduced mind

    seduced mind Guest

    Όχι δεν έχω σκοπό να θίξω την ταυτότητα σου... χαχαχαχαχα σόρρυ αν το έκανα...
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    καποτε θιγομουν, oxi με σενα προσωπικα αλλα μ την σταση αυτη. τωρα λεω δοξα το θεο... καταλαβαινεις γιατι φανταζομαι...  
     
  12. seduced mind

    seduced mind Guest

    I guess so...