Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι ειναι για μενα ο υπο ανδρας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Tropical_Storm, στις 18 Απριλίου 2008.

  1. Re: Απάντηση: Τι ειναι για μενα ο υπο ανδρας


    Δεν θα πίστευα ποτέ ότι εσύ είσαι ο ήλιος που ζεσταίνει την Ντορα
    και έτσι δεν κινδυνεύεις να εκτεθείς. Υπάρχει βλέπεις ασυμβατότητα.
    Της Ντορας της αρέσει πολύ το σεξ. Ίσως όμως να την έπαιρνες για
    δασκάλα σου. Εγώ αυτό θα έκανα. Μάλλον χρειαζόμαστε και οι δυο
    κάποια ιδιαίτερα. Το θέμα είναι αν είμαστε τόσο τυχεροί ώστε να
    μας κάνει την τιμή να μας υποτάξει. Και σένα και μένα.
    Ντορα εγώ δεν θέλω να μου μάθεις να βρίζω ξέρω από μόνος μου
    Θέλω να μου μάθεις να είμαι ζεστός

    Εσείς δεν είστε ούτε κρύοι ούτε ζεστοί
    Θα προτιμούσα να είστε ένα από τα δυο
    Αλλά επειδή δεν είστε ούτε το ένα ούτε το άλλο
    Θα σας φτύσω από το στόμα μου

    Άγιος Ιωαννης του σταυρού
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Τι ειναι για μενα ο υπο ανδρας

    Δεν μαθαίνεται αυτό. Κοινωνείται.
     
  3. Re: Απάντηση: Τι ειναι για μενα ο υπο ανδρας


    Οτι ειναι τελος παντων..... 
     
  4. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τι ειναι για μενα ο υπο ανδρας

    Η ολιγοφρένεια δεν αντιμετωπίζεται, ως γνωστόν. Πάντως πληροφορούμαι ότι το ιερό τάγμα του Αγίου Ιωάννη του Σταυρού μοιράζει δωρεάν κουβέρτες στους απόρους. Όσοι κρυώνουν και είναι πένητες, ας απευθυνθούν στην οικεία Μονή.
    Για σοβαρότερες περιπτώσεις παρακρούσεων, ο "Σύνδεσμος Αγριοκαύλων για την ανακούφιση πεπειραμένων κυριών" διανέμει σε βολική συσκευασία Κυρίαρχους, μέσα σε κουβαδάκια. Προσφέρει επίσης, θεία κοινωνία και σόμπες με καυσόξυλα για θερμικές ακτινοβολίες.
     
  5. Re: Απάντηση: Τι ειναι για μενα ο υπο ανδρας


    Τωρα...ο σαρκασμός αυτός τι ακριβώς σου προσφέρει?
    Με την "ολιγοφρενεια" ομως βλεπω οτι ασχολεισαι μαλλον την γουσταρεις πολυ  
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τι ειναι για μενα ο υπο ανδρας

    Θαλπωρή.
     
  7. Atroce_Libertina

    Atroce_Libertina Regular Member

    Αγαπημένε και ανεπίδεκτε Cornilie,

    παρά το γεγονός πως, μετά πλείστης όσης βεβαιότητος, ουδέν εξ όσων σου έχουν κατά καιρούς επισημανθεί, διατηρεί πλέον ελπίδα ευδοκιμήσεως και ως εκ τούτου και η παραμικρή σχετική υπόδειξη παρέλκει, ωστόσο, λάβε υπόψιν σου πως εφόσον εξακολουθείς να ορέγεσαι να συμμετέχεις σε διαδικασία ανταλλαγής απόψεων, επιβάλλεται να διαθέτεις το απαιτούμενο κάθε φορά διανοητικό και ψυχικό σθένος, σε τρόπο ώστε, είτε να ανταποκρίνεσαι επάξια είτε να αποδέχεσαι αξιοπρεπώς την αδυναμία σου να ανταποκριθείς.

    Τουτέστιν :

    - Προσλαμβάνουμε επαρκώς το θέμα ή το ερώτημα προτού ανταποκριθούμε. Σε περίπτωση αδυναμίας προσλήψεως, απέχουμε.
    - Δεν τοποθετούμαστε όταν η αποψή μας δεν αναζητάται.
    - Δια του είδους των ανταποκρίσεων, αντιλαμβανόμαστε το άτοπο της τοποθετήσεώς μας και ως εκ τούτου δεν ανταταπαντάμε, ιδίως όταν, ευλόγως και ευστόχως, έχουμε καταστεί αποδέκτες ευφυών σαρκαστικών σχολίων και γενικώς
    - Δεν προκαλούμε την τύχη μας, όταν απέναντί μας ορθώνονται, εγκεφαλογραφήματα, βεληνεκούς Dolmance, καθώς σε κάθε άλλη περίπτωση υποπίπτουμε στο ανίερο ατόπημα της διαπράξεως ύβρεως..
     
  8. Syrah

    Syrah Contributor

    Το πώς αυτοπροσδιορίζεται η συγγραφέας του κειμένου, συνιστά και αιτιολόγηση του περιεχόμενού του. Συνεπώς το κείμενο δεν ξαφνιάζει. Είναι καπώς γραφικό κατά την άποψή μου και σε πρώτη θεώρηση μοιάζει βγαλμένο από ιστοσελίδα pro-Domme, όχι μόνο λόγω περιεχόμενου, αλλά και ύφους και της γενικότερης αισθητικής που υποδηλώνει και του σκοπού που μοιάζει να εξυπηρετεί.

    Διότι αν η φράση: "See, I like a man who would run into a burning building to rescue my handcuff collection" δεν στοχεύει στη στύση των υποτακτικών αναγνωστών, τότε θα πρέπει να συμφωνήσω με το Μαυροβασίλη ως προς το ανεδαφικό της αντίληψής της - ακόμη και αν οφείλεται σε υπέρμετρο ρομαντισμό. Είδα ότι υποτροπιάζει στην αναγωγή εκφράσεων του σεξουαλικού προσανατολισμού των υποτακτικών ανδρών σε συμβολικό επίπεδο, με αρκετά άστοχες συνεπαγωγές, όπως "I love a strong man who says: I am strong for you. I have all this power to give to you. I have strength in my body for you..." αλλά και "I want a *man* on his *knees*...". Καλό είναι οι κυριαρχικές κυρίες να αντιλαμβανόμαστε ότι οι υποτακτικοί γονατίζουν για λόγους αμιγώς αυτοαναφορικούς, να μην ανάγουμε το γονάτισμα σε συμβολικό επίπεδο και να μην κάνουμε το λάθος να ετερο-προσδιοριζόμαστε υποσυνείδητα σε κοινωνικό επίπεδο συναρτήσει αυτού.*

    *Λαμβάνει συχνά χώρα το φαιδρό γεγονός να θεωρεί εαυτόν "Θεά" μία κυριαρχική γυναίκα, επειδή έπεσαν εμπρός της γονυπετείς κάποιοι υποτακτικοί "προσκηνώντας" ή να μπερδεύει το "κυρία" (έχουσα την κυριότητα/κάτοχος/ιδιοκτήτρια ενός υποτακτικού), με το "κυρία" ως κοινωνικό status δηλωτικό ευσέβειας, αξιοπρέπειας, σεμνότητας κλπ. (βλ. φράση "Είμαι κυρία σε όλα.")
     

  9. Αγαπημένη και ανελέητη Atroce Libertina σεβαστή διδασκάλισσα χαιρε
    Δια μια ακόμα φορά η ημετέρα μετριοτης απασχολεί τα
    εγκεφαλικά σας κύτταρα και σας αναγκάζει να σπαταλήσετε
    την πολύτιμη φαιά σας ουσία εις εμέ τον αναξιον μαθητην σας
    Διαθέτω την βουλησην να σας ειπω ότι ουδέποτε διέπραξα
    «ύβρη» ως προς την αυτού εξοχότητα φιλτατο Dolmance
    Με τα υψηλού βεληνεκούς
    Εγκεφαλογραφήματα Τουναντίον διατελώ
    εις εκ των συνομιλητών του και έχω την τιμή να αποτελώ
    εξέχον μέλος της συντροφιάς του. Ταυτην την μικράν παρατήρηση
    θέτω υπόψη σας με τους οφθαλμούς στραμενους προς την γη
    και κατεχόμενος από τρόμο μεγα
    Θα ητο δυσβάσταχτο ψυχικό άλγος διά εμέ εάν η εξοχότητα σας
    με αγνοούσε και τούτη τη στιγμή μεγαλειότατη διακατέχομε από
    αισθήματα χαράς δια το απροσδόκητο ενδιαφέρων προς
    τον ανάξιο μαθητής σας. Μένω εκστατικός μπροστά στο φως
    των αρετών σας. Ένα φως που παραμένει λαμπερό διότι εκπορεύεται
    από την μακράν σας παράδοση. Από την Λουκρητία Βοργία , την
    Αικατερίνη των Μεδίκων , Την αυτού εξοχότητα Ισαβέλλα της Ισπανίας
    κι’ ακομη την Αικατερίνη. Tην μεγαλη τσαρίνα των Ρώσων.
    Ως σκοληξ σερνομενος επί της γης. Γονιπετης στην υψηλότητα σας
    Ασπάζομαι την δεξιαν σας και καρδιοσταλακτον δάκρυ χέω με
    αναπτερωμενας τας ελπίδας μου ότι τυγχάνω ταπεινός αποδέκτης
    του ελέους σας
    Ο ταπεινός σας δούλος
    Αγαπημένος και ανεπίδεκτος cornilios
     
    Last edited: 22 Απριλίου 2008
  10. madame A

    madame A Regular Member

    Cornilie!

    εισαι αστερι!
    ευγε!  
     
  11. Ευχαριστω. Και εσυ εισαι αστερι  
     
  12. Eri

    Eri

    Τελικα επεσε ο ουρανος στα κεφαλια μας....Και ηταν νυχτερινος.....