Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι εννουμε τελικα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος θαΐς, στις 14 Νοεμβρίου 2020.

  1. θαΐς

    θαΐς Regular Member

    H ικανοποίηση Του Aφεντη μου είναι η ικανοποίησή μου.
    Εκτελω τις Εντολες του οχι σε καποια αλλα σε ολα χωρις σκεψη με ολο μου το ειναι
    Οσο ειμαι στα Ποδια του Αυτος οριζει.
    Λεξουλες που και απο το δικο μου στομα εχουν ειπωθει
    Τελικα τις εννουμε η με την πρωτη δυσκολια που δεν συναδει με τα θελω μας" σημ. τα θελω μας που εχουμε απαρνηθει οντας παραδιδοντας το κλειδι του ελεγχου "αρχιζουμε τις αντιρρησεις και τις δικαιολογιες ακυρωνοντας αμφισβητωντας και αμφιβαλλοντας για τις επιλογες Εκεινου που οπως λεμε μας Οριζει..?
    Σ/σας ευχαρστω και συγχωρεστε μου τα οποια λαθη μου
    Καινουρια γαρ..
     
  2. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Η απάντηση είναι απλή και πολύπλοκη ταυτόχρονα : Εξαρτάται.

    Από το βαθμό συνειδητοποίησης της υποτακτικότητας της υ
    Από το βαθμό ανοχής και ενδοτικότητας του Κ
    Από το βαθμό πνευματικής και σωματικής καύλας της υ για τον Κ
    Από το βαθμό σταθερότητας χαρακτήρα της υ

    Η υ δεν απαρνείται τα θέλω της. Ταυτίζει τα θέλω της με εκείνα του Κ της. Οι επιθυμίες του Κ γίνονται τα νέα θέλω της. Καλείται επομένως να επιδείξει συνέπεια με τις επθυμίες της. Ακούγεται αυτονόητο.
    Και είναι...
     
  3. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Καλώς ήρθες  

    Συνήθως μπορείς να συζητάς με τον Κ αυτά που σε δυσκολεύουν ή σε προβληματίζουν, τις δυσκολίες σου και τους προβληματισμούς σου, αφού προηγουμένως έχεις κάνει αυτό που όρισε, όσο καλύτερα μπορείς. Πού ξέρεις, μπορεί τελικά να μην ήταν τόσο δύσκολο   Δεν ακυρώνεται τόσο εύκολα ο Κ.
     
  4. θαΐς

    θαΐς Regular Member

    Καλώς σας βρήκα. Ευχαριστώ.
    Αναφέρομαι στην περίπτωση άρνησης του Κ να ακούσει οποινδηποτε προβληματισμό η απορία και είναι της άποψης η το κάνεις η φεύγεις. Πόσο διαχείριση είναι μια τέτοια άποψη από το υπό μέλος;
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Ή το κάνεις ή φεύγεις.
     
  6. moufa

    moufa into pussylicking

    Αν έχει ταιριάξει ο Κ με την Υ του και υπάρχει συζήτηση (ναι ακόμα κι απο αυτά που ζητούνται, διότι 100% ποτέ δεν γνωρίζεις τον άλλον) τότε δεν υπάρχει θέμα.

    Δεν υπάρχει απολυτότητα στην ζωή, όλα είναι σχετικά. Οπότε άρνηση να ακούσει ο Κ το Υ είναι κατά την κρίση μου λάθος.
    Welcome by the way.
     
  7. iolanda

    iolanda Contributor

    Μπορεί να έχει συζητηθεί πολλές φορές στο παρελθόν και για αυτό ο Κ να αρνείται περαιτέρω συζήτηση.


    Όπως και να έχει, εφόσον ειπωθεί το:
    δεν υπάρχουν και πολλά που μπορείτε να κάνετε.
    Τα ζυγίζετε και θέτετε προτεραιότητες.
     
  8. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Εσύ τι θέλεις να κάνεις; Διαχείριση της άποψης του Κ δεν νοείται, έτσι και αλλιώς.
     
  9. Υπάρχει άρνηση στο να ακούσει η στο να σου καταλαγιάσει τον προβληματισμό σου;
    Για μένα έχει διαφορά. Έχω ανάγκη να ακούει αλλά αυτό δε σημαίνει πως θα αλλάξει κάτι. Πάντα η απάντηση είναι "αυτό είναι και δεν αλλάζει". Μετά, όταν θα ηρεμήσεις θα δεις πως είναι καλύτερα που δεν αλλάζει. Έτσι κράταει τη θέση του εκεί που έπρεπε και ανεβαίνει στα μάτια σου.
     
  10. θαΐς

    θαΐς Regular Member

    Μα αν δεν ακούει πως θα καταλαγιάσει.,;;
     
  11. θαΐς

    θαΐς Regular Member

    Η αλλιώς βούτα και κολυμπα..
     
  12. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Η διαχείριση της άποψης Του Κ είναι εσωτερικό σου θέμα και δεν τίθεται υπό διαπραγμάτευση.
    Όπως ειπώθηκε, ή μένεις και υπακούς χωρίς διαμαρτυρίες, ή φεύγεις (πάλι χωρίς διαμαρτυρίες).