Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι εννουμε τελικα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος θαΐς, στις 14 Νοεμβρίου 2020.

  1. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Έχεις απόλυτο δίκιο σ' αυτά που λες.Είναι αδικαιολόγητη η φόρτιση που έβγαλα.Να σου πω την αλήθεια μου ήρθαν πράγματα και άρχισα να τα γράφω κι εκείνη την στιγμή είχα κλήση και κόλλησε το κινητό και πατήθηκε αποστολή.Συνήθως επεξεργάζομαι το ο,τι στέλνω πολλές φορές πριν το δημοσιεύσω.Είχα τέτοια συμβουλή και δεν την έχω ξεχάσει και με έχει βοηθήσει πάρα πολύ.Το επεξεργάστηκα κι αυτό το ποστ μετέπειτα,αλλά από που να το μαζέψω...στην πραγματικότητα το πιθανότερο να το έσβηνα όλο και να μην το έστελνα καν.Εντάξει είναι μερικές φορές που σκεφτόμαστε διάφορα υπό διάφορες οπτικές και σύμφωνα με την όποια φόρτιση της ημέρας,προκύπτει και το οτιδήποτε.Φυσικά και δεν μου αρέσει να κρίνω κανέναν.Δεν συμφωνω ούτε εγώ με την φόρτιση του ποστ μου.Κι όντως δε μπορούμε να γνωρίζουμε την κατάσταση και πως αυτή φιλτράρεται απ' τα ίδια τα άτομα και πως εκφράζεται κι ερμηνεύεται.Και το τι αντιλαμβανόμαστε εμείς απ' την περιγραφή έπειτα,είναι άλλο κι απο κει.Εγώ διέκρινα αυτό,σαν το βασικό θέμα της νηματοθέτριας.Τώρα το αν είναι όντως αυτό και τι ισχύει και τι είναι σωστό κλπ,δε μπορώ να ξέρω.
     
  2. moufa

    moufa into pussylicking

    @vussinada απόψεις λέμε όλοι... μην απολογείσαι.
    απόψεις αναζητά κ η νηματοθέτρια.
     
  3. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Η απάντηση που ψάχνεις την έχεις δώσει ήδη μόνη σου.
    Αισθάνεσαι (εφόσον το δηλώνεις) ότι σε ορίζει όσο βρίσκεσαι στα ποδια του.
    Αισθάνεσαι (όπως καταλαβα από τα συμφραζόμενα των μέχρι τώρα απαντήσεων) χαμένη, από την στιγμή που κόπηκε η κάθε επικοινωνία.
    Συμβουλή δική μου, σκέψου τι μπορείς και τι δεν μπορείς να διαχειριστείς η ίδια.

    *προσωπικά δεν μου αρέσει η προσπάθεια αλλαγής κανενός ανθρώπου από τον συντροφο του. Η όποια αλλαγή αν γίνει θα πρέπει να γίνει επειδή το επιθυμεί ο ίδιος ο άνθρωπος. Γι'αυτό και σεβόμαστε την συναίνεση  
     
    Last edited: 15 Νοεμβρίου 2020
  4. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Δεν απολογούμαι.Απλώς δεν συμφωνώ με τον τρόπο που ειπώθηκε,θα μπορούσε να είναι πολύ πιο προσεχτικός και χωρίς περιττή φόρτιση.
    Η νηματοθέτρια αναζητά απόψεις βοηθητικές,δε ξέρω πόσο βοηθητική ήταν η δικη μου.Μάλλον το αντίθετο.Δεν είναι να δημοσιεύω μερικές μέρες.Θα ήταν καλύτερο να το είχα αποφύγει.Αλλά δε πειράζει,ας μην σταθούμε άλλο σ' αυτό.
     
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ

    @Persa έμπλεξες τώρα    οι αντιστάσεις σου είναι. Χτυπήσου λίγο, καλό κάνει, κακο δεν κάνει. Εκτός αν δεν είναι Κ κι είναι απλά μαλακας που έχει πει (κορυφαία ατάκα) η @Seras Victoria . Ο χρόνος θα δείξει. Πάντως, προσωπικά, όλα τα έχω περάσει, «γιατί δεν μιλάει», «γιατί δεν με ακούει», «γιατί ενώ μιλάω ακατάπαυστα εδώ και 45 λεπτά δεν απαντάει», «γιατί νομίζει ότι εγώ θα μείνω», «γιατί η γη γυρίζει γύρω από τον ήλιο»...και λοιπά ατέρμονα, αναπάντητα, υποτακτικά ερωτήματα   
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Ρε αυτό είναι προνόμιο!
    Εκτός αν ακούσεις ροχαλητο στο τέλος.
     
  7. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Χαχαχα συνήθως είναι ένα «πουτανακι τώρα που μου έπρηξες τ’ αρχιδια, ελα να τα ξεπρηξεις»...νταξ τοοοση ώρα χτυπιέμαι και τι κατάφερα; Μια τρύπα στο νερό.
     
  8. moufa

    moufa into pussylicking

    Προνόμιο είναι αν απαντήσει στο τέλος.
     
  9. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Μια τρύπα στο καυλι συγκεκριμένα.

    (Ζητώ συγγνώμη, έχω να κοιμηθώ πάνω από 24 ώρες, δεν είμαι στα καλά μου σήμερα)
     
  10. Brt

    Brt #ολαπολυ

        είσαι πιο χαλαρή άυπνη  
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Πολύ δράμα διακρίνω @Brt και δε σου το είχα πσυχούλα μου. Σε όλα αυτά τα διλήμματα που αναφέρεις υπάρχει πάντα και η λύση που έδωσε ο Αλέξανδρος πριν 2300 χρόνια: αν δεν μπορείς να λύσεις τον κόμπο, μπορείς να τον κόψεις.
     
  12. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Εννοείται είμαι δραματικια! Σιγά και να μην δεν μου αρέσει.     Χτυπιέμαι στα σκοινια μου  
     
    Last edited: 15 Νοεμβρίου 2020