Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι θέλει και τι δεν θέλει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 26 Μαρτίου 2007.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Σου φαίνεται ότι οι χαρακτηρισμοί που προτείνεις για τα υποτακτικά άτομα είναι αντικειμενικοί και ουδέτεροι;
    Σκέψου για τον οποιονδήποτε να πεις "αυτός δεν θέλει πρωτοβουλίες και ευθύνες, μόνο να αράξει και να βολευτεί".

    Μου μένει επίσης η απορία για την χρήση των εισαγωγικών και των πλαγίων γραμμάτων στη λέξη υποτακτικό, ενώ παρακάτω όταν αναφέρεσαι στο κυρίαρχο αυτά απουσιάζουν. Αλλά εγώ είμαι grammar Nazi.

    ΥΓ Ίσως δεν πρόσεξες αρκετά το post της @kinsha no onna. Eκεί θα διαβάσεις, ή διάβασες, μια τελείως διαφορετική, ζόρικη, οπτική γωνία του τι σημαίνει να είσαι πραγματικά υποτακτικό άτομο.
     
  2. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ο καθένας έχει τις απόψεις του @Estelwen .

    Οι δικές μου είναι οι δικές μου.
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Δεκτό. Αλλά να αναφέρεις ότι πρόκειται για προσωπική εμπείρια, όπως επισήμαινε η @Mauve, ή γνώμη σου.
    Όχι τσουβάλιασμα και γενικούρες.
     
  4. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Αυτά που αναφέρω @Estelwen τα επιλέγω εγώ. Λαμβάνω υπ΄ όψη τη γνώμη σου πάντως.

    Αλλά αυτό που πιστεύω είναι προσωπική μου υπόθεση.
     
  5. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor


    Χα! Χα! Σε αυτά δεν έχεις άδικο @Tenebra_Silente

    Καλύτερα θα έλεγα είναι ό,τι πιστεύω ΤΩΡΑ.

    Πριν πίστευα άλλα και στο μέλλον...ποιος ξέρει άραγε?
     
  6. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Και τώρα κι εγώ μια απορία, αλλά μη γελάσετε μαζί μου please:

    Τι στην ευχή είναι ένα..."disclaimer"?

    Τώρα το ξαναείδα, το έχω δει και παλιά, που το έβαλε Ο @Tenebra_Silente
     
  7. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Κανείς? Np, θα το googlάρω.

    "Αποποίηση ευθύνης" λέει εκεί ένα λεξικό.

    Χμμμ...
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ την έσβησα την προηγούμενη "παρέμβαση" μου, γιατί ήταν πολύ "βαρύνουσα" συνεισφορά στο νήμα χαχαχα...Τι να λέμε βρε @Rope-bondage-fan...κουβέντα να γίνεται και στο cappuccino ρίγανη χαχαχα...
    Τι θέλουν όλα τα υ? Δεν το γνωρίζω και δεν μ' ενδιαφέρει να το μάθω....Τα περισσότερα υ που εγώ γνώρισα, ήθελαν τα πάντα όλα, καμία ευθύνη και τον Κ ελβετικό σουγιά. Όταν τους ερχόταν και όταν τα καύλωνε.
    Τι θέλω εγώ σαν Κ? Σίγουρα, όχι υ σαν πολλά από κείνα που εγώ γνώρισα ( υπογραμμίζω το που εγώ γνώρισα, αν μη τι άλλο γιατί βαριέμαι να κυνηγάω μύγες βραδιάτικα ).
    Ως προς τις λεπτομέρειες του τι θα ήθελα, αυτές τις κρατάω παραδόξως για την πάρτη μου. Αφού ακόμη και το κουβέντα να γίνεται, έχει ένα όριο. Γιατί το μόνο που μου λείπει, είναι και να μου πουν, τι να θέλω.
    Δεν τ' αποκλείω να γίνει και αυτό βέβαια.  
     
  9. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Είτε λένε είτε δεν λένε @Tenebra_Silente το ίδιο κάνει.

    Εγώ, μια που τα λέμε, έχω κάτι που μου αρέσει πάνω απ΄ όλα, αλλά μου αρέσουν κι άλλα πολλά.

    Και όταν μου έρθει η επιθυμία για το οτιδήποτε την ικανοποιώ.

    Μια χαρά είναι έτσι.
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Για σένα "κλασικός"...

     

    Τον δικό μου όπως προείπα, τον προτιμώ με...

     

    Εμείς να είμαστε καλά και οι με μας άσχετοι/ες ( και ισχύει για όλους/ες μας αυτό )...Ας πηγαίνουν στο...

        

    Καληνυχτούδια... 
     
  11. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Loool!

    Thanks για το καφεδάκι αγαπητέ!

    Με ρίγανι "μπλιαξ!" για μένα αλλά άμα σου αρέσει εσένανε, ό,τι γουστάρεις και μαζί σου.


    Κυρίως μετράει να περνάς καλά και να χαίρεσαι να περνάνε και οι άλλοι καλά, χωρίς να τους φορτώνεσαι στον σβέρκο και χωρίς να αφήνεις να σου φορτώνονται κι εκείνοι.

    Υπάρχει κόσμος για τα πάντα οπότε, στην τελική, κανείς δεν νοιώθει μόνος.

    Άσχετα αν οι συντροφιές αλλάζουν συνεχώς. Κι αυτό έχει το γούστο του.
     
  12. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Χα! Χα! Έτσι ακριβώς @Soraya ! Σωστήηη! Ο αληθινός κόσμος πίσω από τις ταμπέλες.