Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι θα ήθελα τώρα......

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Afentis_Epi8ymiwn, στις 13 Μαρτίου 2007.

  1. Mortuus

    Mortuus ‎‎

    Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

    Μιά γκόμενα που να ξέρει επιτέλους τι σημαίνει σταθερότητα, κατανόηση και υπομονή (και που να μην είναι μεγαλύτερη φυσικά), σε συνδιασμό με διακοπές σε οποιοδήποτε μέρος!
     
  2. kali crow

    kali crow Guest

     

    ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης....
     
  3. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: Re: Τι θα ήθελα τώρα......

    Εχεις ζαχαρο,παρολο γλυκια κοπελα? Συνηστω το Familie Patisserie, Παγκρατι, παραπλευρα του Πολεμικου Μουσειου. Ενα απο τα "The best of Athens".
     
  4. Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

    Πού θα μου πάει... σε λίγες μέρες....

     
     
  5. kali crow

    kali crow Guest

  6. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

     
     
  7. thanasis

    thanasis Contributor

    Ένα μπουκάλι ακόμα...  
     
  8. kali crow

    kali crow Guest

  9. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Τι θα ήθελα τώρα......

    αγαπητη beltedgirl κατανοω την αναγκη σου να στηριχτεις καπου και καλα κανεις και λες αυτο που νοιωθεις ,
    ομως αυτο που λες "κ ας τον υπηρετω.. και ας τον φροντίζω" αντικειται στις σχεσεις κυριαρχιας υποταγης ,
    δεν υπηρετεις απο αναγκη προκειμενου να εισπραξεις την ασφαλεια που αναζητας,
    υπηρετεις γιατι αυτο σου δινει ικανοποιηση, χαρα, ηδονη, ευτυχια
    κι αυτα σου τα εμπνεει ο Κυριος σου , που τις περισσοτερες φορες δεν σου αφαιρει ευθυνες αλλα σου προσθετει κιολας,
    για σκεψου μια σχεση με καποιον Υποτακτικο Ανδρα που θα σε υπηρετει και θα προλαβαινει τις επιθυμιες σου, και θα εχει πανω του τις ευθυνες της οποιας κοινης σας ζωης και εσυ απλα θα απολαμβανεις ...

    πως σου ακουγεται αυτο?
     
  10. Olympos

    Olympos Regular Member

    Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

    Aγαπητη thaleia, ομολογω οτι με μπερδεψες !
    "δεν υπηρετεις απο αναγκη προκειμενου να εισπραξεις την ασφαλεια που αναζητας,
    υπηρετεις γιατι αυτο σου δινει ικανοποιηση, χαρα, ηδονη, ευτυχια κι αυτα σου τα εμπνεει ο Κυριος σου, που τις περισσοτερες φορες δεν σου αφαιρει ευθυνες αλλα σου προσθετει κιολας"
    Παραδεχομαι οτι ο καθενας μπορει να εχει τις προσωπικες του αποψεις πανω στο θεμα, αλλα η προταση σου εμπεριεχει αντιφαση. Αντιφαση για τις αναγκες. Και αντιφαση για τις ευθυνες.
    Ασφαλως η slave εχει αναγκες. Και ασφαλως ο Master οφείλει να καλυπτει αυτες τις αναγκες. Αν δεν υπαρχει αυτη η αμφιδρομη σχεση, δεν μπορει να διατηρηθει μια σχεση Master-slave.
    Προσπαθω να θυμηθω σε ολη τη μακροχρονη πορεια μου στο χωρο αυτο, ποια ευθυνη προσεθεσα στις slaves που ειχα. Ομολογω οτι δεν βρισκω καμμια ! Εκτος και αν θεωρεις ευθυνη την υποταγη ! Η την εκτελεση απλων εντολων του Master.
    Απο οσα γνωριζω, η slave δεν εχει ευθυνες, ακριβως γιατι ειναι slave. Μηπως λεγοντας ευθυνες εννοεις την υποχρεωση εκτελεσης εντολων και εκπληρωσης των επιθυμιων του Master ? Και δεν νομιζω οτι, στην περιπτωση που εκτελεσθει λανθασμενα καποια εντολη, ειναι τιμητικο για τον Master να αποποιηθει την ευθυνη και να την επιρριψει στην slave του   Η μηπως ειναι ???
    Οσο για την τελευταια σου προταση... ναι... υπαρχουν και υποτακτικοι...  
     
  11. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

    παρτο ως εδω
    το γραφω διοτι διεκρινα στην ανωτερω φιλη οτι δινει γη και υδωρ προκειμενου να πεταξει τις ευθυνες της ζωης της πανω σε καποιον αλλο και εις ανταλαγμα να τον υπηρετει χωρις να αντλει ικανοποιηση απο αυτο, αν καταλαβα λαθος να μου το διευκρινησει, ειλικρινα θα χαρω να εχω κανει λαθος  

    παμε τωρα στις ευθυνες
    δεν ευθυνη μου να ειμαι καλη και σωστη σκλαβα? τινος ειναι? του Κυριου μου?
    δεν ειναι ευθυνη μου να τον υπηρετω σωστα?
    δεν ειναι ευθυνη μου να τον ικανοποιω?
    δεν ειναι ευθυνη μου να τον κανω ευτυχισμενο?
    δεν ειναι ευθυνη μου να τον κανω ΥΠΕΡΗΦΑΝΟ για μενα ?
    να αποδεικνυω καθε στιγμη ποσο ανταξια του ειμαι ποσο σωστο δημιουργημα του ειμαι?
     
  12. Aiwnia

    Aiwnia New Member

    Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

    τον Αλέξανδρο, τον Αλέξαδρο, τον Αλέξανδρο....