Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι θα ήθελα τώρα......

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Afentis_Epi8ymiwn, στις 13 Μαρτίου 2007.

  1. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Τι θα ήθελα τώρα......

    Άδικα ψάχνεις τους πάτησε το τρένο αυτούς που λες 
    Όσο για τις ευθύνες που αναφέρεις,
    μη νομίζεις πως θα σταματησουν να υπάρχουν
    αν έρθει αυτός που περιμενεις.
    Επιπλέον θα γεννηθούν κι άλλες.....
    Για αυτό πρόσεχε τι εύχεσαι 
     
  2. labinnah

    labinnah Regular Member

    Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

    ο λιοντάρι και το δελφίνι

    Μια φορά ένα λιοντάρι αγναντεύοντας τη θάλασσα, είδε ένα δελφίνι που έκανε τούμπες και μακροβούτια στον αφρό και τόσο πολύ θαμπώθηκε, που πρότεινε στο δελφίνι να γίνουν φίλοι και σύμμαχοι.
    Γιατί, καθώς του εξήγησε, ήταν πολύ ταιριασμένοι οι δυο τους, το ένα να είναι βασιλιάς των στεριανών ζώων και το άλλο των θαλασσινών.
    Το δελφίνι δέχτηκε πρόθυμα.

    Ύστερα από αρκετό καιρό, ένας μανιασμένος ταύρος ρίχτηκε στο λιοντάρι, και εκείνο, όπως ήταν φυσικό, ζήτησε βοήθεια από το δελφίνι. Μάταια όμως περίμενε, καθώς το καημένο το δελφίνι, καμιά βοήθεια δεν μπορούσε να του προσφέρει.
    Άλλωστε φυσικό ήταν αυτό, αφού το δελφίνι ήταν φυλακισμένο στη θάλασσα, που είναι το στοιχείο του.
    Όταν αργότερα το λιοντάρι του παραπονέθηκε ότι πάτησε τη συμφωνία τους, το δελφίνι του αποκρίθηκε:
    -Εμένα τι μου τα λες; Δε μου έλειψε η καλή διάθεση, μόνο πώς να σε βοηθούσα στη στεριά, αφού εγώ είμαι θαλασσινό ζώο; Κάνε τα παράπονα σου στη φύση που μ'έκανε όπως είμαι!

    Αυτο που θα ήθελα ειναι το ηθικο διδαγμα της ιστοριας να γινεται μαθημα ...
     
  3. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

    Αν ημουνα λιονταρι η δελφινι και μπορουσα να διαβασω, θα μου φαινοτανε χρησιμη αυτη η ιστορια...Ως ανθρωπος που μπορω και να περπατω στη γη και να κολυμπαω στη θαλασσα, απευθυνομενη σε αλλους ανθρωπους, τι μπορω να περιμενω;  
     
  4. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

    Όχι τα μεγάλα που γεμίζουν το στόμα, θέλω απ' αυτά τα μικρά, τις μπουκίτσες, κόκκινο ή πράσινο ή απαλό κίτρινο, χωρίς ξηροκάρπια μέσα, τα θέλω σκέτα, με μπόλικη ζάχαρη άχνη, να λερώσει και τα χείλη και να πέσει και λίγη στην μπλούζα. Όχι πολλά γιατί λιγώνουν, καμιά δεκαριά το πολύ, μαζί με καφεδάκι τούρκικο πάνε καλά αυτά τα λουκουμάκια  
     
  5. labinnah

    labinnah Regular Member

    Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......


    Σε αυτό λυπάμαι δε μπορώ να σου απαντήσω αν και ειμαι πρόθυμη ομως η υπογραφή σου άλλα λεειΣυνέχισε να ψάχνεις...μην συμβιβάζεσαι...Οπότε ψαξε μόνη σου το ηθικό δίδαγμα που ειναι κρυμμένο..

    ---------- Post added at 15:48 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

    ps:Θα ήθελα επίσης εν όψει και οικονομικής κρίσης να μην είμαστε ψαράκια και τσιμπάμε...Να το ριξουμε στο ψαροντέφουκο το καταλαβαίνω δόλωμα για την πείνα και τη δίψα δε το πιάνω.
    Και το μέγα ερώτημα μου ειναι το ακόλουθο..Ο πληθυντικός ευγενείας οταν χρησιμοποιειτε απο μια σκλαβα προς τον εκάστοτε Κ μεταβίζεται μετά στις επόμενες σκλάβες Του;;
    Ξαφνικά ολές οι σκλάβες μιλάνε μεταξυ τους στον πληθυντικό και στους Κ στον ενικό;;;
    Σε διάφορα trhread λοιπόν που συναντάω κάτι τετοιο να σημειώνεται εξερείτε η Labinnah ...Η καλύτερα εξαιρειστε Labinnah ...
     
  6. Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

    Aυτό ίσχυε και πριν την οικονομική κρίση... πάντα κάποιοι ρίχνουν άδεια να πιάσουν γεμάτα...  

    Xαχαχα! Είναι δύσκολοι οι καιροί...
     
  7. labinnah

    labinnah Regular Member

    Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

    Ετσι ακριβώς και για αύτο έχω πάρει όλα τα ανάλογα μέτρα ...
     
     
  8. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

    λαμογια μαστεραδες
    καλο ε:rollinglaugh:  
     
  9. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

    Θαναση μου ευτυχως που δεν εχω πεσει θυμα τετοιας απατης
    αλλα αν ειχα τα ευρακια θα επεδιωκα να πεσω για να τους ξεφτιλιζω...
     
  10. StandYourGround

    StandYourGround New Member

    Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

    Να βγώ απο το σπίτι και να πάω βόλτα παραλία για καφέ η ποτό..
     
  11. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

    Τον Ποκοπίκο...   

     ​
     
  12. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Τι θα ήθελα τώρα......

    (γατόπληκτη, ναι)  

     ​