Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Elysium, στις 20 Αυγούστου 2008.

?

Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

  1. Να αποκτήσω κοινή (normal) σεξουαλική ζωή και επιθυμίες.

    10 vote(s)
    13,0%
  2. Να συνεχίσω να έχω τις bdsm επιθυμίες και την ανάλογη σεξουαλική ζωή.

    67 vote(s)
    87,0%
  1. Re: Απάντηση: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

    Εμενα ρε γαμωτο ο εαυτος μου ολο διαφωνει μαζι μου  
     
  2. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

    Lost boy πιστευω να καταλαβαινεις γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαζα κατι απο τα γουστα μου,αντιθετως ''πωρωνομαι'' περισσοτερο.....!!!!!! 
     
  3. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

    Αν ητανε να αλλαξουμε μαλλον θα ειχαμε αλλαξει.Θα το ειχαμε σκεφτει ξανασκεφτει και τελικα θα το ειχαμε κανει.Αλλα μια παροιμια λεει:τωρα στα γεραματα,μαθε γερο γραμματα. 
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας μέχρι τώρα.

    Από τη δική μου πλευρά η απόφαση του να αποκτήσει κάποιος και πάλι τις κοινές σεξουαλικές επιθυμίες που έχει ο μέσος άνθρωπος ίσως φαίνεται δελεαστική.
    Κι εξηγούμαι.

    Τα πλεονεκτήματα από μια τέτοια «αλλαγή» θα ήταν:

    α) Περισσότερες επιλογές ερωτικών συντρόφων, το οποίο με τη σειρά του σημαίνει:
    i) ευκολότερη εύρεση ερωτικού συντρόφου* (μικρότερος χρόνος του να παραμένει κάποιος μόνος).
    ii) περισσότερες πιθανότητες ικανοποίησης των απαιτήσεων περί εξωτερικής εμφάνισης και πνευματικών χαρακτηριστικών.

    β) Ευκολότερη επικοινωνία με γνωστούς και φίλους πάνω σε θέματα σεξουαλικής φύσης.

    γ) Κοινωνικά αποδεκτές σεξουαλικές επιθυμίες, επομένως λιγότερες ενοχές και ευκολότερη κοινωνικοποίηση.



    *Η περίπτωση αυτή μοιάζει να ευνοεί ιδιαίτερα την περίπτωση των ανδρών που αριθμητικά αποτελούν τη συντριπτική πλειοψηφία του χώρου αυτού.
     
  5. slaveonios

    slaveonios New Member

    ασυζητητι τα ιδια..........
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor

    είναι αυτό που ακούμε "αχ και να ε΄λιμουν 20χρόνια νεότερος" ,τους απαντώ "τα ίδια θα έκανες" και συμφωνούν  

    αλλά από την άλλη ναι υπάρχει εξέλιξη αλλιώς δεν θα εύχονταν να είναι νεώτεροι ,αλλά σαν βάση χαρακτηρών δεν αλλάζουμε οι άνθρωποι ...
     
  7. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Όλα αλλάζουνε και όλα τα ίδια μένουν.   Η κοινή σεξουαλική ζωή δεν ενέχει αλήθεια τις εδώ εννοούμενες bdsm επιθυμίες?
     
  8. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: Re: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;


    Αγαπημενε μου Lost_boy,ας παρουμε λιγο τα πραγματα με τη σειρα:
    α)ι)Πιστευεις πραγματικα οτι στη ζουγκλα που υπαρχει εκει εξω θα βρεις σε συντομο κι ολας χρονικο διαστημα κατι που να σε καλυπτει;
    Και επεξηγω:αν μιλαμε για σχεση της μιας βραδιας ναι θα βρεις σιγουρα(τουλαχιστων εμεις) αλλα αν ειναι για μια βραδυα τι να το κανεις το επιπεδο που αναφερεις παρακατω;Μια βραδυα περναει πολυ καλα και σε αλλα επιπεδα:mwink: Αρα σου καλυψα και το ιι)
    Αν τωρα μιλαμε για σχεση ζωης,ποιος απ ολους αυτους εκει εξω μπορει ουσιαστικα να καταλαβει τις ιδιαιτεροτητες μας;;;και πολυ περισσοτερο να τις καλυψει; 
    Στο β) τωρα:Σιγουρα οι ανθρωποι που λεω τα σεξουαλικα μου προβληματα ειναι τοσο λιγοι,που ειτε ειμαι σε σμ χωρο ειτε οχι δεν με νοιαζει και τοσο,οπως πιστευω και τους περισσοτερους.Και μιλαω για πραγματικες ουσιαστικες συζητησεις και οχι για κουβεντες του στυλ: α,την/ον πηδηξα κι αυτη/ον:jerkit:
    Και περναμε στο γ): ενοχες γιατι;επειδη δεχτηκαμε τον εαυτο μας ετσι οπως ειναι και αγαπησαμε ολες τις πτυχες του; Το προτιμω απο το να κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου μηπως και με κατακριννουν,μειωσουν,μισησουν.Αυτοι που μ αγαπανε θα με δεχτουνε ετσι οπως ειμαι και με ολες τις πτυχες της προσωπικοτητας μου.
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Το δεύτερο. Μ' αρέσει γιατί είμαι αυτό που είμαι.
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

    Afrodyte ίσως ξέχασες πως το θέμα του νήματος έχει να κάνει με την υποθετική δυνατότητα αλλαγής των ερωτικών μας επιθυμιών, όχι με το αν θα μπορούσε κάποιος bdsmer να καλυφθεί ερωτικά από το vanilla κόσμο.

    Δεν αναλύουμε σε οποιαδήποτε κουβέντα και με οποιουσδήποτε τα σεξουαλικά μας προβλήματα  
    Οι συζητήσεις όμως μεταξύ γνωστών περιέχουν συχνά έμμεσα και τις απόψεις μας περί σεξουαλικότητας.
    Πιστεύεις πως θα ήταν εύκολη η θέση κάποιου Master που τον ρωτούν αν μοιράζεται τις δουλειές του σπιτιού με τη σύντροφό του; Ή μήπως θα αναγκαστεί ορισμένες φορές να πει ψέματα ή και να αποφύγει αυτές τις ερωτήσεις;

    Πως είσαι τόσο σίγουρη γι’ αυτό;
    Δέχομαι βεβαίως πως μπορεί να ισχύει για σένα, αλλά αμφιβάλλω αν ισχύει για όλους τους υπόλοιπους ή έστω για τους περισσότερους.
     
  11. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Ψηφισα το 2ο γιατι τη δεδομενη στιγμη,αυτο με εκφραζει! Οι ανθρωποι ομως αλλαζουν κ το μελλον ειναι παντοτε αβεβαιο..  
     
  12. elfcat

    elfcat . Contributor

    Η δυνατότητα αλλαγής κατεύθυνσης είναι οιονεί και πάντα στη διάθεσή μας. Για να είμαστε εδώ, μας δόθηκε η δυνατότητα και κάναμε επιλογή. Αυτή (η επιλογή) αύριο μπορεί να αλλάξει. Η δυνατότητα παραμένει.
     
    Last edited: 25 Αυγούστου 2008