Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι θα κάνατε άν..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 28 Φεβρουαρίου 2016.

  1. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Το κάλυψες απόλυτα.
     
  2. didina

    didina ☆☆☆ didina sokolata dina

    Ωραια λοιπον...παω στο παρτυ και εκει βλεπω καποιον που μου κινει το ενδιαφερον και υπαρχει η ελξη που λες...
    Γνωριζομαστε και αρχιζει η συνομιλια...
    Εγω Υ και ψαχνω Κ και εκεινος μαζοχιστης..
    Εφοσον ψαχνουμε διαφορετικα πραγματα ο καθενας μας,δεν θεωρω οτι θα δουλεψει..ή αν θα δουλεψει θα ειναι σε καποια τουαλετα ή στο αμαξι και μεχρι να τελειωσει το παρτυ..
    Αν τωρα το στατους που δηλωνουμε ειναι κοντρα με αυτο που θελουμε στα αληθεια...τοτε μια χαρα...
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Δεν είμαι lifestyler. Έχω κάνει και D/s σχέσεις και βανίλλα και θα εξακολουθώ να το κάνω ανάλογα τα κέφια. Είμαι κατασταλαγμένη όμως στο ποιες ανάγκες μου θέλω να καλύψω στις D/s όταν αποφασίσω να κάνω με τον κατάλληλο πάντα, τι μπορώ να προσφέρω, τι να περιμένω από μία βανιλλοκίνκυ σχέση και δεν έχω αυταπάτες. Το λίγο από όλα δεν με καλύπτει προσωπικά...ή το ένα ή το άλλο.
     
  4. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Ευχαριστω για την διευκρινηση αν κι οπως εγραψα, η εικονα που κατεθεσες ειναι απολυτα ξεκαθαρη στα ματια μου.

    Δεν βιωνεις την φιλοσοφια καθολικα στον τροπο ζωης σου κι απλα επιλεγεις να εμπλουτιζεις την ερωτικη σου ζωη με στοιχεια απο αυτην, πολυ καλα κανεις και δρας ετσι. Μην σε απασχολουν οι expertοφαμφαρες, η καλυψη των αναγκων του καθ' ενος ειναι μεγιστο ζητουμενο. Το πιο ειλικρινες απεναντι στους εαυτους μας.
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Για μένα δεν είναι πουθενά γραμμένο, ότι θα ήταν καταδικασμένο λόγου ίδιου status. Αν κάποια με τραβούσε τόσο πολύ, τ' όποιο status της θα το έγραφα εκεί που δεν χτυπάει ήλιος.
    Και θα της την έπεφτα, όπως θα έκανα με μια οποιαδήποτε γυναίκα, που θα μ' ενδιέφερε. Μετά, αν και που θα έβγαζε, θα το έλεγε ο χρόνος.

    Υ.Γ.

    Είχα τόσο μια απίθανη σχέση με Κυριαρχική γυναίκα, όσο και άπειρες σαπουνόφουσκες με υπό ( και παρεμφερή "'εμορφα" ) γυναίκες. Τουτέστιν, υπάρχουν και κάποιοι/ες που αλήθεια κοιτούν κι άλλα πράγματα πέρα από εμφάνιση, κρεββάτι/βουδουσουμού.
    Που τους ενδιαφέρει κυρίως ο άθρωπας κι αν μαζί του τα βρίσκουν σε διάφορα σημεία ( εντάξει και να τους κάνει κούκου, μην λέω και υποκριτικές μαλακίες ).
    Όλα τα παραπάνω είναι γνώμη μου, χωρίς συγκεκριμένους παραλήπτες και παν' απ' όλα γούστα κι εμπειρίες δικές μου ( το γράφω πριν απογειωθεί το κλασικό σμήνος με τις μύγες ).  
     
    Last edited: 28 Φεβρουαρίου 2016
  6. mr_K

    mr_K New Member

    Εγω νομιζω οτι θα δοκιμαζαμε την βραδια μας και αν ειναι να προχωρησει φαινετε στην πρωτη επαφη
     
  7. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Αυτοί που την βιώνουν καθολικά όπως αναφέρεις είναι μετρημένοι στα δυο μου χέρια (σύμφωνα πάντα με τον αριθμό των ατόμων που γνωρίζω) και αυτό δεν είναι κακό φυσικά. Η κάλυψη των αναγκών μας είναι το ζητούμενο, αλλά να ξέρουμε και τι λέμε εδώ μέσα. Με αυτά που διαβάζω τελευταία κοντεύω να χάσω τα μαλλιά μου που όλοι είναι bdsmers και έχουνε D/s, εκτός από εμένα, αλλά τουλάχιστον κατάφερα να ξεχωρίσω τι είναι η βούρτσα και τι η πούτσα. Δεν με απασχολούν οι expertofamfares, δεν με απασχολεί τίποτα πλέον εδώ μέσα και αυτό γιατί τα άτομα με τα οποία μπορώ να συνεννοηθώ και ας έχουμε διαφορετική άποψη σε νήματα, που έχουν επιχειρήματα, κάποια βάση και ροή τα γραπτά τους που δεν είναι προκατειλημμένοι και κρίνουν αξιοκρατικά τα ποστ και όχι τα άτομα είναι ελάχιστα. Αυτά από εμένα, εύχομαι καλή συνέχεια  
     
  8. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Πολυ πολυ καλη τοποθετηση.

    Καλη συνεχεια και σε σενα.
     
  9. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Χμμμ τι θα έκανα; Μάλλον τίποτα. χαχαχα
    Ή απλά θα ικανοποιούσα την ερωτική/σεξουαλική έλξη που υπάρχει, για όσο υπάρχει. Σίγουρα όμως δεν θα μπορούσα να κάνω κάτι παραπάνω, να υπάρξει δηλαδή κάποια αλληλεπίδραση σε επίπεδο bdsm ή φετίχ...

    Τα όρια μου είναι όρια, αν πχ ο κοπρολάγνος μου ζήταγε να ασχοληθώ με το φετίχ του, δεν θα μπορούσα να το διανοηθώ. Αν εξελισσόταν σε (vanilla) σχέση έχει καλώς. Θα ήταν όμως ευτυχισμένος αυτός ο άνθρωπος μαζί μου; εξαρτάται πιστεύω από το πόσο πολύ θέλει να εντάξει την λαγνεία αυτή στη σχέση του.
     
  10. Επίτηδες δεν ανέφερα πουθενά εμφάνιση και μίλησα μόνο για αύρα, χημεία κτλ. Όχι ότι και η εμφάνιση δεν θα έπαιζε κάποιο ρόλο αλλά εστίασα κυρίως στα άλλα.

    Από τις απαντήσεις της πλειοψηφίας συμπεραίνω πως είστε αρνητικοί σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο ,με ελάχιστες εξαιρέσεις!
    Εύχομαι να σας τύχει κάτι ανάλογο να δω τι θα κάνετε!!  
     
  11. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Η ελξη ειναι τυφλη.

    Δεν σε προειδοποιει πριν σε χτυπησει και ελαχιστα μπορεις κι εσυ να την προ-υπολογιστεις.

    Και οταν προκυψει, σβηνει με μια κινηση ολες τις λογικες σκεψεις, και εκτιμησεις.

    Οσες φορες παρασυρθηκα και αφεθηκα στη λογικη και στις προ-εκτιμησεις πληγωσα και πληγωθηκα, απο λιγο ως πολυ.

    Οσες φορες καταφερα και απλα ακολουθησα απο ενστικτο ανταμοιφθηκα. Παλι απο λιγο ως πολυ.

    Διοτι σε τετοιες καταστασεις ξεπηδα μια αναγκη πολυ ισχυροτερη απο τα φετιχ:
    η αναγκη του να ειστε μαζι και να νοιωθει ο ενας την παρουσια του αλλου ετσι απλα.

    Τον πρωτο καιρο τουλαχιστον ετσι λειτουργει.

    Ετσι οπως το εχω ζησει εγω τουλαχιστον.
     
  12. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Πολύ ρεαλιστική προσέγγιση. Θα χαρακτηριζόταν vanilla but who gives a feathered testicle?

    Καλό post. Πάει καιρός που βίωσα κάτι τόσο "ακατέργαστο".

    Ήταν καλές κι εκείνες οι μέρες...