Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι θεωρείται/ε τιμωρία;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Donna Mia, στις 29 Ιανουαρίου 2020.

  1. Iagos

    Iagos Contributor

    Το slave Μου, έχει να έρθει σε οργασμό τέσσερα χρόνια λόγω μόνιμης απαγόρευσης.

    Τι λέτε;

    Την τιμωρώ και δεν το ξέρω;

    Τουλάχιστον ο @feet-lover είναι σαφής
    και μπορεί να λέει ό,τι θέλει...

    εσείς τι λέτε;
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Άσχετο/σχετικό που έχω δει παρατηρώντας τον Ozzy, ο οποίος ακούγεται εξαιρετικά σπάνια. Τις σπάνιες, λοιπόν, φορές που το κάνει απλά διαφημίζει την παρουσία του και το γάβγισμά του, μπάσο και δυνατό, είναι αρκούντως κοψοχολιαστικό. Το συνηθισμένο του ωστόσο αν δει/ακούσει/μυρίσει κάτι που θα τον βάλει σε επιφυλακή είναι να κινείται σαν λεοπάρδαλη, δεν τον ακούς και δεν τον καταλαβαίνεις και έρχεται σε πλήρη αντίθεση με τον συνήθη ατσούμπαλο και χαζοχαρούμενο χαρακτήρα του.

    Τι θέλω να πω; Έχοντας μέγεθος γαϊδουριού και με πραγματικά εκφοβιστικό γαύγισμα είναι πολύ περισσότερο τρομακτικός όταν είναι σιωπηλός.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Και καλώς απαντήθηκαν, δημόσιος λόγος υπόκειται σε δημόσια κριτική και το πνεύμα του μηνύματός μου δεν ήταν να τον αφήσουν οι υπόλοιποι ήσυχο, ήταν απλά η δική μου οπτική για το όλο θέμα.
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Ναι, το κατάλαβα το πνεύμα σας και συμφωνώ . Απλά συμπλήρωσα, ότι οι απαντήσεις πολλες φορές φωτίζουν.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν λειτουργούν όλοι με τον ίδιο τρόπο. Τη δική του θέση παραθέτει και ναι, η στέρηση οργασμού μπορεί να είναι και τιμωρία χωρίς αυτό να σημαίνει ότι εσείς ότι ντε και σώνει εσείς τιμωρείτε τη σκλάβα σας, στερώντας τον της.
     
  6. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Δεν θυμάμαι να σας ρώτησα ποτέ, ούτε με ενδιαφέρει η πληροφορία.

    Εγω λέω πως όταν δεν καταλαβαίνετε δεν είναι απαραίτητο να παίρνετε θέση.

    Δε θα μπορέσω να σας βοηθήσω, όπως έγραψα
    και ούτε με ενδιαφέρει η δική σας περίπτωση ούτε μπορώ να πάρω θέση. Εφόσον εσείς το κάνετε για την ευχαρίστηση της καλά κάνετε, δεν θα σας κρίνω.
    Ώπα. Το Slave σας έχει γράψει στο παρελθόν πως δεν είναι bdsm όταν το δωμάτιο έχει τζάκι. Αναρωτιέμαι, πως συμφωνείτε με τα λεγόμενα του χωρίς τη γνώση αν έχει τζάκι.
     
  7. Iagos

    Iagos Contributor

    Καταλαβαίνω τι λέτε.

    Όταν όμως διαβάζω ένα αξίωμα
    αυτό και αυτό και αυτό....
    που να φανταστώ ότι ο άνθρωπος παρουσιάζει την οπτική του...

    Να ρίξω τα χαρτιά;

    Τι να κάνω.....

    Δεν θα ήταν πιο σαφές εάν έγραφε κατά τη γνώμη μου ή εγώ χρησιμοποιώ την στέρηση οργασμού ως τιμωρία...

    Ξαφνικά διάβασα ένα αξίωμα...

    Εν πάση περιπτώση δεν έχει σημασία....
     
  8. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Και επειδή εσείς το κάνετε έτσι, δεν μπορεί πια να χρησιμοποιηθεί η στέρηση οργασμού ως τιμωρία;
     
  9. Iagos

    Iagos Contributor

    Άντε πάλι....

    Το εξήγησα στον @Arioch

    Ο άνθρωπος ήρθε με το μανιφέστο της τιμωρίας...

    Καληνύχτα.
     
  10. Wild

    Wild Regular Member

    Η κάθε τιμωρία έχει να κάνει
    Α με το κάθε υποτακτικο άτομο που έχει στην διάθεσή του ο ιδιοκτήτης του ,ποτέ δεν μπορεί να είναι ίδια
    Β η τιμωρία λειτουργει δίνοντας αμφίδρομη ικανοποίηση και στα δύο μέρη, το μεν υ νοιώθει ότι ο Κ του αφιερώνει χρόνο και σκέψη στην βελτίωση του πάνω στα θέλω του ο δε Κ το κάνει γιατί νοιώθει ότι έτσι ελέγχει τα θέλω του υ του
    Γ οι τιμωρίες δεν έχουν βιβλίο οδηγιών , έχουν να κάνουν με το πόσο καλά μπορεί να { διαβάσει } ο κάθε Κ το υ του για να έχει το μέγιστο της ηδονής από την κάθε κίνηση
     
  11. skia

    skia Contributor

    Δε νομίζω ότι η τιμωρία προκαλεί ικανοποίηση ούτε όταν επιβάλλεται ούτε όταν λαμβάνεται.
     
  12. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    @Iagos όπως πολύ σωστά γράψατε παραπάνω:
    Βέβαια εγώ έγραψα
    και εσείς διαβάσατε
    Σκέτο.
    Καταλαβαίνω την δυσκολία, δεν με αφορά, αλλά την καταλαβαίνω.
    Το ότι γίνεται
    το χυσιμο του Slave σας δεν καταλαβαίνω αλλά δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ.
    Με υγεία πάνω απ όλα.