Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι θεωρείται/ε τιμωρία;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Donna Mia, στις 29 Ιανουαρίου 2020.

  1. slave32

    slave32 Contributor

    Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και τον χρονο σου.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Και όμως η απάντηση του @espimain είναι to the point. Toping from the bottom σημαίνει η απόπειρα χειρισμού του "Πανωχερά" προκειμένου να ικανοποιήσει τις ορέξεις του "κατωχερά".

    Δεν υφίσταται D/s και ο όρος εφευρέθηκε για να καταδείξει τις περιπτώσεις που στην πραγματικότητα το "αφεντικό" της σχέσης είναι ο χειριστικός self proclaimed sub που στην πραγματικότητα κινεί τα νήματα.

    Με άλλα λόγια οδηγεί από χαμηλά, τοπάρει από το "πάτωμα"
     
  3. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Απολύτως κατανοητό, δεν αντιλήφθηκα τον συσχετισμό του πώς γεννήθηκε το topping from the bottom από το T/b.
    Αλλά έτσι όπως το εξήγησες το κατάλαβα.
     
  4. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Η λέξη τιμωρώ ανάμεσα σε συσχετίσεις ενηλίκων δεν ακούγεται καλά στα αυτιά μου. Την εισπράττω περισσότερο ως ένα "παιχνίδι" μυαλού χωρίς να αμφισβητώ πως σε κάποιους μπορεί να φερει αποτελέσματα.
    Δεν βρίσκω καμία τιμωρία ικανή να κρατήσει το υ στη θέση του εαν αυτό είναι το ζητούμενο. Η ισχύς του Κ και η συνέπειά του σε αυτό που είναι το κρατάνε εκεί.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ακριβώς, γιατί δεν είναι αυτός ο λόγος ύπαρξης της τιμωρίας.

    Εργαλείο είναι και όπως και κάθε εργαλείο η χρήση του - και ακόμα περισσότερο δε η ορθή του χρήση - επαφίεται στον μάστορα.
     
  6. Brt

    Brt #ολαπολυ

    ασταδιαλα. Όλο λάθος ερωτήσεις κάνω. Τοιμαστειτε…
     
  7. RAIN

    RAIN nefelibata

    Πέρασε στα ψιλά όμως εγώ δεν μπορώ να το κατανοήσω οπότε επανέρχομαι.
    Γνωρίζοντας πόσο σημαντική για κάθε άνθρωπο είναι αυτή η εκτόνωση, σωματικά και ψυχολογικά, που στηρίζεται όλη αυτή η διαδικασία μόνιμης στέρησης τόσων ετών;
     
  8. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    @Just_Me καθυστέρησα να σου απαντήσω γιατί είμαι στο τρέξιμο. Αρχικά αναφερόταν στο bottom που είχε συμφωνήσει τη σκηνή και έμπαινε στο παιχνίδι και μετά διέκοπτε το Top για να του πει ποιο μαστίγιο να πάρει, πώς να στρίβει τον καρπό, από ποια απόσταση να βαράει κ.ο.κ. Παραπομπές αργότερα  
     
  9. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και θα περιμένω! 
     
  10. μεταξυ ενηλικων ειμαστε. η "τιμωρια" πιο πολύ παιχνιδι εγκεφαλου ειναι. αλλα θέλει και την ραβδο.
    ειμαι μεσα στη θαλασσα βγαιννω εξω και το δουλακι ( που του εχω πει οτι δεν θελω μυνημα τελευταια στιγμη ) μου στελνει
    "κυριε 8 η ωρα θα ειμαι εκει"
    ε δεν θελει μερικά σκαμπίλια για συμορφωση τελευταία στγμη;
    και φυσικα οχι για τωρα με τιποτα .
    "δεν το ηξερα να τρεχω για το κάθε τσουλάκι" επι λέξη η απάντηση μου.
    "Μάλιστα Κύριε εχετε δίκιο οτι και να πειτε"
    η τιμωρία για αυτο ισχύει για την επόμενη εγω δεν ξεχναω.
    μπορει και να το κάνει επιτηδες για να τις φάει ουδολως με ενδιαφερει.
    αλλα δεν θα ετρεχα επειδη το ζητησε .
    σε καμία περιπτωση.
     
  11. απ το στομα μου το πηρατε. Αν ισχυει στην πραγματικότητα βέβαια κατι τέτοιο. και που ξερει εχει οργασμομετρο;
     
  12. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    64.02.99