Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι κανει ο Κοσμος για να γαμησει....!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Kits, στις 10 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. latexduck

    latexduck Contributor

    Γιατί έχουν παρομοιάσει το forum μας με site χρήσιμων πληροφοριών για το BDSM και όχι με κανάλι γνωριμιών στο irc... Αν θέλουν να πλησιάσουν ένα μέλος τι πιό ωραίο απο το να διαβάσουν πρώτα τις απόψεις Ττου/Ττης και όχι μια ψυχρή αγγελία...
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    έχω βάλει αγγελία αλλά δεν είχε αποτέλεσμα ... νομίζω δλδ. !
     
  3. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: Τι κανει ο Κοσμος για να γαμησει....!!!

    Μολις εριξα μια ματια στις αγγελιες. Ειναι αυτη τη στιγμη 77 στο συνολο, στις οποιες δεν υπαρχει καμια απο γυναικα (οποιουδηποτε ρολου) που να αναζητα ανδρα (οποιουδηποτε ρολου). Μια απο τις πολλες ερμηνιες που μπορει να δωσει κανεις ειναι οτι οι γυναικες βρισκουν τελικα αυτο που θελουν, με το δικο τους ιδιαιτερο τροπο, χωρις να χρειαστει να εκτεθουν. Εμεις καταθετουμε τις προσφορες μας και αυτες επιλεγουν, περα απο τους ρολους. Ειναι εξαιρετικα σπανιο να συναντησεις το αντιθετο.

    Η δικη σου τι αποτελεσμα ειχε, αν επιτρεπεται?
     
  4. Syrah

    Syrah Contributor

    Astarty h διαφορά της πραγματικής (unplugged) ιδιοσυγκρασίας από το διαδικτυακό χαρακτήρα κάποιου (συνεπαγωγικά και το εικονικόν του χαρακτήρα του, που ανέφερες) είναι αντιστρόφως ανάλογη της αντιληπτικής ικανότητας του παρατηρητή. Τα κριτήρια με τα οποία επιλέγουμε τις μάσκες που θα κρατήσουμε μπροστά από τα πρόσωπά μας, μάς αποκαλύπτουν στα μάτια των έξυπνων ανθρώπων.

    Με τα παραπάνω θέλω να πω ότι η ερώτηση που απέτεινα στο Heinrich von Kleist ήταν φυσικά, αμιγώς, ρητορική.

    Πάραυτα θα ήταν ενδιαφέρον να στηρίξεις με επιχειρήματα* το γιατί κατέληξες στο συμπέρασμα ότι η ύπαρξη ενός δυνατού μυαλού πίσω από ένα ψευδώνυμο καθιστά το ψευδώνυμο "κούφιο" καθώς και ότι μία ευφυής διαδικτυακή παρουσία δεν μπορεί παρά να είναι εικονική.

    Σε κάθε περίπτωση οφείλω να πω πως έθιξες ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον ζήτημα.  

    *Το "too good to be true", υποστηρίχθηκε κάποτε σε κάποιο νήμα, αλλά για να χρησιμοποιήσει κανείς αυτό το (όχι ακριβώς) επιχείρημα θα πρέπει να έχει αποδεχτεί πώς έθεσε τον πήχη για τον εαυτό του χαμηλότερα, από εκεί που τον έθεσε και τον υπερπηδά ο διαδικτυακός χαρακτήρας στου οποίου την αυθεντικότητα επιτίθεται.
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    ιδέα δεν έχω !

    στο τέλος από μία ερωτική πράξη είσαι σίγουρος για αυτό που έκανες ;
     
  6. savra

    savra Guest

    Όλα ξεκινάνε από ένα καλό γαμήσι λοιπόν  
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

    στον Αδάμ να το πεις
     
  8. Maley

    Maley Contributor

    ..τα παντα κανει ο ανθρωπος για να γαμησει (η να γαμηθει)..τα παντα..και ολων το μυαλο εκει ειναι..το λεω εγω που καποτε το "επαιζα" υπερανω..και ομως φιλοι μου..και ομως..ποσο ψευτης ημουνα, ποσο κοροιδευα τον εαυτο μου..
     
  9. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Τι κανει ο Κοσμος για να γαμησει....!!!

    lol
     
  10. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Θα απαντησω σαν trans, θα ξεχασω για λιγο την ιδιοτητα μου σαν Αφεντρα και θα πω.
    Το τι ψεμματα, το τι σκαρφιζονται, το τι πολιορκια γινεται δεν λεγεται.
    Και ολα αυτα για μια ξεπετα! Για μια βραδυα, για ενα στα γρηγορα!!!
    Αν μου αρεσει????? Καθολου, μα καθολου!!!!!!!!
    Εγω που εκανα τοσα δεν το αντιλαμβανομαι και πεστε με τρελλη και τζαζ και πως δεν στεκω καλα.
    Τι ειναι αυτο, που 2 ανθρωποι βρισκονται μαζι, πηδιουνται μεχρι λιποθυμιας, περνουν υπεροχα και το επομενο πρωι εξαφανιζονται σαν να μην υπηρξαν ποτε????
    Λες και δεν γνωριστηκαν ποτε, λες και δεν υπαρχουν πλεον!!!!
    Ποτε δεν ημουν ετσι, μου αρεσε να μαθαινω τι κανει ο αλλος, αν ειναι καλα, αν ζει βρε αδελφε!
    Παψαμε να ειμαστε ανθρωποι????Ολα για ενα γαμησι????
    Υπαρχουν και αλλα ωραια πραγματα γυρω μας!
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Τα σέβη μου!!!!
     
  12. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Τι κανει ο Κοσμος για να γαμησει....!!!

    Αφήνει τον παράδεισο..