Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι μας κάνει διαφορετικούς?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος DeSad, στις 12 Σεπτεμβρίου 2009.

  1. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Αυτό ακριβώς που λες.. Η ενασχόλησή μας με το bdsm.

    Διαφορετικά γούστα.
    Είμαστε τόσο διαφορετικοί εμείς,από τους "άλλους",όσο διαφορετικοί είναι οι χορτοφάγοι από τους κρεατοφάγους. Σε όλους μας αρέσει το φαγητό,όλοι μας τρώμε,αλλά ο μεν θα βοσκήσει τη σαλάτα του και ο άλλος θα φάει το τσιτσί του.  

     
  2. theodor1976

    theodor1976 New Member

    Απάντηση: Τι μας κάνει διαφορετικούς?

    Το βέβαιο παιδιά είναι ότι εμείς οι "λάτρεις" του BDSM με τον ένα ή τον άλλο τρόπο σίγουρα είμαστε διαφορετικοί. Δεν ξέρω αν αποτελούμε κάποια "ειδική κατηγορία" ανθρώπων ή αν σαν ανθρώπους γενικά (όχι μόνο ερωτικώς) μας χαρακτηρίζουν κάποια συγκεκριμένα πράγματα (πχ συμπεριφορές, συνήθειες). Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει τι πιστεύει η επιστήμη ή διάφοροι άλλοι "ειδικοί" για εμάς. Πιστεύω ότι αυτό που νιώθουμε είναι ξεχωριστό και αν μάλιστα τα έχουμε βρει και με τον/την σύντροφό μας όλα έχουν καλώς.
     
  3. danai

    danai Regular Member

    Απάντηση: Τι μας κάνει διαφορετικούς?

    Τώρα γιατί η λέξη διαφορετικός/διαφορετική εμένα με κάνει να αισθάνομαι περίεργα; Σαν να είμαι υποχρεωμένη να απολογούμαι για το τι κάνω στο
    κρεβάτι μου    
     
  4. Re: Απάντηση: Τι μας κάνει διαφορετικούς?

    Το στραβό μας το κεφάλι μας κάνει διαφορετικούς και γι αυτό το λόγο ίδιους με τους υπόλοιπους εκτός της βιδιεσεμικής παιδικης χαράς


    Γιατί όχι; Μια χαρά παιχνίδι ακούγεται, ν'ανακρίνεσαι και να απολογείσαι για το τι κάνεις στο κρεβάτι σου
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Τι μας κάνει διαφορετικούς?


    Αυτό είναι το χαρακτηριστικό; Κάτι τέτοιο, δηλαδή;


     

    Μόλις με έθεσες εκτός bdsm, γαμώτο...  

     
  6. danai

    danai Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Τι μας κάνει διαφορετικούς?

    Όχι όμως σε οποιονδήποτε...Δεν είναι το ίδιο πράγμα  
     
  7. kyklonas

    kyklonas Regular Member

    Απάντηση: Τι μας κάνει διαφορετικούς?

    Τελικά τι είναι το διαφορετικο?
    Να τολμάς να πειραματίζεσαι και να ανακαλύπτεις τι σου αρέσει?

    Και ποιος είναι αυτός που κρίνει την διαφορετικότητα???
    Η κοινωνική βιτρίνα που οι περισσότεροι κρύβονται πίσω από αυτήν?
     
  8. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Τι μας κάνει διαφορετικούς?

    Διαφορετική με κάνει η υπέρμετρη περιέργειά μου. Και γενικά και ειδικά στο bdsm.

    Y.Γ. στην αποπάνω μου: το τσιριμπίμ τσιριμπόμ το έγραψα πρώτη, μη μου ζητήσεις να το αλλάξω  
     
  9. kyklonas

    kyklonas Regular Member

    Απάντηση: Τι μας κάνει διαφορετικούς?

      
    Δεν το καταλαβα ακριβώς   αλλά δεν ζητάω από κανένα να αλλάξει τίποτα   
     
  10. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Τι μας κάνει διαφορετικούς?

    Στην danai πήγαινε, το διαπραγματευτήκαμε και εντέλει καταλήξαμε πως, μιας και οι δυο είμαστε τσιριμπίμ τσιριμπόμ, το κρατάμε και οι 2   Εννοείται πως αν το θέλει και τρίτος δεν υπάρχει πρόβλημα, όλοι έχουμε δικαίωμα στο τσιριμπίμ τσιριμπόμ  
     
  11. kyklonas

    kyklonas Regular Member

    Απάντηση: Τι μας κάνει διαφορετικούς?

       
    και ετυχε να ειμαι εγώ απο πάνω σου   
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Τι μας κάνει διαφορετικούς?



     
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014