Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι με δίδαξε ο χρόνος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Master DO, στις 1 Απριλίου 2009.

  1. Master DO

    Master DO Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Τι με δίδαξε ο χρόνος

    Ο παλιανθρωπος το μονο που εχει να σου απαντησει ειναι να σου προσφέρει μία ...σοκολάτα
    Που να σ αγγίξω; Τι γινεται τοτε;

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Νομίζω πως ο ορισμός του "παλιάνθρωπου" πιθανόν να ερμηνεύεται διαφορετικά από τον καθένα.
    Κάποιοι π.χ. στο παλιό νήμα για τους PLayers τους ονόμαζαν παλιανθρώπους, εγώ τους ονόμαζα σεβαστούς Παίχτες.
    Η εντιμότητα είναι υπερτιμημένη ιδιαίτερα όταν βασίζεται στα συνήθη κοινωνικά κριτίρια.
    Χίλιες φορές θα επέλεγα έναν "παλιάνθρωπο" από ¨πολλούς "έντιμους" της κοινωνίας που ζούμε.
    Η Ηθική ήταν και παραμένει πάντα υποκειμενική.
     
  3. Master DO

    Master DO Regular Member

    Η εκδίκηση της γραμματικής.

    Η αυτάρεσκη ευνουχιστική αυταπάτη του αορίστου που διάλεξα για τίτλο
    Μου την είχε στημένη στη γωνία.
    «Τι με δίδαΞΕ ο χρόνος»
    Ο χρόνος όμως δεν είναι στατικός. Ρέει και πάλλεται και μαζί του ρέουμε όλοι…
    Οποία αλαζονική του κερατά αμετροέπεια!
    Η χίμαιρα της απόσυρσης από τη φύση Μου Με εκδικήθηκε, όσο κουμπωμένος κι αν είχα δηλώσει ότι εισήλθα.
    Διότι ο χρόνος διδάΣΚΕΙ. Σε ενεστώτα χρόνο Και νυν και αεί…

    «Τι με διδάσκει ο χρόνος» λοιπόν.
    Με διδάσκει πως η διαστροφή δεν είναι μικρόβιο. Δεν περνάει με αντιβιοτικά.
    Είναι ρετροϊός. Άπαξ και μπει στο αίμα θα την κουβαλάω πάντα.
    Σχήματα και Αισθήματα νεκραναστήθηκαν ύπουλα μόλις βρήκαν υπόσταση στο Πρόσωπο.
    Ο καταλύτης που τα αλλάζει όλα, δίνει μορφή, ουσία και νόημα.
    Το Πρόσωπο που έπρεπε να είναι πρόσωπο στην προκειμένη περίπτωση και που παίζει στα δάχτυλα γραμματική και χημεία, ακόμα και τον ίδιο το Χρόνο.
    Κοροϊδεύει τους κλασσικούς με ένα χαμόγελο, τους απαξιώνει και τους επιστρέφει στα ράφια της δανειστικής βιβλιοθήκης.
    Μπορεί επειδή τολμά. Τολμά επειδή νιώθει. Νιώθει επειδή Ζει. Ζει επειδή αν δεν υπήρχε θα έπρεπε να την εφεύρουμε.
    Όχι μόνο Εγώ.
    Ό/ολοι Μ/μας.

    Μετανοώ για την αλαζονεία μου.

    Ουδέν γνώριζα.
    Έχω να μάθω ακόμα πολλά…
    Σε αυτό τουλάχιστον δηλώνω έντιμος.
     
  4. female

    female Contributor

    + ....

     


    Νομίζω πως αν πάψει κανείς να μαθαίνει παύει και να κινείται, άρα παύει και να ζει. Το να βλέπει κανείς πως έχει κανείς να μάθει πολλά δείχνει επίγνωση και όρεξη για ζωή. Αλλά μπορεί να 'ναι και δική μου ερμηνεία.